אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מכתב האמהות: איזנקוט, בטל את פקודת השירות המשותף

במכתב נשות קצינים ואמהות לחיילים, הן קוראות לרמטכ"ל לבטל את פקודת השירות המשותף, הפוגע גם בחיילות וגם בחיילים: "במקום לחבר ולאחד, צה"ל נמצא קורע ומפלג."

בטל את פקודת השירות המשותף

סערת השירות המשותף. המאבק הסרוג נגד פקודת השירות המשותף בצה"ל נמשך. הבוקר הגיע לידי סרוגים מכתב של נשים – המזהות את עצמן כאמהות לחיילים, חיילות ונשות קצינים בקבע המיועד לרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט.

במכתב שמופץ ברשתות החברתיות להחתמה בטרם פרסומו, טוענות הנשים נגד "מגמת שילוב נשים ביחידות לוחמות ולהשלכות החלפת פקודת 'השילוב הראוי' בפקודת 'השילוב המשותף'."

"אנו סבורות שהייעוד של צה"ל הוא שמירה על בטחון מדינת ישראל באמצעות הכרעה וניצחון האוייב, ומודאגות מהכפפת יעד זה לקידום אג'נדות שנויות במחלוקת המסיטות את צה"ל מלעסוק בתכליתו כצבא מדינת ישראל, צבא יהודי וממלכתי." כותבות הנשים.

על הפקודה עצמה וביחוד שילוב הבנות במערך השדה הלוחם הן כותבות: "החלטה זו מונעת פרטיות מגדרית ופגיעה בתנאי השירות. מגמה זו מציבה את החיילות והחיילים במצבים מאתגרים ובלתי אפשריים בשל חיכוך מוגבר, תוך צפייה לנורמות מוסריות גבוהות. לצערנו, המציאות מורה אחרת. המציאות החדשה מביאה להצבת הבנות מול רף לא הוגן ולא מותאם לרמתן המביא אותן לפגיעות קשות וגרוע מכך – להורדת הרף המקצועי של לוחמי צה"ל."

מכתב האמהות ונשות הקצינים

במקום לאחד – צה"ל מפלג

לאחר הטיעון הפיזי, לפיו בנות לא יכולות לבצע משימות של בנים, עוברות הנשים, גם לטיעון הדתי: "בנוסף, נגרמת פגיעה באוכלוסיות המהוות חלק ניכר מכוח האדם שבהשקפתם אינם יכולים לשרת בתנאים אלו. במקום לחבר ולאחד, צה"ל נמצא קורע ומפלג."

את המכתב הן מסיימות במלים: "כנשים ואמהות וכנשות קצינים ונגדים בקבע, וכן מתוך דאגה לתנאי השירות ולפגיעה בבנותינו אנו מצרות על כך שצה"ל פועל בגישת השוויון הרדיקלי המטשטשת את הייחודיות הנשית לעומת זו הגברית. מציאות זו רומסת אגב כך את הפן הנשי בהצבה מולו מודל גברי לחיקוי.

לאור האמור ומתוך כבוד והערכה לפועלך אנו מבקשות לבטל את פקודת "השירות המשותף" ולהימנע מעיצוב ערכי צה"ל כעובדה מוגמרת טרם הועלו והוכרעו במסגרת דיון ציבורי ומקצועי נרחב."

מארגנת המכתב סרבה לפניית סרוגים להתייחס למבצע ההחתמה על המכתב, או על הגורמים העומדים מאחוריו.

מדובר צה"ל נמסר: ״המכתב טרם התקבל בלשכת הרמטכ״ל, לכשיתקבל יענה במישרין״

נזכיר כי לפני כשבועיים נערכה פגישה בין הרמטכ"ל וראש אכ"א לבין רבנים מכל הקשת הסרוגה, בה הובטח לטפל בטענות נגד 'השירות המשותף'. בשבוע האחרון, יצאו תלמידי ישיבות הסדר למבצע הפצה של חומרי הסברה נגד הפקודה בכותרת "מצילים את צה"ל" – עוצרים את השירות המשותף.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
המכתב מדויק
| 02-04-2017 14:40
מסכים עם כל מילה מתוכנו של המכתב
2
איזו הסקת מסקנות מגוחכת..
אחד שאכפת לו | 02-04-2017 17:28
הטיעון הדתי שולי בהחלט. הצבא שלנו, צבא העם שאנו כל כך מעריכים ואוהבים עובר שינויים הרסניים מאוד. המקצועיות של הצבא יורדת בגלל הנחת ערך השוויון מעל הכל. כל מי שאכפת לו מהצבא צריך להתעורר נקווה שהעם יתעורר. שוויון לא בכל מחיר!!!