אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אריה שטרן: "בנות לא צריכות לקחת חלק בתפקידי הלחימה"

באגרת מיוחדת לחיילים וראשי הצבא קובע רבה של ירושלים: "בדברי התורה וההלכה למדנו כי ניתן אמנם לתת לבנות תפקיד של סיוע לוגיסטי ואף זה ראוי שיהא במסגרת השרות הלאומי"

הרב אריה שטרן: בנות לא צריכות להיות לוחמות
  לא לתפקידי לחימה לבנות. הרב שטרן (נעם ריבקין פנטון/פלאש90)

סערת גיוס הבנות. רבה של ירושלים, הרב אריה שטרן מתייחס באגרת לחיילים ולראשי הצבא גם להפגנות של הפלג הליטאי נגד הגיוס ולגם לסערת גיוס הבנות והשירות המשותף.

"זכינו בדורנו בעזרת השם לקיים את המצווה של ישוב הארץ כמאמרה על פי דברי הרמב"ן בספר המצווה שמפרש שהמצווה היא שלא נעזבנה ביד זולתנו מן האומות, כלומר שזו מצווה כללית המוטלת על העם גם בזמן הזה." פותח הרב שטרן ומוסיף על גודל חשיבות השירות בצבא: "אנו כולנו מצווים להקים לגבות את המתגייסים לצבא העומדים על משמר ארצנו וערי אלוקינו ולחזק את ידם שיצליחו בכל אשר הם עושים במסגרת יחידותיהם ויבורכו מאת ה' גם באופן פרטי, כל אחד ואחד בזכות מסירותם למען הכלל."

בנות לא צריכות להיות לוחמות

בנות – לא בתפקידי לחימה

בהמשך מתייחס הרב שטרן, לסערה סביב השירות המשותף "בדברי התורה וההלכה למדנו כי ניתן אמנם לתת לבנות תפקיד של סיוע לוגיסטי ואף זה ראוי שיהא במסגרת השרות הלאומי. אולם אל לנו להטיל עליהן את תפקיד הלחימה לא ביחידות נפרדות ובודאי שלא ביחידות מעורבות."

את הקמפיין לכאורה שמנהל הצבא לעידוד גיוס בנות, מבקר רבה של ירושלים: "על עניין זה נאמר שדרכו של איש לכבוש ואין דרכה של אישה לכבוש וניתן להוסיף על כך דברים הן מהבחינה של כללי הצניעות והן מבחינת הכושר הגופני החיוני לעוסקים במלחמה, אבל אין כאן המקום להאריך. דעו וזכרו כי קדושת המחנה היא שמבטיח את הצלחתנו במערכה לכן שמרו עליה ותנו לחיילים את הבטחון הצבאי והרוחני למען יצליחו בכל אשר יעשו ובכל אשר מצווים לעשות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
רגע...
חשוב | 30-03-2017 23:03
אז הוא בעצם מתיר שירות בנות ביחידות לא קרביות. אמנם ראוי בשירות לאומי אבל משתמע שמותר לבת להתגייס. חיזוק אדיר לליברלים תומכי הגיוס
2
תגובה ליהודה רוזין ודומיו שסובלים מ ADD
שונא דמגוגיה | 31-03-2017 8:33
כל ההסתייגות היא על בסיס הלכתי תורני שקובע חד משמעית שנשים אין מקומם בשדה הקרב. גם כל בר דעת חילוני יכול להבין זאת מצפיה בסרטי טבע. הזכרים לוחמים והנקבות עם הקטנים מגינות רק כשמישהוא מתקרב אבל לא מתעסקות בקרבות. ומדוע בספורט לא אלים אפילו באוליפידה לא מערבבין? מדוע אין פוטבול אמריקאי של בנות ב NFL?