אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חג שמח לכולם: מארחים אזרחים ותיקים לליל הסדר

לקראת הפסח, המשרד לשוויון חברתי משיק קמפיין: "השנה משאירים כיסא לא רק לאליהו!", הקורא למשפחות לארח לליל הסדר אזרחים שאין להם היכן לקיים את הסדר. השרה גמליאל: "הערבות ההדדית היא מהותו של ליל הסדר, ובטוחני כי הציבור בישראל יתגייס בהמוניו. השנה, משאירים כיסא לא רק לאליהו אלא גם לאזרחיות ואזרחים ותיקים"

חג שמח לכולם: מארחים אזרחים ותיקים לליל הסדר
  מארחים אזרחים ותיקים בליל הסדר (מתוך קמפיין לפ"ם)

עושים חג שמח לכולם.

בהלכות קרבן החגיגה, שם מתאר הרמב"ם את הקרבנות שמביאים ברגלים הוא כותב: "כשיזבח אדם שלמי חגיגה ושלמי שמחה לא יהיה אוכל הוא ובניו ואשתו בלבד וידמה שיעשה מצוה גמורה, אלא חייב לשמח העניים והאמללים שנאמר והלוי והגר והיתום והאלמנה, מאכיל הכל ומשקן כפי עשרו, ומי שאכל זבחיו ולא שמח אלו עמו עליו נאמר זבחיהם כלחם אונים להם כל אוכליו יטמאו כי לחמם לנפשם".

בימינו, כשאין לנו קרבנות, את הקרבן תופס שולחן החג, וכאן יש גם לכם הזדמנות לשמח את מי שאין לו איך לשמוח ברגל.

בחודשים האחרונים שבה ועלתה סוגיית הבדידות של אזרחים ותיקים בישראל, ואולם המשרד לשוויון חברתי מתמודד עם הסוגיה למן יום היווסדו. על פי נתוני המוקד *8840 לאזרחים ותיקים במשרד לשוויון חברתי, בשנה החולפת התקבלו למעלה מ 2,000 פניות של אזרחים ותיקים אשר התלוננו על בדידות ודיווחו על מצוקות חיים הנובעות מכך. בהמשך למיזמים מפיגי הבדידות לאזרחים ותיקים הרבים שמפעיל המשרד, כדוגמת "והדרת" ו- "כאן גרים", הכריזה השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל השקתו של קמפיין "השנה משאירים כיסא לא רק לאליהו!".

באמצעות הקמפיין, קורא המשרד לציבור בישראל להזמין לביתו לליל הסדר אזרחים ותיקים שאין להם היכן לחגוג את הסדר. במקביל, מופנית קריאה לאזרחים ותיקים, המעוניינים להתארח בסדר, להירשם במוקד 8840*, אשר יקשר בין המשפחות לבין האזרחים הוותיקים.

רוח חג הפסח

קריאת הקמפיין, מתכתבת עם רוח ההגדה של "כל דכפין ייתי וייכול" ועם המנהג היהודי לשמור כיסא ריק לאליהו הנביא בשולחן הסדר, כאשר השנה הציבור נקרא להשאיר כיסא נוסף לאזרחים ותיקים.

השרה גילה גמליאל (חיים צח, לע"ם)

השרה גילה גמליאל: "השנה עושים סדר חברתי ומזמינים אזרחיות ואזרחים ותיקים להתארח בליל הסדר. אני קוראת לכל מי שיש ביכולתו לארח בליל הסדר, להזמין אזרחיות ואזרחים ותיקים לארוחת החג. לבירור, תיאום והרשמה, אני מזמינה את הציבור – הן המשפחות והן האזרחיות והאזרחים הוותיקים – לפנות למוקד 8840* של המשרד לשוויון חברתי. הערבות ההדדית היא מהותו של ליל הסדר, ובטוחני כי הציבור בישראל יתגייס בהמוניו. השנה, משאירים כיסא לא רק לאליהו אלא גם לאזרחיות ואזרחים ותיקים"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו