אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נשלמות הכנות במרכז הרפואי 'הדסה' לקראת חג הפסח

בהוראת רב המרכז הרפואי הרב משה קליין, לראשונה השנה: כל הכלים יהיו חד פעמיים, חלבי ובשרי כאחד, לשיפור הכשרות המהודרת

נשלמות הכנות במרכז הרפואי 'הדסה' לקראת חג הפסח

ההכנות לחג הפסח במרכז הרפואי 'הדסה' הכוללים את בתי החולים 'הדסה עין כרם' ו'הר הצופים' החלו מיד לאחר חג הפורים. בשבוע האחרון נערכה במרכז הרפואי ישיבה משותפת לכל נציגי המחלקות בבית החולים ובמהלכם קיבלו הנציגים תדרוך על הכשרת בית החולים לקראת חג הפסח. צוותים גדולים של עובדים ומכשירים פועלים בימים אלה במרץ, במטרה להכשיר את כל הקמפוסים המטבחונים המחלקתיים והשטחים הציבוריים.

המפכה הגדולה שבוצעה בארבעה שנים האחרונות בהכוונתו של רב בית החולים, והפיכתו לקשוב יותר לכל צורכי ציבור שומר המצוות קלה כבחמורה, ממשיכה גם בחג הפסח. הארוחות שיסופקו במהלך הפסח במחלקות בית החולים, וכן למבקרים  – הינן כשרות למהדרין ללא קטניות. החלטה זו אינה מונעת מהמטופלים הנצרכים לדיאטות כאלה ואחרות, גם אם הן מורכבות מקטניות, לקבל אותן עפ"י הנחיית צוות הדיאטניות ועל פי שקול דעתן.

ולראשונה השנה, הנהיג הרב קליין – חידוש: כל הכלים יהיו חד פעמיים, חלבי ובשרי כאחד, לשיפור הכשרות המהודרת בתכלית הכשרות. מנהלי שירותי המזון וצוותיהם עמלו רבות ע"מ להכין תפריט משובח העומד בדרישות ההלכתיות שיתנו מענה גסטרונומי משובח כיאות לימי החג. בליל החג תוגש לחולים שיישארו במרכזים הרפואיים קערת סדר מסורתית לצד מאכלי החג. כל האוכל המוגש בבית החולים בחג הפסח, הוא כבכל ימות השנה – בישול לחומרא כשיטת מרן הבית יוסף. בכל המטבחים ישנם משגיחים יר"ש הנמצאים מפתיחת המטבח בשעות הבוקר המוקדמות ועד לסגירתו. במחלקת יולדות המוצרים הינם בד"ץ 'העדה החרדית'. כשרות רוב המוצרים הניתנים בשאר המחלקות היא של בד"ץ 'העדה החרדית' ובד"צים מהודרים.

חשוב לדעת, כי הכנסת חמץ למרכז הרפואי תיאסר החל מיום חמישי י' בניסן בבית החולים 'הדסה עין כרם' ומיום ראשון י"ג בניסן בהר הצופים, ועד ליום שלישי כ"ב ניסן למחרת שביעי של פסח. בזמן זה תתבצע אכיפה בעניין על ידי שומרים שיופקדו לבל ייפרץ גדר זה. עד לתאריך זה, תפורסמנה הודעות במספר שפות בכל מחלקות בית החולים הקוראות לפנות את כל החמץ מהארונות, וכן ייעשו פעולות מעשיות של צוות בית החולים לפנות כל חמץ משטח בית החולים. כמו כן, במהלך כל ימי החג מוצב כמו בכל שבת, שומר נכרי בכניסה למחלקת ילדות, הילודים וחדרי הלידה.

"הנהלת "הדסה" החליטה להעניק למטופליה את היכולת לעבור את ימי הפסח בהידור רפואי הלכתי כשרותי וגסטרונומי כאחד", אומר הרב משה קליין רב המרכז הרפואי 'הדסה' במטרה להקל על הנאלצים להישאר בימי הפסח בבית החולים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו