אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אבינר: הרבה רבנים חושבים שהרב לוינשטיין צודק!

אנחנו אוהבים את הצבא ולכן אנחנו חייבים להביע ביקורת. אי אפשר לשתוק. בדרך כלל, צריך לדבר בעדינות, אבל כשיש מצב של פיקוח נפש, חייבים לדבר בתקיפות.

הרבה רבנים חושבים שהרב לוינשטיין צודק!
  (צילום: יוסי זליגר/פלאש90)

סערת הרב יגאל לוינשטיין. יומיים לפני השימוע שעורך משרד הבטחון לראש המכינה בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, קובע הרב שלמה אבינר, רב הישוב בית וראש ישיבת עטרת ירושלים, כי הרב יגאל צדק.

בתמלול מתוך ראיון שנערך איתו לאחרונה, נשאל הרב אבינר על הפרשה בכלל,  ועל גיוס בנות למערך הלוחם בפרט, ואומר כי הרב לוינשטיין אינו קול בודד, אלא רבנים נוספים סבורים בדיוק כמוהו.

ש: ראשי המכינה בעלי הוזמנו לשימוע אצל שר הבטחון בעקבות דברי הרב יגאל לוינשטיין על גיוס בנות. נראה שיש הרבה רבנים הסוברים כמותו?

ת: קודם כל, צריך לדעת שהרב לוינשטיין אינו היחיד שחושב ככה, יש הרבה שחושבים כמותו, כולל אלופים ורבנים, אבל הם מפחדים להגיד את האמת. הוא לא מפחד. יש סתימת פה קשה ואכזרית, ומי שמעיז לדבר בנידון מפעילים עליו לחץ עצום עד שהוא חוזר בו. זאת ועוד, יש שטיפת מוח שנים על גבי שנים בנושא, וכבר אמר מי שאמר: אם חוזרים על שקר מספיק פעמים, הוא נהפך לאמת.

זה הצבא שלנו ואנחנו אוהבים אותו. אנחנו כואבים מה שקורה שם ולכן יש לנו ביקורת עליו.

ש: אבל הסגנון מרתיע?

ת: הטעות החמורה הראשונה היתה גיוס בנות אבל עכשיו הצבא הוסיף חטא על פשע ומשלב את הבנות ביחידות לוחמות. היו עשרה מחקרים של צה"ל והסיקו שזה רעיון גרוע מאוד. כך כתב צה"ל עצמו ולא הרבנים.

להורדה: סיכום המחקרים על שילוב נשים בצה"ל

שילוב הבנות הוא עניין פוליטי

היה נסיון לשלב את הבנות ביחידות הלוחמות, והוכח שזה גם גורם נזק מבצעי ליחידות וגם  נזקים גופניים חמורים לחיילות. למשל, מבקר המדינה דיווח שביחידה מסויימת שברי מאמץ של החיילים כ2% ושל חיילות כ21%. זאת ועוד, היה אובדן כושר לידה באחוזים גדולים מאוד. אלא שמשתיקים כל זה. לצערנו הצבא השתגע.

אבל שילוב הבנות הוא עניין פוליטי, יוזמה לדחוף השקפת עולם גם בצבא, ובענייני החברה, רבנים כן מבינים, ולכן הם מדברים. אנחנו אוהבים את הצבא ולכן אנחנו חייבים להביע ביקורת. אי אפשר לשתוק. בדרך כלל, צריך לדבר בעדינות, אבל כשיש מצב של פיקוח נפש, חייבים לדבר בתקיפות. צה"ל הוא פיקוח נפש. יש 350 מיליון ערבים סביבנו. אסור להחליש את הצבא בנסיונות משונים. לכן אנחנו חייבים לצעוק.

כאמור, הרבה חושבים כמו הרב לוינשטיין, אלופים בצה"ל ורבנים, וב"ה הוא לא מפחד לדבר על זה.

הרב לוינשטיין צדק!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו