אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אחרי הנזיפה: לפיד נפגש עם הרבנים הליברלים

יו"ר מפלגת 'יש עתיד' וח"כ אלעזר שטרן נפגשו עם חלק מהרבנים החתומים על "מכתב הרבנים". לפיד: "מי שקובע איך יתנהל הצבא הם מפקדי צה"ל, לא הרבנים"

אחרי הנזיפה: לפיד נפגש עם הרבנים הליברלים
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', חבר הכנסת יאיר לפיד, נפגש אמש (ראשון) עם קבוצת רבנים מרכזיים החתומים על "מכתב הרבנים" בנוגע לשילובם של נשים וגברים בגדודים המעורבים וביחידות שדה. הפגישה התקיימה על רקע המשבר שנוצר לאחרונה בין צה"ל לחלקים מהציונות הדתית.

בפגישה, הציגו הרבנים ללפיד את הקשיים עמם נתקלים החיילים והחיילות הדתיים בצה"ל, ועדכנו כי בעקבות המפגש שלהם עם הרמטכ"ל בשבוע שעבר הם מקיימים כעת שיח ענייני ואמיתי עם הצבא.

בין הרבנים שהשתתפו בפגישה: הרב דוד סתיו- יו"ר ארגון רבני צהר ורב היישוב שהם, הרב רפי פויירשטיין -מראשי רבני צהר וסגן נשיא מכון פויירשטיין, הרב אוהד טהר לב – ראש מדרשת לינדנבאום, הרב עמיחי גורדין מישיבת הר עציון וחה"כ אלעזר שטרן (יש עתיד).

פער עצום בין המכתב לדברי הרב יגאל

במהלך הפגישה אמר הרב דוד סתיו: "יש פער עצום בין מכתב הרבנים לדברים שפורסמו בשם הרב יגאל לווינשטיין וזה משהו שחשוב לנו להדגיש ושהציבור יידע. אנחנו לא נגד שירות נשים בצה"ל, אנחנו מבקשים לפתור בעיות של חיילים שמגיעות מהשטח על מנת להמשיך ולחזק את שירות הלוחמים בצה"ל. אנחנו מבקשים להגיע להסכמות שמקובלות על 90 אחוז מהציבור. חשוב לדעת שכל רבני הציונות הדתית מתנגדים לפקודה שכופה על חיילים וחיילות לשרת יחד ביחידות קרביות."

מי שקובע בצבא הם המפקדים לא הרבנים

לפיד אמר לרבנים בפגישה: "מי שקובע איך יתנהל הצבא הם מפקדי צה"ל, לא הרבנים, אבל אני מברך על הדיאלוג המתנהל ביניכם לבין הצבא. חשוב לאפשר לכל בת דתיה שתרצה בכך להתגייס. חשוב שהציבור יידע שלא כל הציונות הדתית הם סמוטריץ' והרב לווינשטיין. הכי חשוב שנזכור שכולנו חיים פה ביחד ומדינה היא לא תחרות במשיכת חבל. זוהי חובתי לעזור לכם להסביר לציבור שרוב מכריע של הציבור הדתי מתנגד לכל התקפה על ערכי המדינה וצה"ל".

אין קבוצה טובה יותר מקבוצת הרבנים הזאת

ח"כ אלעזר שטרן (יש עתיד) אמר לרבנים: "יש לכם תפקיד חשוב להראות לציבור הישראלי שיש גוונים בציונות הדתית ואתם מייצגים את הרוב שמחפש לחבר בין כל חלקי העם ומתנער מאמירות מבדילות ומפלגות. אין קבוצה טובה יותר מקבוצת הרבנים הזאת, שנותנת תקווה ליהדות מחברת, ואני שמח על קיום הפגישה הזו". שטרן הוסיף: "הפגישה הזאת זו דרכה של יש עתיד כמפלגה שמחברת בין חלקי העם ומדגישה את המאחד ולא את המפלג".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
בקיצור הרבנים שנפגשו רק שיחקו לצרכיו הפוליטיים של לפיד
שיחקו את המשחק שייעוד להם(כנראה שלא במודע) | 27-03-2017 11:49
במישור המעשי היה דו שיח של חרשים(לפי מה שמובא פה שדובר)מה שמוכיח את הכותרת שכתבתי.
2
ליברלים...
מוטי | 27-03-2017 12:34
ליברלי נוטריקון: ליבי רע לי.
3
לפיד קובע לרבנים מה לעשות?
שלומית | 27-03-2017 14:28
זוהי חובתי לעזור לכם להסביר לציבור שרוב מכריע של הציבור הדתי מתנגד לכל התקפה על ערכי המדינה וצהל... עכשיו אני מבינה מה זה אומר רבנים ליברלים.
4
"מדגישה את המאחד" כלומר:
יהודי פשוט | 27-03-2017 23:50
הפרד ומשול - הפרד את המיעוט האידיאולוגי הקיצוני מדי, שאא לסבן אותו, ומשול ברוב הנוח לכניעה ולהסכמה. שיטה עתיקה. והרבנים לא מרגישים שאונסים אותם להיות שותפים לזה - כמה מצער. והעיקר להיות רחבי צוהר
5
רבנים אבל שכל אין להם - שמשו כלי משחק לצרכיו הפוליטיים
מאן דאמר | 27-03-2017 23:52
מגוחך להפליא.
6
חילונים לא מבינים את הבעיה בשירות מעורב, למשל החיילות ב
בתור למקלחת-מתכוננות כבר | 28-03-2017 4:21
בחוץ למשל. לא מתוך כוונה רעה או משהו-הן כך רגילות. בכיף שיהיה להן, אבל למה אני חייל צריך להיות שם-שיהיו שם רק בנות או חיילים שמעוניינים. למה לאלץ אותי להיות שם??? שירות מעורב יוצר הרבה בעיות הלכתיות ואין שום רב-הכי ליברלי שיהיה שיתיר זאת, כי אין רב שיכול להתחייב שלא ייווצרו הבעיות ההיליתיות הללו. שי פירון תסביר לו....