אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מכתב הסחיטה של ליברמן לראשי המכינה בעלי

מנכ"ל משרד הבטחון, האלוף במיל' אודי אדם שלח היום מכתב איום לראשי המכינה בעלי: פיטוריים מידיים של הרב יגאל לוינשטין, או ביטול ההכרה במסלול ההסדר של המכינה

מכתב הסחיטה של ליברמן לראשי המכינה בעלי
  מלבה את האש. ליברמן (צילום: הדס פרוש/פלאש90)

סערת הרב יגאל לוינשטיין. בזמן שבצה"ל מבקשים להנמיך את גובה הלהבות והזמינו הערב את רבני הציונות הדתית לפגישה עם הרמטכ"ל וראש אכ"א כדי להגיע להידברות בנושא פקודת השירות המשותף, שר הבטחון אביגדור ליברמן ממשיך להבעיר את הגזרה.

מנכ"ל משרד הבטחון, האלוף במיל' אודי אדם שלח היום מכתב לראשי המכינה ובו איום כי אם לא תודיע המכינה על פיטורי הרב יגאל לוינשטין, יבטל שר הבטחון את ההכרה במסלול ההסדר של המכינה.

האיום של ליברמן היא חד משמעי: "הסרת ישיבת ההסדר בעלי מרשימת ההסדר המוכרות, אלא אם יימסר לשר הבטחון כי פעילותו של הרב יגאל לוינשטיין בישיבת ההסדר, כרב, מורה ומחנך תופסק לאלתר".

דרישה להתנצלות והתפטרות

"ההשתלחויות הקשות, החוזרות ונשנות, של הרב יגאל לוינשטיין, נגד נשים המשרתות בצה"ל ונגד אוכלוסיות אחרות של משרתים, פוגעות פגיעה קשה בצה"ל ובאכולוסיות המשרתות בו, בערכי צה"ל, ומדינת ישראל וכן בסמכות מפקדי צה"ל בלכידות השירות ובפיקוד על המשרתים".

הכללתו של הרב לוינשטיין בסגל ישיבת ההסדר, מעלה חשש, כי חניכי הישיבה, שכידוע הינם חיילי צה"ל בשירות משולב, נחשפים לדעות האמורות הפוגמות במטרות הלימודים בישיבת ההסדר ובתכנית הלימודים שלה, אשר אמורה לחנך לשירות ערכי ומלא בצה"ל וכיבוד הפיקוד של צה"ל וכלל המשרתים בו".

"לפני כשבוע ובעקבות ההתבטאויות האמורות, פנה השר לרב לוינשטיין ודרש את התנצלותו ועזיבת תפקידיו במוסדות עלי, אולם עד כה, בחר הרב שלא לעשות כן".

עונש נוסף

בנוסף בכוונת שר הבטחון לבטל את ההבחנה הנהוגה היום בין מוסדות בני דוד עלי לבין המכינות הקדם צבאיות האחרות בעניין אי-ההגבלה של המכינה במכסות דחיית שירות לחניכים בשנה ב' ובמכסות המעבר של החניכים בתוך המוסד ולמוסדות אחרים, בשל הפגיעה בשוויון אל מול כלל המכינות הקדם צבאיות המוכרות בעניין זה".

יש לציין כי ביטול מסלול ההסדר ישפיע על כ-15 תלמידים בשנה מתוך כ-200. אולם, הגבלת מספר מכסות דחיית השירות עלולות להשפיע על מספר גדול יותר של תלמידים. אך בשלב זה טרם ברור בכמה.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
13 תגובות - 12 דיונים מיין לפי
1
סתם פופוליסט
יהודי | 22-03-2017 17:04
לא שווה התייחסות
2
רב אלי בן-דהן: אם היה לך טיפה כבוד היית מתפטר
שמעון | 22-03-2017 17:19
גם ככה אין לך שום השפעה.
3
היכן הסחיטה?
? | 22-03-2017 17:22
אי אפשר להבנות על הצבא ולנאץ את החיילים.
4
אל תכנעו אחרת כל הישיבות והמכינות יהיו נתונות לאיומים
קדשו את ה' ולא את הכסף עמדו על הכבוד | 22-03-2017 17:47
עמדו על שלכם בכבוד והקבה יחזיר לכם כפל כפליים! קדשו את ה' ולא את הכסף. עמדו על האמת שלכם צהל ומשרד הביטחון ולא רק הם נלחמים בכם בנו בכולנו במלחמת תרבות. אם אתם תסתמו את הפה ותפטרו את הרב יגאל לווינשטיין (שהתנצל על סגנונו כזכור) פירוש הדבר שאתם מתנצלים על הערכים שלכם כי על הסגנון כבר התנצלתם ובצדק. אל תכנעו!!!!
5
חי בסרט
| 22-03-2017 17:59
מה הוא דפוק? הוא מעניש את התלמידים ואת הישיבה בגלל הרב יגאל? הוא רוצה להעניש אותו שיאסור עליו להיכנס לבסיסי צהל..מזה קשור לסגור תמכינה?? מקווה מאוד שהרב אלי לא יכנע לסחיטה הזו..
6
בסוף עלי ילמדו לא לומר הלל
אבישי | 22-03-2017 18:32
לאט לאט..אנחנו בדרך הנכונה...הסטרא אחרא דוחקת אותם למקום הנכון....קמעא קמעא...הכל לטובה...
התרבות והמדינה הצליחו לפלג אי אפשר.החילוניות דתית יותר
פנ|טיזם חילוני vsפילוג ופשרנות דתי | 23-03-2017 14:10
צריך ש ה יתברך יפסיק על ידי מחלה או משהו אחר את ליברמן שר הפקקה פקה מהרחב הציבורי. אם יפגע במי שעוד נותן הצדקה למדינת החילון והשמד על ידי אפשרות הפיכותה יוצא נגד הקדושה ממילא צריך שהקדושה תעביר אותו מהר לגהנום לקבלת טיפול ונקיון. בוריס ליברמן פקה פקה הוא האדם אחד הכי מסוכנים בפוליקה ובמדינה,כי אין לו עמוד שדרה כלל. מה שמנחה את היצור הזה זה איך הוא נהיה עם עוד כח ושלטון כמו כל רודן.זה כנראה גם קשור לתרבות הפוליטית נפשית שבא נולד [בלי גזענות רעה יש דבר כזה בודאי אצלו] היה באוסטרליה בעידן טראמפ וכדי למצוא חן בעיני הגויים פתאום הקשוח ליברמן שובר שמאלה לראש הממשלה לקו אובאמה החוסיין השונא הגדול שתי מדינות לשתי עמיים.אז חס וחלילה לא לא לעבור על חוק ואחדות ולא לעשות שום עבירה,אלא רק להתפלל ולקוות וכנראה שזה מה שיהיה שהסכנה אסואן ליברמן שר הפקה פקה שה יתברך ישלח לו צו פינוי מהפוליטיקה בנחישות ואולי גם בלי רגישות.כמו אצל הצוררים הגויים רק התפללנו וקיוונו ש ה יעביר רוע הגזירה.תאופיק זיאד ימח שמו קילל את גנדי וצחק עליו ואמר שהערבושים תופסים את ישראל בביצים וגם סימן. למחרת נסע הכלב לערפאת חבר של רבין ובדרך חזר נהרג השתיין בתאונה.שם זה היה מהיר מ ה להגן על כבודם של ישראל. כל מי שההשתתף בהתנתקות הגירוש מהשלטון נפגע [אולי לא מספיק חוץ מציפי פיצי לבני שהפכה לבדיחה ולא רלונטית,אבל לך תדע מה מכינים לה מהשמיים] גם מופזיהו עתיר הזכויות.שלא נדבר על קצב הטהור ששלח לבית האי משפט ובסוף תקע את עצמו עם משפט אי משפט וכו. ככה משמיים יעשו קרקס לליברמן ואם יפגע באמת במכינה וברב הצדיק אז וואו עליו בעולם הזה וןבעולם הבא.ני לא מבין תחרדים למה הם לא מצטרפים ומספרים לרבנהם על התערבות הבוטה של שר הפקה פקה במוסד תורני למניעת חילון שיצאו ממנו יראים ויראים יותר אההה ני כן קצת מבין... בגלל בנט ואחויתיו שולי וכו שהצטרפו לאח בגה נום לפיד.... טוב אז זה לא מספיק תירוץ. אולי לאחד כמו גפני... איך נהנתניהו ראש הממשלה שם אותו שר ביטחון זה הזוי!
7
צריך לכנס את כל מנהיגי הציונות הדתית להחליט על שנוי אידיאולוגיה
| 22-03-2017 19:11
8
גם סגן הרמטכל יענש על דבריו הנוראיים?
אכיפה סלקטיבית | 22-03-2017 20:23
שיש בחברה שלנו סימנים של נאצים...יש משהו יותר גרוע מזה????
9
לא צריך להתייחס. כלב נובח.. רק להעביר מסר- איך תנסה
דורון | 22-03-2017 23:20
לירוק עלינו אנחנו נטביע אותך. (כי לך אין שום סמכות, אבל מאות בוגרים יעמדו לצידו של הרב יגאל וישבחו את פועלו ויתקפו את שיקול דעתו הנמהר והלא יציב בתקופת הבחירות אם תבוא עלינו- מאמין שזה שווה 2-3 מנדטים פחות).
10
הביריון חושב שכך יפגע בכוח הציונות הדתית....
א.ר | 23-03-2017 6:56
הוא אינו מבין שהציבור מתיחס אליו כאל קוזק גס רוח שאינו ראוי לאבק רגליהם של מחנכי המכינה בעלי
11
"ומה אתה עשית בשביל מדינה"? (ליברמן)
טוב | 23-03-2017 10:11
גם שלוש שנים חובה לא נתת בזמן נעורך.
12
מה עם היצור הזה סגן הרמטכל המסוכן?אפילו נשאר סגן?
מחשיך גולן עדיין סגן | 24-03-2017 0:21
ואומרים שאין ניסים....אם העגלגל בתור רמטכל והעקום בתור סגן קימים רק בנס