אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אגודת אפרת חשפה אורתופד שביצע הפלה בלתי חוקית

פניה תקדימית של אגודת 'אפרת' ליועמ"ש נגד אורתופד, בגין ביצוע הפלות בלתי חוקיות במרפאתו הפרטית. במכתב ששלחו ליועה"מ כתבו באגודה: הרופא החדיר חומר שהורג את העובר, ולאחר שהעובר המת נולד בלידה רגילה, הודיע הרופא הודיע לצעירה שהוא ידאג לקבורתו.

אגודת אפרת חשפה אורתופד שביצע הפלה בלתי חוקית

במכתב תלונה שנשלח ע"י אגודת 'אפרת' ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין דורשים באגודה לפתוח בחקירה נגד רופא שביצע הפלה בלתי חוקית.

לאגודת אפרת פנתה בחורה בחודש השביעי (שבוע 28) להריונה שמעוניינת לבצע הפלה בלתי חוקית, אחרי שהוועדה להפסקת הריונות לא אישרה לה לבצע הפלה. ההתנגדות נבעה בשל גיל העובר המבוגר מאוד וההשלכה הברורה לדרך בה צריכה להתבצע הפלה מעין זו – המתת העובר ולאחר מכן יילוד האשה את העובר המת.

באגודת אפרת ניסו לפעול על מנת להניא את הצעירה מביצוע ההפלה במרפאה פרטית, משום שהיא נגד החוק, האוסר על ביצוע הפלות באופן פיראטי.

מתנדבות של אגודת אפרת התקשרו למשטרה, כדי לעצור את ביצוע ההפלה, אך שוטרי התחנה לא הסכימו בכלל לפתוח הודעה על תלונה או לקבל את תלונתן, מה שמהווה עבירה מבצעית של היומנאי בתחנה.

בסופו של דבר, מאשימים ב'אפרת' כי הצעירה ביצעה את ההפלה אצל אורתופד, שאינו גניקולוג ואינו מוכשר לעסוק בטיפול בנשים. לדבריהם, הרופא ביצע את הפסקת ההריון, ואף הבטיח לבחורה כי ידאג גם לקבורת העובר.

במכתב שנשלח ליועץ המפשטי נכתב בין השאר: " מדובר בהפסקת הריון לא חוקית של עובר בגיל  28 שבועות (חודש 7) , הפסקת ההריון בוצעה ע"י רופא לא מוסמך מבחינת משרד הבריאות, כשלא ניתן שום היתר מהוועדה להפסקת הריון."

"הרופא החדיר חומר שהורג את העובר, ולאחר מכן העובר המת נולד בלידה רגילה, הרופא הודיע לצעירה שהוא ידאג לקבור את העובר , ושולם לו סכום מסויים של כסף בגין כל האמור לעיל"

לשלול את הרישיון ולפתוח בחקירה פלילית

ב'אפרת' מבקשים מהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, להורות למשטרה לפתוח בחקירה פלילית בגין ביצוע הפלה בלתי חוקית במרפאה הפרטית.

סמנכ"ל 'אפרת', רות תדהר, המשמשת כיועצת הסוציאלית באגודה לוועדת האתיקה של משרד הבריאות, מבקשת לפסול את רשיונו של אותו רופא ולהפסיק את עבודות כרופא בארץ, אחרי ש"עבר ורמס את  החוק בצורה בולטת וברורה כאשר ביצע הפלה בלתי חוקית."

"אני סבורה שאדם כזה מבייש את ציבור הרופאים בישראל ואינו ראוי להמשיך ולשמש כרופא במערכת הבריאות עם רישיון של משרד הבריאות. אני פונה אליך בדרישה להעמידו לדין משמעתי בפני הוועדה בראשותך, ולשלול ממנו את רישיון הרופא שלו."

"מדובר בדיני נפשות וחיי אדם, ורופא זה ביצע עבירה פלילית חמורה ביותר ועל כן אין מקום לאפשר לו להמשיך ולעבוד כרופא."

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
שמואלנים רשעים
חסויה | 08-07-2018 11:27
מאשימים את אגודת אפרת ברצח תתבישו לכם ראתי שאתם צבועים אישה שעשתה הפלה רוצחת רצחה את הבן שלה ורופא הרוצח הזה מקומו בכלא . אגודת אפרת אגודת צדיקים