מתמודד חמישי נגד בנט על ראשות הבית היהודי

הבחירות לראשות הבית היהודי. שמעון אור הודיע הערב כי יתמודד שוב על ראשות המפלגה מול נפתלי בנט. בבחירות 2015 צבר גרף 12% מהקולות. בכך עולה לחמישה מספר המתמודדים

מתמודד חמישי נגד בנט על ראשות הבית היהודי
  יתמודד שוב מול בנט. אור (באדיבות המצולם)

הבחירות לראשות הבית היהודי. הרב שמעון אור הודיע הערב (ש') כי יתמודד על ראשות המפלגה מול נפתלי בנט.

בכך עולה לחמישה מספר המתמודדים: נפתלי בנט, שמעון אור, יונתן ברנסקי, יצחק זאגא ויעקב לפידות.

אור, התמודד מול בנט בבחירות האחרונות על ראשות הבית היהודי בשנת 2015 והצליח לגרוף 12% – הישג די נאה בהתחשב בעובדה שהוא היה ונשאר אלמוני אפילו בקרב פעילי המפלגה. לא בטוח שרבים ממתפקדי הבית היהודי בכלל מכירים אותו או אפילו שמעו את שמו.

"לא עם כסף אני בא, אלא עם הבנה מערכתית רחבה מאוד"

הערב הודיע אור: "אני מכריז שוב על מועמדותי פעם נוספת לראשות הבית היהודי." ססמתו תהיה "מתמודד על חוקי היסוד".

בנאום ההכרזה שלו לפריימריז מסר: "לא עם כסף אני בא, לא חמוש, בניסיון פוליטי או צבאי. אולם עם הבנה מערכתית רחבה מאוד, דבקות במטרה ומנהיגות שמסוגלת לראות, לשאוף ולממש יעדי עומק לאומיים ללא מורא ופחד. זאת לאחר עיסוק של עשרות שנים בשאלת השסעים בחברה הישראלית ושאלת השסע הלאומי מול הלאום הערבי.

איני מבטיח שינויים מחר, ולא הבטחות שלא ניתן לקיימם. כי שינויים תרבותיים מערכתיים לא יוצרים ביום אחד, ולא מיד מגיעים אל היעד. אולם אני כן מבטיח חזון ואלטרנטיבה!  אם יהיה לנו הכוח ואורך הרוח, להציג את החזון התרבותי שלנו באומץ ובעקביות, נוכל לא רק לממשו, אלא לייצא אותו אף לעולם המערבי סביבנו, המפוחד עד מוות מאיבוד לאומיותו ומנסיגת גידולו וריבויו."

עוקץ את בנט

"אל תתייאשו ואל תחשבו לעולם שאי אפשר. כי תמיד אפשר לעשות. המפלגה שלנו אינה של איש אחד." הוסיף אור ואף עקץ את בנט על הונו שצבר: "בימים הקרובים אפרסם את פרטי חשבון הבנק לתרומות להתמודדות. כי העומד מולכם, לא כסף לו ולא אקזיט בהייטק ומתרומותיהם הקטנות של המאמנים בדרך, נוכל להתקדם ולהפתיע!"

נציין כי ניתן להתפקד לבית היהודי עד יום שני הקרוב בחצות, אז יסגרו ספרי המתפקדים. הגשת המועמדות אפשרית עד י"ג בניסן. כל מועמד יצטרך לשלם לקופת המפלגה 15,000 שקל דמי השתתפות, ולהביא 300 חתימות של מתפקדים התומכים בהתמודדותו לתפקיד יו"ר המפלגה. הבחירות לראשות המפלגה ביום חמישי א' באייר תשע"ז, 27.4.2017.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
בסוף כולם יתאחדו מאחורי ברנסקי כדי לנצח את הגוף הזר
ימני | 19-03-2017 7:11
שהתפלח למפלגה שלנו ומנסה לשנות את המגזר שלנו
2
הדרת נשים
שושי | 19-03-2017 8:03
5 מתמודדים ואף לא אשה אחת מה קורה במגזר ? שולי חכ פכילה בעלת ערכים לא מופעלת באמצעות כספים ..., תתיצבי מולו ... צריך אשה דתית עם קבלות ,אילת תוכל להמשיך להיות שניה...
3
רק בנט יציל את המגזר מעצמו
לימני | 19-03-2017 10:54
אחרת הפנטיזם ינצח
4
להתאחד סביב יונתן ברנסקי ולהראות לבנט שעתידו לא בטוח
אריק | 19-03-2017 20:12
בנט ינצח אבל השאלה אם זה יהיה 70:30 או 80:5:5:5:5
5
לא מס המתמודדים היא הבעיה
אחד מהעם | 20-03-2017 22:43
הבית היהודי לא הציג עד עכשיו תוכנית סדורה ראלית להכלת ריבונות על יהודה ושומרון. הסיסמאות של בנט לא עומדות במבחן המציאות ומשום כולם מתעלמים בתוכניתו של יהודי יקר, חכם ומלומד בשם דר' מרדכי קידר. חפשו בגוגל 8 מדינות ל-2 עמים.