יהודה גליק חושף את האמת על מצב הקואליציה

במכתב פתוח מוחה יהודה גליק על מפגן ההערצה שסידר לעצמו דוד ביטן "מכתיבים לנו מה להצביע - אותנו אף אחד לא סופר". נתניהו? "לא מוכן להיפגש אותי"

יהודה גליק חושף את האמת על מצב הקואליציה
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

מכתב פתוח שפרסם ח"כ יהודה גליק הערב (ה') הוא מדווח על הנעשה מאחורי הקלעים של הקואליציה ומציג תמונה עגומה למדי.

מכתב פתוח ליו"ר הקואליציה

הדברים הבאים נכתבים מתוך כאב רב ומתוך אהבה והערכה גדולה לממשלה הנוכחית ולעומד בראשה. הם נכתבים על ידי אדם שמייחל לכך שממשלה הזאת תחזיק עד סוף הקדנציה. אדם שמאמין בדרכה של הממשלה הזאת וחושב שהיא והעומד בראשה צריכים להנהיג את מדינתנו בעת הזאת. על ידי אדם ששונא מלחמות ושואף לשלום בכל מאודו. מתוך תקוה שתהיה זו ביקורת בונה.

הזמינו אותנו לערב גיבוש הקואליציה חברי הכנסת והעוזרים.

ממש שמחתי. אפילו התלהבתי. כך עובד גוף חי נושם ודינאמי. איזה רעיון טוב חשבתי עצמי.

לקראת סיומו של מושב שהיה מתיש ועמוס – הזדמנות לשבת יחד ולפרגן לכל אלו שעבדו ופעלו ועשו הכל כדי שיחד נצליח לצלוח את מושב החורף. למשל חשבתי לעצמי הנה הזדמנות להגיד מילה טובה למנהלת הסיעה עליזה והצוות הנהדר שלה דנית ילנה ושלי על כל ההתרוצצויות שלהם.

ערב הגיבושון של הקואליציה

ממש הזדמנות לפרגן לחברים שבמאמצים רבים הצליחו לחוקק חוקים. דמיינתי איך מזמינים את ראשי הוועדות בכנסת מכל הסיעות אשר עובדים עבודת נמלים מידי יום ביומו ישיבות רבות ומתישות על כל כך הרבה נושאים ועוזרים לכל כך הרבה אזרחים בישראל.

נוכל להגיד מילה טובה לעוזרים של כולנו. כך פינטזתי.

ואז באה המציאות וטפחה על פניי באכזריות.

עם כל הצער והכאב לא ערב גיבוש קואליציה היה לנו אתמול במלון בחדרה. בעצם היה שם הכל חוץ מגיבוש. אכן היה לנו ערב עם ארוחה טעימה ומשביעה. מנות אחרונות מפתות (ממש לא דלי קלוריות) דגים וסלטים מצויינים.

מלבד כל זאת היה ערב שכל כולו מיפגן הערצה לאיש אחד. איש אחד בלבד. כמה מפתיע שהיה זה האיש שאירגן לעצמו את הערב.

בזה אחר זה עלו הדוברים השונים ובפיהם מסר אחד בלבד עטוף בנייר צלופן: 'זכינו והתברכנו משמים שיש לנו איש בעל כוחות אלוהיים ממש. אדם שהוא כל כולו נופת צופים ממש מושלם. אדם חרוץ ונעים הליכות אדם שביד אחת שלו צלח את כל מושב החורף של הכנסת'.

מילא אם זה באמת מה שכולם היו חושבים. אוי רבונו של עולם כמה צביעות. בתוך עמי אני חי.

נתניהו לא מוכן להיפגש איתי

מדובר בראש הקואליציה שלכל אורך המושב הצליח להסתכסך עם כל כך הרבה חברי הקואליציה שלו. מדובר באדם שבכל מוצאי שבת כולנו מתלבשים בשכפץ מי יודע על איזה אמירה נצטרך להתפתל כי הוא נאמר על ידי יו"ר הקואליציה שלנו.

כמה פעמים שמעתי "מעולם לא היה לנו יו"ר קואליציה כל כך כוחני". אני יכול עוד להמשיך אבל ממש אין לי עניין בכך.

ואחרי הכל אז למה אני מעלה את הדברים כאן ולא מעלה אותם בפני ראש הממשלה למשל?

מה יעשה חבר כנסת שבמשך עשרה חודשים ראש המפלגה שלו מסרב לשבת איתו אפילו לא לחמש דקות? כל כך הרבה נושאים רציתי ללבן איתו אבל הוא לא מוכן להיפגש. ביקשתי בכתב ביקשתי בעל פה אבל הוא מסרב להיפגש איתי.

כן זה לא סוד – יש נושא שבעיניי חשוב מאוד: נושא הר הבית. במשך זמן רב חברי כנסת בניגוד לחוק לא מורשים להיכנס להר הבית. זה נוגד את חוקי יסוד חופש התנועה וחופש הפולחן. זה נוגד את חוק החסינות וחוק המקומות הקדושים. כל היועצים המשפטיים שדיברתי איתם מצדיקים אותי. ראשי המשטרה מצדיקים ראשי הכנסת מצדיקים.

ביטן – לועג, מעליב, פוגע

וראש הקואליציה? הוא לועג, הוא מעליב, הוא פוגע.

כמה נושאים עלו על סדר יומנו שהיה מן הראוי שנקיים עליהם דיון בסיעה אבל מה לעשות בסיעה שלנו לא מתקיימים דיונים רק מספרים לנו מה אנחנו חושבים. חוק המואזין, חוק ההסדרה, חוק ההדחה, התאגיד, אלאור אזריה, חזקת הגיל הרך, היחס לתקשורת ועוד ועוד נושאים אבל את דעתנו דעת חברי הכנסת של הסיעה לא מעניין אף אחד. מכתיבים לנו מה להצביע – אותנו אף אחד לא סופר.

יש ישיבה של שרינו יש ישיבה של ראשי הסיעות אבל חברי הכנסת של המפלגה הגדולה הם חיילים שצריכים להיות ממושמעים. הדיעה שלהם לא מעניינת, ואם הם לא עומדים ישר בשלשות בזמנים ומצדיעים בשביל זה יש עונשים. יש איומים.

יש איומים

למשל אני יכול לשתף דברים שאני שמעתי באוזניי: "אם אתה לא תצביע כמו שאני אומר לך אני אדאג ש 65 מיליון ש"ח שאמורים לעבור ליהודה ושומרון לא יעברו". זה הדיבור וזה הסגנון.

ועדת השרים מנוהלת על ידי שרת המשפטים של מפלגה אחרת וראש הקואליציה שאמור לסייע לחברי הקואליציה לקדם נושאים שחשובים להם הוא שם כדי לקדם את עצמו ואת הנושאים החשובים לו. כמה חברים מתוסכלים אני פוגש במסדרונות הכנסת. החיכוכים והתסכולים האלו הם הגחלים שעלולים להוביל שלא לרצוננו את פירוק הקואליציה. איזו הזדמנות היתה לנו לגבש אם הקואליציה במקום זה מצאנו עצמנו למחרת האירוע מפולגים כפי שלא היינו מיום הקמת הממשלה חוץ מאיש אחד ששיכור מרוב פרגונים ומחמאות.

ראש הממשלה אמר בערב הגיבוש את המשפט הזה "אפשר עוד לתקן". אדוני ראש הממשלה חבריי ראשי הקואליציה אפשר עוד לתקן.
לטאטא מתחת לשטיח לא יוביל אותנו לשום מקום.

בלב כואב ודואב מחבר כנסת שנמאס לו.

יהודה

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד מצפה לתשובתו של ביבי
צחי | 16-03-2017 22:08
ביבי על סף מכירת ישראל לאבו טראמפ
2
גליק נקי מידי לפולטיקה לא פוליטיקאי. כל הפוליטיקאים הם
חנפים וצבועים מכל הקשת הפוליטית | 17-03-2017 13:36
לא משנה שמאל וימין. מצד אחד טוב שיש אנשים כמו גליק בכנסת מצד שני חבל עליו שלא יתקלקל ויושפע מהגועל שם.
3
אוי מזרחיסטים תמימים
קושקוש | 21-03-2017 10:31
מתי כבר תקלטו שמפלגת הליכוד עושה אתכם לילדי הכאפות של המדינה... אם לא תתעשתו ותעשו ממשלה אחרת עם השמאל מרכז באמת תאכלו אותה בסוף. הליכוד מהווה סכנה ממשית למדינת ישראל הן מבחינה ביטחונית והן מבחינה כלכלית.
4
השימוש של גליק במלים 'מתוקים' מזכיר לי 'אללה ואכבאר'
דן פגיס | 13-08-2017 1:12
אני מוכן להישבע, שהברנש הלז ששו יהוד גליק, הוא שתול של המחנה הציוני, ויונק כל הזמן מ''הקרן החדשה''. לכן הוא פוער את פיו נגד הממשלה בברוטליות אולם, מקדים קודם לנאומים שלו לומר את המלים: ''מתוקים' נחמדים'' מתוקות נחמדות''. זה מזכיר לא את המחבלים שלפני שהם רוצחים הם משתמשים במלים ''אלל ואכבאר''