אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כשדנה אינטרנשיונל מייצג אותנו בעולם זה חילול ה'

הרב ברוך אפרתי נשאל על הייצוג של ישראל באירוויזיון, על ידי דנה אינטרנשיונל, והאם צריך להצטער על כך שישראל לא הגיע לשלב הגמר. הרב ענה: "יש לשמוח מאד על כך שנמנע חילול השם הגדול הזה, ותחושת ההחמצה שיש לך על כך שלא יהיה ייצוג לישראל בטלה באלף מול הרווח."

כשדנה אינטרנשיונל מייצג אותנו בעולם זה חילול ה'
  לקרוא לזמר בשמו. דנה אינטרנשיונל (פלאש90)

שאלה:

הרב בטח לא יודע אבל נבחר (או נבחרה?) דנה אינטרנשנל שהיא היתה גבר, מה שנקרא שינוי מין, היא נבחרה ליצג את ישראל באירוויזיון שזאת תחרות שירים של אירופה.

איך אנחנו מתיחסים לזה, שמצד אחד כבוד ישראל לזכות באירווזיון ומצד שני היא לא צנועה והיתה גבר..?

תשובה:

יש לכאוב מאד את העובדה שחלקים נרחבים בחברה הישראלית הנם שטופים בתרבות של זנות ויצרים נמוכים, דבר המנוגד לאופי הישראלי בשורשו- 'אלהיהם של אלו שונא זימה'.

ודאי אין להביט בדבר כזה, וקל וחומר לא לשמוח על זכיה של זימה כזו בתחרות עולמית, כדבר ד' ביד ירמיה- "אֲשֶׁר עָשְׂתָה מְשֻׁבָה יִשְׂרָאֵל, הֹלְכָה הִיא עַל כָּל הַר גָּבֹהַּ, וְאֶל תַּחַת כָּל עֵץ רַעֲנָן וַתִּזְנִי שָׁם…וְהָיָה מִקֹּל זְנוּתָהּ, וַתֶּחֱנַף אֶת-הָאָרֶץ".

וכמו כן יש לקרוא לאותו אדם בשמו הגברי ולא בשם הנשי שבחר לו ברוב חטאיו. שפה היא מכוננת תרבות. אנו לא נדבר בשפה של פריצות, של גבר ששינה את מינו. הוא היה גבר, ונשאר, ועובר איסורים חמורים, ויש לומר את זה בלי בילבולים וספקות.

מציאות כזו, בה המיניות בישראל מעוותת כל כך, רק גורמת לציבור הדתי להתחזק בערכיות ובבירורי זהות עמוקים. אנו נציב אלטרנטיבה של תרבות קודש, היונקת מהתורה ומהאופי הישראלי הבריא של צניעות ויושר, אור ומוסר. לא ניתן לזוהמה הזו להכנס לבתינו, לשטוף את מוחות ילדינו, לכונן את תרבותנו.

יש לכבד ולאהוב כל אדם בישראל, חוטא או לא, אך אל לה לאהבת ישראל לטשטש את הביקורת היותר מקיפה על תרבות המדיה המדרדרת אותנו מטה.

שאלה:

לאחר שהיא נכשלה היום בחצי גמר, ולא תעלה לתחרות ארוויזיון בכלל, אם בכל זאת זה בסדר להרגיש מצטער על זה שלישראל לא יהיה יצוג שם. אני מרגיש רע על זה שלא נהיה שם, אפילו איתה.

תשובה:

שלום

אני שמח לשמוע שנחסך חילול שם שמים ברבים- ייצוג מדינת ישראל שהיא יסוד כסא ד' בעולם, ע"י אדם עושה תועבות אשר גאה בכך.

יש לשמוח מאד על כך שנמנע חילול השם הגדול הזה, ותחושת ההחמצה שיש לך על כך שלא יהיה ייצוג לישראל בטלה באלף מול הרווח. קשה לשלוט ברגש, אך חשוב שתזכור את המוסר והאמת הזו, וסוף הרגש הרגעי להתיישר.

מקובלנו שעל טומאת עריות הארץ מקיאה את יושביה. עלינו להתחזק ביראת שמים, צניעות וענווה – 'ענווים ירשו ארץ', אל מול אותם הגאים בטעותם.

ומעתה קרא לו בשם זכר ולא בשם אשה, הוא גבר חוטא ולא אשה. שפה בונה תרבות, אל תתן למדיה להכתיב לך מהי הגדרת האדם.

כל טוב

==

הרב ברוך אפרתי הוא רב קהילת זית רענן באפרת. השאלות והתשובות פורסמו באתר מורשת.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד!
רבינוביץ אלה | 14-05-2011 22:59
לא להשתפן מול החילוניות
2
זנות ? זימה ? טומאת עריות ?
שפת אמת | 15-05-2011 7:23
מצחיק שרשום מתחת לכל תגובה "אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה דיבה ולשון הרע" האם דברי הרב אינם דברי לשון הרע והסתה? דנה היא יהודיה בדיוק כמו הרב אפרתי , הנאצים היו שולחים את הרב ואת דנה למשרפות עירומים ביחד ללא שום הבדל. אני מבטיח לרב שדנה מייצגת את המדינה בצורה הרבה יותר מכובדת וראויה מאשר אמירות כמו של הרב.
3
בקרב הנאצים היו הרבה הומואים וטרנסים
Pink Swastika | 15-05-2011 9:56
ההומוסקסואליות כנורמה פוגעת ביהדות פוגעת בתפיסת המשפחה והמיניות המרוסנת של העם היהודי ששמרה על העם לאורך דורות. הצגת הזהות בין רדיפת היהודים לרדיפת ההומואים היא שקר. יש הומוסקסואלים שנרדפו על ידי הנאצים (לא כולם) רדיפתם היתה שונה ולא כרוכה בהשמדה.
4
ככה זה שמשעמם לרבנים
mosh | 15-05-2011 10:17
5
אני מופתע משפת אמת
נועם אלימלך | 15-05-2011 10:25
בדרך כלל אתה לא דמוגג, אבל כאן נפלת בגדול. להגיד שירון כהן מייצג את ישראל בגלל שהוא יהודי ושהנאצים היו רודפים אחריו? איזו קשקוש דמגוגי?! אז אולי גם יגאל עמיר מייצג את ישראל? ורוני רון? ואלפרון? יש הבדל בין להיות יהודי, לבין לייצג את המדינה. הרב אפרתי אמר שהוא יהודי, אבל שהוא לא ראוי לייצג את המדינה, אפילו אם הנאצים היו שורפים אותו ערום...
6
אומץ!
אלי | 15-05-2011 16:40
ישר ולענין. הדאיג אותי הרבה זמן הדירדור הזה שהיא מיצגת את ישראל. מה זה כאן, סדום ועמורה? תודה.
7
רב מסוכן וחשוך
דני | 16-05-2011 2:09
עוד סיבה למה צריך לצמצם את חופש הדת במדינה, כדי לא לתת יד לפגיעתם באנשים אחרים
8
למערכת האתר:מי זה הרב בתמונה?????????
נעיט | 16-05-2011 15:50
זה לא הרב ברוך אפרתי.
9
דברים של הרב מרחיקים יוצרים פילוג בעם היהודי וחשוכים
רעיה | 17-05-2011 11:41
קראתי את הכתבה והזדעזתי! כמה בורות ,פבימיטיביות ושנאה יש באדם הזה ובתומכיו? ועוד הוא אומר שיש לאהוב את החוטאים ומביא דברי שנאה שכאלה? שיתביש לו, אבור לתת במה לאנשים כמותו. בתור חילונית דבריו מרחיקים אותי מהיהדות עוד יותר. תמשיכו להיות כת סגורה וחשוכה.
10
תשובה
דראיה | 31-07-2017 9:42
מה כאילו לא הבנתי אתם מחרימים אותה בגלל מי שהיא לא הבנתי ! בסדר לדעת כולכם היא חטאה . אבל לפחות תקבלו תאהבו גם בתורה כתוב שצריך לאהוב כל יהודי ואני יודע על מה אני מדבר . מדי שנה אלפי טרנסים וטרנסיות והומאים מתאבדים בגלל השנאה והמופוביה ברשת ! אתם בכלל לא יודעים מה יקרה לליבה אם היא תראה את זה ! היא בן אדם עם לב ונשמה בדיוק כמוכם ! .