אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אסון בתרגיל: הקצינה התעוורה, אנשי סגל הושעו

קצינת צה"ל שהשתתפה באירוע שנערך על ידי שירות בתי הסוהר, התעוורה באחת מעיניה בזמן שצפתה בתרגיל שנערך על ידי לוחמי יחידת 'נחשון'. שני אנשי סגל הושעו ואדם נוסף עבר תפקיד

אסון בתרגיל: הקצינה התעוורה, אנשי סגל הושעו
  ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: Nati Shohat/Flash90)

אסון בתרגיל.

קצינת צה"ל שהשתתפה באירוע שנערך על ידי שירות בתי הסוהר, התעוורה באחת מעיניה בזמן שצפתה בתרגיל שנערך על ידי לוחמי יחידת 'נחשון'.

על פי הדיווח בגל"צ, במהלך ביקור של קבוצת חיילים מחיל המשטרה הצבאית, ביצעו לוחמי יחידת 'נחשון' הצגת תכלית בפני החיילים, במהלכה הושלך רימון. על פי הדיווח, בשלב הזה מנוף הרימון עף אל עבר החיילים ופגע בעינה של הקצינה. הצגת התכלית הופסקה באופן מיידי, החיילת פונתה במהירות לבית החולים – אושפזה ונותחה, כאשר מאוחר יותר התברר כי הפגיעה בעין גרמה לעיוורון באותה העין.

לאחר האירוע הוקמה ועדת בדיקה של שרות בתי הסוהר בכדי לבחון את נסיבות הכשל הבטיחותי, אך כשנודע מה מצבה של החיילת ועד כמה חמורה הפגיעה בה, הוחלט להעביר את החקירה לידי היחידה לחקירת סוהרים.

מספר לוחמים וקצינים זומנו לחקירה ובסופה הוחלט להרחיק שני אנשי סגל ממתקני שב"ס למשך שבועיים. בנוסף, על איש סגל נוסף נאסר להגיע למפקדת השירות, והועבר לפעילות מבצעית אחרת. החקירה בעיצומה.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "מדובר באירוע חמור ומצער. שב"ס שולח איחולי החלמה מלאה ומהירה לחיילת. עוד נאמר בעקבות האירוע בוצע תחקיר וננקטו מספר פעולות מידיות למניעת אירועים דומים בעתיד. החקירה כולה בידי המשטרה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הטיפול באירוע הועבר למשטרה. הקצינה שוחררה לביתה והיא זוכה ללווי צמוד".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
החזון איש' "נלחם על גיוס בנות, שלא יהיה גיוס בנות,
החזון איש' "נלחם על גיוס בנות, שלא יהיה גיוס בנות, מי י | 14-03-2017 20:35
החזון איש' נלחם על גיוס בנות, שלא יהיה גיוס בנות, מי יודע אם לא נפטר מצער מהמלחמה הזו, הוא נפטר מצער שהיה לו על המלחמה על גיוס בנות. כך גם מרן – הגרע יוסף זצל – נפטר מהצער שהיה לו על גיוס בחורי ישיבה. מרן היה לו צער שרוצים לקחת את בחורי הישיבות, מרוב הצער הזה, מי יודע, כמו שהחזון איש נפטר מגיוס בנות, הרב לקח את זה ככה ללב, מי יודע אם לא בשביל זה גם כן נפטר וזה דברי אלוקים חיים!