אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

תושבי קרית שמונה: "לא רוצים לקבל דואר מיסיונרי"

קרית שמונה נמצאת כבר זמן מה על הכוונת של ארגונים נוצריים מיסיונרים, כשתיבות הדואר מתמלאות בחומר המשדל לנצרות. בעקבות חוות דעת משפטית, חותמים התושבים על עצומה הדורשת מהדואר, להפסיק לחלק את החומרים. הרב צפניה דרורי: "תושבי העיר יכולים למנוע את הביזיון".

תושבי קרית שמונה: "לא רוצים לקבל דואר מיסיונרי"
  לא רוצים אתכם (פלאש90)

המאבק במיסיונריות בקריית שמונה עולה מדרגה.

מידי תקופה מציפים את תאי הדואר של תושבי קריית שמונה חומרים מיסיונרים הקוראים לתושבים להמיר את דתם לנצרות. החומרים נשלחים על ידי יהודים-משיחים המאמינים שיש"ו הוא המשיח.

החומרים המודפסים ערוכים בתחכום רב וגם אנשים ברי דעת לא שמים לב שמדובר בחומר מיסיונרי, רק אחרי שהם מצויים עמוק-עמוק בחוברת. הן עובדים בדואר והן התושבים הביעו את התנגדותם מהדרך הכפייתית בה העובדים נאלצים לחלק את דברי הדואר והן התושבים שאינם רוצים לקבלו.

חוקיותו של העניין נבדק ולמרבה הפליאה החוק מחייב את העובדים לחלק את החומרים הללו, אף אם מדובר בצעד הנוגד את אמונתם. רשות הדואר אינה יכולה לסרב להפיץ את דברי הדואר לבתים וכך קורה שגם העובדים וגם התושבים נאלצים לפעול בניגוד לרצונם ואמונתם.

עצומת תושבים נגד דואר מסיונרי

לאחרונה פנה רב העיר, הרב צפניה דרורי, למשפטן בכיר כדי לבדוק דרכי פעולה נוספות מול התופעה הזאת. מעצה משפטית שקיבל הרב, עולה אפשרות שאם כמה מאות מתושבי קריית שמונה יחתמו על עצומה ובה יתבעו באופן מפורש וחד משמעי שאינם מוכנים לקבל את דברי הדואר המיסיונרים, אזי יהיה אפשר למנוע את חלוקתם בתאי הדואר.

מצוידים בעצתו של המשפטן, פנו אנשיו של הרב דרורי להחתים תושבים על העצומה התובעת מדואר ישראל שלא להניח חומרים הללו בתיבות הדואר שלהם.

"מניעת הפצת דואר מיסיונרי בקרית שמונה.

לתושבי עירנו היקרים שלום.

כבר ארבעה חודשים שמחלקים בדואר חומר מיסיונרי לכל בעלי תאי הדואר, למרות סירובם של עובדי הדואר לחלק החומר. איימו עליהם בעונש עבירה על חוקי הדואר ובפיטורים.

באמצעות עו"ד בכיר פנינו אל היועץ המשפטי של משרד הדואר והתברר שרק סירוב התושבים לקבל חומר מיסיונרי יכול לעצור את התופעה המבישה והפוגעת כ"כ בעירנו ובערים אחרות.

על כן אבקש מתושבי העיר להצטרף למכתב סירוב לקבל דואר מיסיונרי עם ציון השם, ת.ז. והכתובת.

יהיה בזה כבוד לעיר שיעזור לכל תושבי ארצנו.

חזק ונתחזק בעד עמנו וערי אלוקינו.

שלכם באהבה

צפניה דרורי".

אפשר גם בדואר

בנוסף לחתימה באתר "עצומה" ניתן גם לשלוח חתימות לישיבת ההסדר ולמועצה הדתית.

"הפעם אנחנו מקווים שייאספו מספיק חתימות שיבהירו באופן הברור ביותר שתושבי קריית שמונה לא מוכנים שיניחו בתאי הדואר שלהם דואר שאינם רוצים לקבלו חומרים מיסיונרים הפוגעים ברגשותיהם וגורמים להם צער ועוגמת נפש", אומר הרב צפניה דרורי ל"חדשות הגליל".

לחתימה על העצומה לחץ כאן

הכתבה פורסמה ב"חדשות הגליל"

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו