ועדת השרים אישרה את הארכת חופשת הלידה לסטודנטיות

ועדת שרים אישרה היום חוק להארכת חופשת הלידה לסטודנטיות לשמונה שבועות . יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי שיזמה את החוק "אין לצפות שסטודנטיות יתכננו הריון בהתאם ללוח השנה האקדמי."

ועדת השרים אישרה הקלה לסטודנטיות הנשואות
  צילום: שאטרסטוק

לקראת יום האישה שיחול השבוע, ועדת השרים לענייני חקיקה צפויה לאשר ביום ראשון (מחר) הצעת חוק של יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם-רפאלי הקובעת שיש להאריך את חופשת הלידה של סטודנטיות לשמונה שבועות.

נכון להיום מדיניות המוסדות האקדמיים כלפי סטודנטיות לאחר לידה איננה אחידה ואיננה מוסדרת ונתונה לשיקול דעת של המוסד עצמו.

בדברי ההסבר להצעת החוק נאמר " סטודנטיות אשר יולדות בתקופת הלימודים נאלצות להפסיד זמן לימודים עקב הצורך לטפל בתינוק. לעיתים קרובות, היעדרות שכזו משמעותה דחיית שנת הלימודים כולה והארכת הלימודים בשנה נוספת – על ההוצאות הנוספות הכרוכות בכך. על כן סטודנטיות רבות נאלצות לוותר על תקופת שמירת ההיריון או תקופת ההסתגלות שלאחר הלידה, על מנת לעמוד בדרישות המוסד האקדמי."

יש לאפשר לסטודנטיות להקים משפחה

לפיכך הצעת החוק קובעת כי יתאפשר להן להיעדר משיעורים למשך תקופה של שמונה שבועות. בנוסף במידה ויעדרו מבחינה בתקופה זו, יהיו  זכאיות למועד מיוחד בתום חופשת הלידה.

יוזמת הצעת החוק יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי: "הרצון הטבעי להביא חיים לעולם והכללים האקדמיים אינם יכולים להתנגש זה בזה. אף אחד לא מצפה שסטודנטיות יתכננו את הקמת התא המשפחתי בהתאם ללוח השנה האקדמי ואין זה ראוי שבגלל לידה סטודנטית תאלץ להאריך את לימודיה בשנה נוספת – על כל המשמעויות הנגזרות מכך. בפועל זו המציאות שקיימת כיום ויש לאפשר לסטודנטיות להקים משפחה במקביל למסלול לימודים אקדמי – מבלי לפגוע בהן ומבלי לפגוע ברמה האקדמית."

 

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
פופוליזם זול... עוזר רק לסטודנטית שלומדת מקצוע קל.
אחות | 20-07-2017 10:35
מנסיון, סטודנטית לרפואה, סיעוד, הנדסה ועוד פשוט לא יכולה להרשות לעצמה לצאת לחופשת לידה..