אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

"הלוואי ויכולתי בכל יום בשנה להתחפש" • מאמין בהומור ואלוקים: איש החיקויים אוראל צברי בראיון ראשון

לכבוד כנסתו של חודש אדר, אספנו את אוראל צברי ואת כל החיקויים שלו, לראיון אישי ראשון על החלומות הגדולים, וכמובן החיקויים שהצליחו להפתיע אפילו את משה נוסבאום

"הלוואי ויכולתי בכל יום בשנה להתחפש"

את אוראל צברי (23) אתם בטח מכירים בתור החיקוי של צבי יחזקאלי, מרגול צנעני או אולי משה נוסבאום. רגע לפני שאדר נכנס, עליתי לרחובות 'עיר הקודש' (ובעיקר הפקקים מאמצע שום מקום…), כדי לפגוש את אוראל וכל החיקויים לראיון אישי ראשון.

"תמיד הייתי הליצן של המשפחה, החיקוי הראשון שלי היה אריק שרון בגיל 7" מספר אוראל לסרוגים. "הייתי עושה חיקויים של המשפחה ובתור ילד מאוד אהבתי חיקויים וארץ נהדרת שגדלתי עליה". ואם ציפתם שההמשך יהיה שהוא היה גם ליצן הכיתה, אז אוראל מספר שזה פחות קרה בגלל אילוצים, שלא היו תלויים בו "בתור ילד גרתי בחו"ל עם המשפחה, גרתי שנתיים בבלגיה ושנתיים בצרפת. כשהגעתי לחו"ל בתור ילד לא היתה לי את השפה, ולכם גם היה לי קשה להשתלב וכל שכן לעשות חיקויים".

מוכן כבר לחיקוי הבא (צילום מתוך פייסבוק)

הפריחה האישית שלו החלה בכיתה ט', כשהוא חזר לארץ. "הרגשתי שהמקום של החיקויים, ממש הכניס אותי בקלות מבחינה חברתית לחבר'ה בישיבה התיכונית. עם הזמן הפכתי באופן רשמי לליצן הישיבה, בעיקר בזכות החיקויים שעשיתי על המורים ועל מרגול צנעני, שהפכה לכינוי השני שלי".

"יום אחד אולי אפרוש כנפיים"

בכיתה יב' אוראל אזר אומץ והלך לאודישנים של 'כוכב נולד', כדי להגשים את חלומו הגדול לעשות את החיקוי של מרגול מול הזמרת מרגול צנעני, הזמרת האהובה עליו (עד היום אגב). "הגעתי להפקת התכנית וביקשתי להיכנס לאודישן, כדי לבצע מולה את החיקוי. התלהבו מאוד היא כנראה פחות".

זו גם היתה הפעם הראשונה של אוראל על הבמה מול קהל. לכוכב נולד אומנם לא התקבל, אבל מבחינתו את מבחן הקהל הוא עבר בגדול "משם רק נפתח לי התיאבון להמשיך לעשות סרטונים ביוטיוב ובפייסבוק. התחלתי לצלם חיקויים של זמרים(ומרגול צנעני בראשם) והמשכתי לחיקויים של שופטים ומתמודדים בתכניות ריאליטי. שאותם גם שיתפו המתמודדים בעצמם ומשם רק התחלתי להתפרסם ולגדול".

לצבא הוא כבר הגיע עם אוסף חיקויים מרשים יותר שהפך אותו אוטומטית לבדרן של הבסיס, כמעט על תקן קבוע. "הופעתי המון על בסיס קבוע בחנוכה ובפורים. עבדתי צמוד עם משרד החינוך. כל טקס הייתי מנחה, אפילו הזמינו אותי למילואים במיוחד, כדי שאנחה טקס 'מעבר בסיס'".

"תגיד לי למה לא?"- עושה חיקויים בלי להעליב את המקור

לאחר חצי שנה כצוות בידור בקלאב מד שבצרפת, אוראל ארז מזוודות, קנה מזכרות נחמדות וחזר לארץ היישר אל המדשאות הירוקות של אוניברסיטת אריאל. כרגע הוא עדין בתקופות מבחנים עמוסה לתואר מזרח תיכון ומדיניות חוץ "בחרתי בתואר גנרי, שפחות או יותר ממשיך את תחום ההתעסקות שלי בצבא".

אך גם כשהתואר לא קשור להומור בשום צורה, יש תמיד מקום לחיקויים. "לאחרונה למשל היה לנו סיור להר הבית במטרה להפגיש את הסטודנטים הערבים והיהודים שלומדים באוניברסיטה. שם צילם אותי באופן ספונטני לחלוטין אחד המרצים, בחיקויים שעשתי לכתבים שמסקרים כביכול את המפגש בנינו, במקום כלי התקשורת שלא עשו זאת". הסרטון שותף בפייסבוק, הפך לויראלי במיוחד והגיע עד למהדורה בשש עם עודד בן עמי, שהזמין את אוראל להתארח אצלו.

"אני מאוד אוהב לראות חדשות ובעיקר את צורת הדיבור של כתבי החדשות, זה נורא מצחיק אותי. יש להם את את הדיבור הקבוע והמונוטוני כל הזמן, רק במיקום שונה". אנשי התקשורת האהובים עליו זה משה נוסבאום ואילנה דיין, שאותם הוא מחקה כמעט מתוך רפלקס טבעי "כאלו הם יושבים באיזה אונה במוח ונשלפים באופן טבעי".

איך מגיבים אנשים שאתה מחקה אותם?

"ברוב המקרים אני מקבל תגובות טובות, (חוץ ממרגול שפחות התחברה לחיקוי שלה…), כי אני גם מאוד משתדל בחיקויים שלי לא לפגוע באנשים שאני מחקה. בסופו של דבר אני עושה את החיקויים האלו לרוב, על אנשים שאני אוהב ומתחבר לדמות שלהם, אז אין לי טעם לפגוע בהם".

סלפי עם עודד בן עמי בשש

את משה נוסבאום למשל פגש אוראל פנים מול פנים כשהגיע להתארח אצל עודד בן עמי "עשיתי לו את החיקוי של עצמו, הוא היה קצת בהלם אבל הוא צחק" משחזר בהומור. "שנים אני כבר מחקה את נוסבאום, ופתאום לבוא לעשות את זה מולו היה כיף ענק. לדעתי הוא אחד החיקויים הכי טובים שלי".

איך מתחיל חיקוי בעצם?

"זה מאוד תלוי בבן אדם, יש חיקויים שזה מגיע אלי כמעט באופן טבעי- אני רואה את הבן אדם וחיקוי ישר עולה לי לראש. בדר"כ אני צריך לאהוב את הבן אדם כדי לחקות אותו. ברגע שכל הדמות השלמה נקלטת לי בראש, ישר החיקוי מגיע.

יש חיקויים שלוקחים לי יותר זמן, כמו החיקוי של צבי יחזקאלי שעשיתי לאחרונה בתכנית של אסף הראל. ישבתי פשוט יום שלם וראיתי סרטונים שלו ביוטיוב ופשוט למדתי אותו מא' ועד ת' החל מצורת דיבור ועד לתנועות גוף, כדי להיכנס לדמות. אני סה"כ מאוד מרוצה מאיך שיצא, בסוף זו דמות שאף פעם לא עשיתי אותה לפני כן והיה מאוד כיף".

יש דמיון? אוראל עושה צבי יחזקאלי (צילום מתוך פייסבוק)

בזמנו הפנוי בין המבחנים תוכלו למצוא את אוראל גם על המדשאות הירוקות של אצטדיון הכדורגל כאוהד הפועל מרמורק (קבוצת כדורגל של אחת השכונות ברחובות) גם לשם מביא את ההומור והחיקויים. עד אתמול הייתם יכולים למצוא בלו"ז שלו גם פינה קבועה בתכנית של אסף הראל בערוץ 10. בה היה בכל פעם בדמות של כתב אחר.

"הפינה עם אסף הראל התחילה מכך שהוא צפה בחיקוי שלי למרגול צנעני ביוטיוב ורצה שאבוא להתארח בתכנית שלו, כדי שאעשה חיקוי לרקע הפרשה בה נמצא ברכבה מטען חבלה. את החיקוי הזה אומנם הוא לא יכולתי לעשות, כי הייתי במילואים, אבל אסף הראל הבטיח להיות בקשר בתכניות הבאות וגם קיים". אחרי רצף של תכניות מוצלחות ומצחיקות, הגיעה לסיומה אתמול התכנית "היה נורא כיף לעבור את החוויה שנקראת טלוויזיה".

"החלום הגדול זה ארץ נהדרת"(תרתי משמע…)

"תמיד אני משתדל להביא את האווירה הטובה והמצחיקה, לכל מקום שאני נמצא בו. אף פעם לא שללתי ללכת לריאלטי- המירוץ למיליון הייתי מאוד רוצה לעשות, האח הגדול גם נשמע לי מעניין. אני חושב שאני יכול להוסיף צבע אחר לתכניות האלה".

גם ברגעי משבר ההומור, הוא דרך ההתמודדות שלך? 

"אני חושב שבכל מקום או סיטואציה בחיים אפשר לבחור להסתכל בהומור ולראות את הצד המצחיק. כמובן שיש דברים שצריך להסתכל עליהם יותר ברצינות ויש את המקרים שהם בגדר פרות הקדושות שאסור לצחוק עליהם.

אבל מעבר לכך אני חושב שאם נבחר כולנו, להסתכל על הצד ההומוריסטי ונעדיף לצחוק מאשר לכעוס יהיה הרבה יותר נעים וכיף לחיות כאן, תהיה לנו 'ארץ נהדרת'. זו דרך החיים שלי, כל הזמן אני משתדל לצחוק ולהצחיק ולעשות טוב ואני מאמין שהחיים כמו מטבע יחזירו לי רק טוב וצחוק".

מוצא את הפינה השמחה בכל מקום (צילום מתוך פייסבוק)

מה החלום הגדול?

"אני מאוד מאמין בלעשות טוב ואני גם אדם מאוד מאמין. מאמין שהכול מאלוקים ושהצלחה הזו שפתאום באה ואנשים פונים אלי מגיע מיד מכוונת מלמעלה.

החלום הגדול שלי זה להשתתף בתכנית החיקויים 'ארץ נהדרת' או משהו אחר בסגנון, כרגע אני עדין בראשית דרכי ולכן אני מאוד פתוח להצעות בתחום החיקויים ואפילו בסרטים או בסדרות או בכל מקום שאוכל לראות סבבי אנשים מחייכים ממה שאני עושה. סה"כ אשמח מאוד לעבוד בתחום שאני באמת נהנה ממנו- מבחינתי זה יהיה הכי מדהים בעולם".

"משנכנס אדר…"

"אני מאוד אוהב את חג פורים, ואת חודש אדר בפרט" מספר לי אוראל רגע לפני שאנחנו מצלמים את הסרטון לכבוד ראש חודש אדר בסרוגים "זה חודש שהייתי רוצה שכל השנה תהיה כמוהו. אם הייתי יכול אז כל השנה הייתי מתחפש וזה גם מה שאני משתדל לעשות בעזרת החיקויים.

בחודש אדר זה חודש שבאמת אני יכול להרשות לעצמי להשטות לעשות צחוקים. הימים שהכי קשה לי בהם בשנה כאדם מאוד שמח, הם ימים כמו יום השואה או הזיכרון. קשה לי לחיות ביום שהוא כל כך עצוב". (אז מזל שיש את יום העצמאות שמגיע מיד אחרי).

 

למה תתחפש השנה? יש כבר תכנון?

"האמת שאין עדין תכנון, כי אני אמור להיות בחו"ל באתר סקי שבו אעבוד. שנה שעברה גם חגגתי שם בפורים והתחפשתי לפינגי (הפינגווין) מפרפר נחמד. אם הייתי בארץ אני מניח שבטח הייתי מתחפש למשה נוסבאום או משהו בסגנון. ואני מקווה שמקסימום במהלך השנה אזכה להתחפש לאחת הדמויות, הלוואי באחת התכניות שיארחו אותי".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
אוראל צברי
אנונימי | 29-08-2019 0:55
הוא למד בישיבת בני עקיבא הדרום ברחובות והיה בסניף בני עקיבא סניף מרכז ברחובות התנדב ביד לקשיש ברחובות