אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אתר התנ"ך כלי פדגוגי גם בטיולי השל"ח בבתי הספר

בשיתוף פעולה יוצא דופן בין מחלקת פיתוח האינטרנט של מכללת הרצוג והחוג ללימודי ארץ ישראל, הוצג אתר התנ"ך ככלי פדגוגי עכשוי גם בסיורים והדרכות בשטח

אתר התנ"ך כלי פדגוגי גם בטיולי השל"ח בבתי הספר
  (צילום: באדיבות המצלם)

בשיתוף פעולה יוצא דופן בין מחלקת פיתוח האינטרנט של מכללת הרצוג והחוג ללימודי ארץ ישראל, הוצג אתר התנ"ך ככלי פדגוגי עכשוי גם בסיורים והדרכות בשטח.

במסגרת סיור לימודי של הסטודנטיות להוראת לימודי ארץ ישראל במכללה האקדמית הרצוג הוצג אתר התנ"ך לסטודנטים ובוצעו התנסויות פעלה בשטח, כל אחת עם הסמארטפון שלה.

הסטודנטיות מצד אחד ראו בשטח את נקודת המבט הארכיאולוגית של תל לכיש: השכבות השונות של התל והממצאים הייחודיים ובתוכם, חרסי לכיש. ומצד שני גלשו באתר התנ"ך כדי לראות את המפה המקראית והעכשיווית של ארץ יהודה בשלהי ימי הבית הראשון תוך כדי קריאת הפסוקים הרלוונטיים לאתרים השונים באזור במטרה לחוות את השטח עם כלי החדשנות העדכניים ביותר.

הרב ד"ר שוקי רייס סגן ראש המכללה לפיתוח וראש החוג לתנ"ך במכללה יצא עם הסטודנטיות לסיור והציג בפניהן את אתר התנ'ך(www.hatannakh.com) וכיצד ואת היכולות להשתמש באתר ככלי פדגוגי ועדכני שאפשר להשתמש מכל מקום בעולם.

הסמרטפון הוא עובדה קיימת בכיסו של התלמיד

הרב ד"ר שוקי רייס אומר "כיום בעידן הטכנולוגי עלינו להראות חיבור והבנה של השטח, האתר מאפשר לנו להתחבר אל השטח בראיה טכנולוגית, האתר הוא כלי חדשני, מקיף וחווייתי המנגיש מאגר ידע עצום המוצב בקדמת הבמה הטכנולוגית.

הוא נותן לנו כלים טכנולוגיים של טקסט מקראי ופרשנות, מפות מקראיות, סרגלי תוכן, כלי חיפוש משוכללים, מאמרים ושיעורים וכן סביבה אישית על פי פשוטו של מקרא, והתייחסות לממד הריאלי (ארץ ישראל, מפה, תמונות ותרשימים)".

ד"ר דורון שר-אבי ראש החוג ללימודי ארץ ישראל טוען שבעולם של קידמה טכנולוגית, קל לשכוח עד כמה השטח והנוף מעצבים חוויה ותודעה. עם זאת הסמרטפון הוא עובדה קיימת בכיסו של התלמיד. היופי באתר התנ"ך הוא ביכולתו לקיים את שני הצירים ההפוכים: להביא את השטח אל תוך הכיתה ולהביא בקלות את החומר העיוני מן הכיתה על כף יד קטנה אל התל,אל הנחל ואל הנוף.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו