אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום
מבזק

95% מהסטודנטים העולים במרכז האקדמי לב נשארים בישראל

כ-95% מבוגרי התוכנית של המרכז האקדמי לב עולים ארצה ונשארים לגור בארץ. אחוז העולים שמוצאים עבודה בישראל מבין בוגרי המרכז האקדמי לב הינו גבוה ביותר ועומד על 93% הצלחה, בדומה לאחוזי ההשמה הכלליים של בוגרי המרכז האקדמי לב

95% מהסטודנטים העולים במכון לב נשארים בישראל
  יריד הלימודים בצרפת (צילום: יח"צ)

ציונות ואקדמיה הולכים יחד במרכז האקדמי לב. השבוע סיימה משלחת מיוחדת מטעם המרכז מרתון אירועים עבור יהודים צעירים המתגוררים בצרפת ומתעניינים בלימודים אקדמיים בישראל.

רכז המשלחת בנימין טואטי ציין בסיפוק כי 140 צעירים הביעו עניין משמעותי להגיע לישראל וללמוד במרכז האקדמי לב, בנוסף למאות מתעניינים נוספים. המשלחת השתתפה באירועים במרסיי ובפריז, בליון ובאנטוורפן (בלגיה), בהשתתפות חברי הקהילה היהודית, והציגה בפניהם את מדינת ישראל ואת התוכניות היחודיות של המרכז האקדמי לב.

מתברר כי ללימודי התואר יש השפעה רבה על הבוגרים. על פי הנתונים, כ-95% מבוגרי התוכנית של המרכז האקדמי לב עולים ארצה ונשארים לגור בארץ. אחוז העולים שמוצאים עבודה בישראל מבין בוגרי המרכז האקדמי לב הינו גבוה ביותר ועומד על 93% הצלחה, בדומה לאחוזי ההשמה הכלליים של בוגרי המרכז האקדמי לב.

 

במרכז האקדמי לב קיימת קרוב ל-20 שנה תוכנית ייחודית לעולים, חלק גדול מהסטודנטים המשתתפים בתוכנית מגיעים מארצות דוברות צרפתית, כאשר בכל שנה ישנם כ-130 סטודנטים וסטודנטיות, בנוסף לעולים ותיירים מכל רחבי העולם. העולים הצעירים אף מתגייסים לצה"ל לאחר סיום הלימודים, ועובדים בצה"ל בתחומים שלמדו, בעיקר בתחום ההיי-טק.

זכות וחובה עבורנו לדאוג לדור הצעיר של יהדות התפוצות

נשיא המרכז האקדמי לב פרופ' חיים סוקניק מסביר: "ציונות ומצוינות אקדמית וחיבור תורה ומדע, מובילים את המרכז האקדמי לב בפעולותיו. חלק מתהליך הגאולה הוא קיבוץ הגלויות לישראל. כמי שעלה בעצמו לארץ לפני עשרות שנים, אני מרגיש כי זו זכות וחובה עבורנו לדאוג לדור הצעיר של יהדות התפוצות ולהביאו לארץ".

טואטי עצמו הוא בוגר המרכז האקדמי לב ועבורו מדובר בשליחות ציונית: "יש התעניינות גדולה אצל היהודים בצרפת לבוא וללמוד בישראל, בישיבות, אוניברסיטאות, הכשרות של תנועות נוער ועוד. חשוב לעודד את יהדות צרפת 'לעשות עלייה' ולהגיע לישראל. מבחינתי מדובר בשליחות ציונית לא פחות מאשר שליחות אקדמית".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו