אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

כנס בת"א: "המתנחלים ייבאו את תג מחיר לערים המעורבות"

בכנס בלוגרים פוליטיים באוניברסיטת תל אביב, נאמר כי הסכסוכים בין יהודים לערבים בערים המעורבות אורגנו על ידי הגרעינים התורניים, שלטענת אחד הדוברים, עברו לפריפריה ולערים כמו לוד, רמלה ועכו, כדי להעביר את המסר שאם יפנו התנחלויות תג המחיר יגיע לתוככי הקו הירוק.

כנס בת"א: "המתנחלים ייבאו את תג מחיר לערים המעורבות"

 כנס של הבלוגרים הפוליטיים נערך בשבוע שעבר ביום רביעי בערב באוניברסיטת תל אביב. הכנס אורגן על ידי ארגון השמאל "סולידריות נגד הפשיזם" שהוא ארגון חבר של אנשי סולדריות שיח ג'ראח מירושלים.

בכנס הופיעו אל מול עשרות סטודנטים שלושה בלוגרים מובילים ובולטים בבלוגספירה השמאלית: יוסי גורביץ ("החברים של ג'ורג'"), איתמר שאלתיאל ("מדרון חלקלק") ושלום בוגסלבסקי ("תוריד את המספריים ובוא נדבר על זה).   

לכנס שהתקיים בבניין גילמן של הפקולטה למדעי הרוח הגיעו עשרות סטודנטים והאולם היה מלא מפה לפה. הדיון בכנס נגע ב"תופעת התג מחיר" ובעבודה התקשורתית של הבלוגרים ש"חושפים את מה שהתקשורת מסתירה", כלשון המארגנים.

יוסי גורביץ, אולי הבלוגר הפופלארי ביותר בחוגי השמאל הקיצוני, עיתונאי ותלמיד ישיבת נחלים לשעבר, טען שתופעת התג מחיר נובעת מתוך התשתית ההלכתית של היהדות, ולראיה לדבריו אמר שלפי ההלכה ליהודי אסור לרפא גוי.

"הרמב"ם קובע במפורש וכך גם השולחן ערוך שאסור ליהודי לרפא גוי. נקודה. אסור. גם לא בשכר. אבל, מאחר ואם רופאים יהודים יסרבו לרפא את הגויים שבקרבם הם חיים, התוצאה תהיה הגברת האיבה ועוינות, ולכן מפני חשש איבה מותר".

אבל, הסביר גורביץ, יבוא יום ויד ישראל תהיה תקיפה וההלכה האוסרת לרפא גויים תחזור למקומה. "לדרכי שלום וחשש איבה יש תהליך פקיעה. זה לא תמיד יהיה כך. תהיה תקופה, אולי בימות משיח, שבה הגדר של דרכי שלום לא תקבע יותר ואז חוזרת ההלכה לכתחילה".

מתקיים על טבק ואלכוהול. הבלוגר יוסי גורביץ (צילום מסך)

כדי להמחיש את דבריו בדבר האידיאולוגיה הגזענית של הציבור הדתי לאומי, זה החרד"לי בעיקר, הסביר גורביץ לעשרות הסטודנטים כי יש מי שחושב ברצינות על מחנות השמדה, לא פחות, לאויבי ישראל.

"לפני מספר חודשים פרסם עלון בשם מעייני הישועה, שמופעל על שורה של רבנים בעלי מעמד בציבור החרד"לי ביניהם הרב אבינר והרב שמואל אליהו – אחד המובילים הגדולים של תג מחיר באופן כללי – מאמר שבו הוא לועג לרבנים הליברלים ואומר שכשיבואו לבנות את מחנות ההשמדה לעמלקים הם יימצאו תירוץ להשתמט מזה. המאמר לא חתום", אומר גורביץ בלהט, "אבל אני מוכן לסכן אצבע ולומר ששמואל אליהו כתב את זה למרות שהוא לא חתום".

"המשמעות היא כשמאמר כזה נכתב, והוא עבר כמעט בלי סערה, היא שיש מישהו שמתחיל להכין אותנו לאפשרות שיהיו פה מחנות השמדה", אמר הבלוגר לסטודנטים וממשיך, "יתר על כן הוא (המאמר) מוחה נגד האנשים שלא ישתפו פעולה במצווה הגדולה של ההשמדה".

גורביץ הסביר לקהל שומעיו שהיום מקובל לראות את הפלסטינים בתור עמלק – אותו יש לכלות עד תום. "אם אנחנו מסתכלים על ההלכה כפשוטה אז אין דרך לדעת מי זה עמלק כיוון שסנחריב בלבל את האומות וכן הלאה, אבל בכל דור ודור קמו יהודים שניסו לזהות את עמלק והזיהוי הפופלארי כרגע הוא הפלסטינים".

בהמשך דבריו דיבר גורביץ על רבנים בציונות הדתית שמפיצים את הרעיון שישנם "יהודי-ערב רב" שהם שליחיו של השטן בכבודו ובעצמו. "ערב רב על פי האגדה שרצה במאות שנים האחרונות הוא עמלק-יהודי, אנשים שנראים כמו יהודים אבל בפועל הם שליחים של השטן – השטן כמי שמעכב את הגאולה. הסיפור של הערב רב במאות שנים האחרונות הוא מאוד מסריח וגזעני לכן לא מדברים עליו אבל הוא רוחש מתחת לפני השטח".

גורביץ הביא דוגמאות לדוקטרינת הערב רב. "ב-1995, לפני רצח רבין, הרב אבינר היה צריך להוציא פסק הלכה שרבין הוא לא ערב רב", אמר גורביץ, "זה לא מקרה שיגאל עמיר הלך להתייעץ עם אבינר לפני שהוא הלך לבצע את הרצח שלו, לא היה מרוצה מהתשובה הזו והלך לרבנים, איך נאמר, עם פחות מעצורים", הסביר הבלוגר.

"פעם, נקבו בשמות שלהם, היום כבר לא מכריזים, אז נעשה את זה בכל זאת, דב ליאור ורבינוביץ – האיש שאמר שצריך לשים מוקשים לפני חיילי צה"ל הבאים לפנות התנחלויות", אמר גורביץ ששאל בלי לחכות לתשובה "איך להסביר שמדינת ישראל אוסרת את שיח ריאד סלאח שאומר דברים דומים ולא את הרבנים? איך נאמר, אין לה את הביצים לעשות את זה כשמדובר ברבנים".

תג המחיר של המתנחלים – הגרעינים התורניים

שלום בוגוסלבסקי, בלוגר נוסף שמרבה לכתוב על הימין בישראל ואנשי אם תרצו, הפתיע קצת כשטען שגם "המתנחלים חיים תחת משטר דיכוי", כלשונו. בוגסלבסקי הסביר כי בכתיבתו בבלוג הוא מנסה להיכנס לתוך הראש של יריביו האידיאולוגיים.

"דע את עצמך ודע האויב", הסביר לסטודנטים. "אני קורא לזה לרדת למאורת הארנב. כלומר, אני רוצה להבין מה עובר להם בראש, מה המטרות של זה ורחמנא לצלן אני רוצה לשמוע גם את הצד שלהם.

"המתנחלים חיים תחת משטר דיכוי. אנחנו לא רגילים להסתכל עליהם בצורה הזאת. יישובים גדולים כמו אריאל נראים נורמלים, כמו שאנחנו נראים נורמלים פה בתוך הקו הירוק, אבל כשרוצים להקים שם אוניברסיטה למשל, אז את ההסמכה שלה היא לא מקבלת מהמועצה להשכלה גבוהה אלא משר הביטחון".

עם זאת, בהמשך דבריו, בוגוסלבסקי, ניסה לטעון כי תופעת התג מחיר מתפשטת מתוך ההתנחלויות אל תוככי הקו הירוק ואף הסביר כי הגרעינים התורניים הם פועל יוצא של תג המחיר שמנהלים המתנחלים נגד המדינה, או הציבור הדומם, כאשר הממשלה בוחרת לקדם את השלום או לפנות התנחלויות.

"אני רואה דפוס שחוזר על עצמו, מאז פינוי ימית", אמר בוגסלבסקי, כל פעם שמדינת ישראל הרשמית עושה איזושהי תנועה של התרחקות מההתנחלויות, אם זה פינוי או דיבורים על חלוקה לשתי מדינות יש התנגשות".

הסיבה לכך שנוצרו גרעינים תורניים, מסביר בוגסלבסקי, היא כדי ליצור תג מחיר בתוך הקו הירוק. "נוסחה דוקטרינה על ידי הרב מרדכי אליהו אביו של הרב אליהו מצפת שעניינה להתנחל בלבבות. הם הבינו שהם דוהרים קדימה עם המהפכה שלהם, המהפכה המשיחית, שעל פי התיאוריה אמורה להביא את המשיח כאשר לפי התיאולוגיה של הרב קוק כולם אמורים לבוא אחריהם, ומתישהו, הם הסתכלו אחורה וראו שזה לא כל כך קורה והתחיל המושג של נסיגות בגאולה.

ואז הורגשה תנועה גדולה לתוך ישראל בעיקר אל תוך ערים מעורבות וערי פריפריה: לוד, רמלה, עכו. תיזכרו איפה שמעתם חיכוכים בין יהודים לערבים בתוך הקו הירוק בשנים האחרונות ותראו שבדרך כלל הגורם המארגן והמעורב אלו הגרעינים התורניים האלה. כל זה עובר מתחת למכ"ם. התקשורת הכללית מורכבת מצעירים חילונים מהמרכז כל זה לא מעניין אותם".

תג המחיר לדברי בוגסלבסקי הוא מסר של המתנחלים כלפי מדינת ישראל – שלא יתעסקו איתם אחרת הם והגרעינים התורניים יבצעו מהפיכה בתוך מדינת ישראל. "ישראל היא סוג של ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד ואנחנו עשינו חלוקה שבתוך הקו הירוק יושב ד"ר ג'קיל ומעבר לקו הירוק נמצא ד"ר הייד והמסר של תג מחיר הוא שאם תתעסקו איתנו, עם ההתנחלויות והמתנחלים, מיסטר הייד יבוא לגור אצלכם בסלון כאן בגילמן לצורך העניין".

==

הכתבה פורסמה בעיתון שבת של "מקור ראשון".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
ילד קטן שעוד לא יצא מהישיבה התיכונית
| 08-05-2011 9:57
2
מסית ומדיח שיש להתלונן נגדו
יוסף | 08-05-2011 10:16
יש לטפל משפטית במסיתים אלה מהשמאל ולא לשתוק
3
סולידריות נגד הפשיזם... ארגון שפועל משנאת ישראל צרופה
חילוני - תל אביב | 08-05-2011 12:56
ארגון פשיסטי מוסלמי שחותר להביר לחורבן ישראל ומחיקת היהדות !
4
הגרעינים התורנים הם תאי טרור מסרטנים
שפת אמת | 08-05-2011 15:52
לא רק שהם פוגעים במרקם המעורב של התושבים שרוצים לחיות יחד, הם יוצרים פרובוקציות ומטילים אימה על הקהילה הקרובה להם, עכשיו הציבור היהודי מחבק אותם, אבל לא הרחק היום וגם הציבור היהודי יבין איזה תא טרור רדיקלי ומסוכן יש להם בבית. הגרעינים התורניים הם הסכנה הקיומית של החברה הישראלית והעם היהודי בעולם ובישראל. אבל כאשר נבין את זה , הדבר יהיה כבר מאוחר.
5
"שפת המת" כותב גם פה שטויות
טמבליקו | 08-05-2011 17:15
הרי הגרעינים התורניים באו כמענה לבעיה. בעיה שהיא התעמרות של התושבים הערבים בשכניהם היהודים, הצקות בלתי פוסקות שגורמות להחלשות הקהילות, ולבריחה מהעיר. הגרעינים התורניים מגבשים את הקהילות באותן ערים, ויוצרים קהילה מאוחדת שיכולתה להתמודד עם הבעיות יותר גדולה. הגרעינים התורניים לא עוסקים בהסתה וודאי שלא בשנאה או בטרור - אלא רק בחיזוק קהילות שנמצאות במצוקה. איזה מן הטלת אימה יש ב"הקפות שניות"? למה תקפו אותם באלימות, אם הם "תושביםשרוצים לחיות יחד"?
6
תגובה לטמבליקו
שפת אמת | 08-05-2011 17:33
אני מציע לך לקרוא את המאמר החשוב שפורסם נגד הגרעינים התורנים מתוך הציבור הדתי . כדאי שתדע שהגרעינים הדתיים הם סכנה חינוכית, ערכית, דתית לקהילות בתוכם הם חיים. האידאולוגיה הפאנטית דתית- לאומית שלהם במסווה של "ילד טוב ירושלים" או "מלח הארץ" הוא כיסוי לגזענות ולעולם האמוני בו הם חיים. הציבור הישראלי עדיין לצערי לא יודע להפריד בין הכיפות הסרוגות ולזהות את העשבים השוטים שיש ביניהם . הגרעינים התורניים הם הגיעו במטרה "לחזק" את העיר באידאולוגיה פאשיסטית לאומנית במסווה של "התקרבות" "אחדות" ועוד ססמאות של בני עקיבא.
7
טיפשים
אושר | 09-05-2011 14:47
מעולם לא קראתי כתבה כל-כך מעוותת ומטופשת. גועל נפש. הגרעינים התורניים הם אנשים מבורכים!
8
כמה פעמים הזכרתם "עשרות אנשים"?
דרומי. | 09-05-2011 15:15
האולם הזה בגילמן, שכמו שכתבתם בעצמיכם, היה מלא מפה לפה, מכיל יותר מ-200 מקומות. רק בפייסבוק, 150 אישרו הגעה. הארוע עבר חדר, פעמיים, לאולמות גדולים יותר עקב הביקוש. אל תאמינו לי - תבדקו. אתם יודעים את זה, ובכל זאת בחרתם לספר לקוראים שהיו שם "רק" עשרות אנשים. באותה מידה, גם עיוותתם לחלוטין את דבריהם של הדוברים שהציגו תמונה מדוייקת ומאוזנת. דיברו גם על השרירותיות שבפינוי מאחזים, על זה שאין כמעט מידע על תג מחיר כי כולם, גם הפלסטינים, משקרים, על ההתנגדות לתג מחיר בציבור הדתי ועוד ועוד. אבל מה כבר אפשר לצפות מכם? לצפות שתפרסמו את התגובה אפשר? או שתשתפנו?
9
ל-''שפת אמת''
| 09-05-2011 16:08
כמה שטויות אתה מדבר!! אני מוכן להמר על כך שאתה לא מכיר את קהילות הגרעינים באמת. מדובר במשפחות טובות ונעימות שרוצות בטובת הכלל שמאוד אהובות במקומות בהם הן גרות ולא בטרוריסטים. בניגוד מוחלט אליכם, שתומכים ללא לאות ברוצחים העזתים ומוכרים את העם, הצבא והארץ לאויבי המדינה. חולדות, תחזרו לחור ממנו צצתם!