סורגים ארוחה עם 'מלך המילים של הפייסבוק' - אמיר מויאל

סורגים ארוחה עם 'מלך המילים של הפייסבוק' - אמיר מויאל

לכבוד חודש אדר הלכנו לסרוג ארוחה עם אחד האנשים הכי מצחיקים ושנונים ברשת - אמיר מויאל וחוץ מלבדוק את היכולות הקולינריות ביררנו עוד כמה דברים בראיון מצחיק ואישי

סורגים ארוחה עם 'מלך המילים': אמיר מויאל

סורגים ארוחה. בכל שבוע תתארח כתבת סרוגים אצל סלב סרוג אחר ותבשל איתו ארוחה. את הביקורת היא תציג בפניכם. השבוע – אמיר מויאל.

לכבוד חודש אדר הלכתי לסרוג ארוחה עם אחד האנשים הכי מצחיקים ושנונים ברשת – אמיר מויאל או כמו שאני קוראת לו האיש ומשחקי המילים. וחוץ מארוחה טובה מעשה ידי אמיר היה חשוב לי לברר עוד כמה פרטים כמו הקשר עם חנוך דאום, פשר ההטרלות בקבוצת 'צריכים משו' והכי חשוב איך נוצרים משחקי המילים הגאונים הללו? (כי אני רוצה גם…)

רגע לפני שאמיר מוכיח לי את יכולותיו הקולנריות במטבח אנחנו יושבים לראיון קצר בו לפתיחה אמיר מצהיר שהוא: לא שותה קפה והפעם היחידה שניסה לשתות זכורה לו כחוויה שעדיף במקומה לשתות כוס מים או שוקו. לבסוף הגענו להסכמה על כך שאין כמו הריח של הקפה ושרצוי שנתחיל את הראיון על עוגה ומים.

על כוס מים ועוגה 

אמיר למי שלא יודע חגג 32 לאחרונה, לסקרנים הוא לא חווה את משבר גיל ה-30, "אני לא אדם שחווה משברים בדרך כלל". ולפני הכול הוא נשוי באושר פלוס 4, מחזיק חשבון פייסבוק עם למעלה מ-54,000 עוקבים (מה שהופך אותו להיות בין החשבונות הפופולארים בישראל) סטדנאפיסט בלילה ובאופן די מפתיע עובד בחברת הייטק ביום.

הפגישה הראשונה עם תחום ההומור: "בכיתה ה'-ו' היתה לי מחברת בדיחות שאותם הייתי משנן בעל פה ושולף בכל הזדמנות מתאימה. מאוחר יותר התחלתי לשנן מערכונים שלמים ואיפה שהוא בכיתה ט' כבר התחלתי להמציא בדיחות בעצמי. למשל כתבתי בדיחות להכתרה, שהיו די גרועות".

אין סיכוי שאנחנו יודעים עליך: "הייתי גרוע בלשון".

איך התחילו משחקי המילים אצלך? "כל העניין של משחקי המילים זה לא משהו מכוון, זה פשוט קרה מעצמו. לא יודע בדיוק להצביע מתי זה בדיוק קרה, אבל התאהבתי בשפה העברית ומשם זה רק הלך והתפתח".

 

מהו לדעתך, הסוד שמצליח להבדיל אותך משאר כותבי משחקי מילים בפייסבוק? "אני פשוט משתדל מאוד לא ללכת לדברים המובנים מאליהם, משתדל להשקיע בתבנית ובפאנצ'ים. בואי נסכם שאני מאוד אוהב לאתגר את הקוראים שלי ולא להאכיל אותם בכפית של זהב".

מה משחק המילים הראשון שזכור לך שכתבת? "סטיקר שעשיתי בישיבה בעתניאל עם משחק המילים 'חולם אתה חסר', אני ממש זוכר את הרגע הזה שנפל לי האסימון, ומישהו ראה אותי עם מאור פנים ואמר לי וואו מה קרה?".

מה התגובה הכי נפוצה לסטטוס שלך? "'לא הבנתי'. כי לפעמים אני לא עושה חיים קלים לקוראים שלי, אז אני מקבל הרבה תגובות של 'לא הבנתי' או 'תסבירו'. יש גם את אלא שממש מצליחים לרגש אותי וכותבים 'וואו לקח לי 3 דקות להבין'".

תגובות- קורא או לא קורא? "קורא מה שאני מספיק, פעם קראתי את כל התגובות ואפילו הייתי נפגע מתגובות של 'חלש' או 'נפל לך המצחיק'. היום כבר פיתחתי עור של פיל והתחלתי אפילו לצחוק ולהגיב לטוקבקים 'המעליבים'".

ורגע לפני שאנחנו עוברים לבירור על 'חנוך דאום', 'צריכים משו' והקשר עם הסטנדפיסט מוחמד נעמה אנחנו עוברים לרגע שלשמו התכנסנו – המטבח.

על קרש חיתוך, אורז ובצל אחד 

אחרי הדמעות של הבצל והחיקוי של דרעי בגרסת אמיר (ששמור היטב במערכת), עברנו לבשל את המתכון שאמיר פיתח לבלונז כן זה עם הספגטי והבשר רק עם אורז. בין חיתוך הגמבות לגזרים אמיר מספר שעל ממלכת המטבח שולטת אשתו, הוא בעיקר משתדל לעזור בשאר מטלות הבית, לנגן ברקע עם הגיטרה או הפסנתר וגם מפעם לפעם – לבשל.

אמיר עושה אריה דרעי

הפדיחה הקולינרית הכי גדולה שלו מסתכמת בבישול גרעיני תירס לפופקורן עם מכסה פתוח. היה שמח שם, כמו שאתם מבינים ובעיקר כל אזור המטבח התמלא בפופקורן שעף מהסיר. שילוב שחייבים לנסות, זה שקדי מרק על החלות מגלה אמיר. "כל פעם שאשתי מכינה אני מוסיף על כמה חלות בשבילי שקדי מרק".

את המתכון שהוא החליט לבשל עבור הטור הזה, הכין אומנם רק פעם אחת, אבל הוא כבר הספיק להפוך אותו למתכון האהוב עליו להכנה אחרי לביבות טונה – שהילדים שלו עפים עליהן.

אם אתם רוצים לראות את יכולות שידוך התבלינים של אמיר ואפילו לנסות בבית את 'הבולונז אורז' שלו לחצו כאן.

התוצאה הסופית

על שולחן אחד ובלונז אורז 

אחרי שבישלנו הגיע הזמן לאוכל (ולכל השיחות החשובות באמת…).

הבלונז אורז של אמיר יצא מעולה, אם הוא היה סטטוס בטוח חנוך דאום היה משתף אותו. כל זה אחרי הדיונים הארוכים על השיטה המנצחת לבישול אורז שהחלה במגבת לספיגת הנוזלים ועד לערבוב קל לפני שלב הבישול הסופי. בשולחן אחרי הסעודה אנחנו משיחים על כל הדברים המעניינים באמת

ללא ספק ארוחה ששווה שיתוף

קירות: "הרבה לפני שכתבתי את הגיגי בפייסבוק, היה לי קיר בישיבה בו הייתי משתף או יותר נכון מדביק. כל הברקה שעלתה לי פתאום לראש הייתי כותב, מדפיס ומדביק על הקיר. בהמשך עזבתי את הקירות ועברתי לשליחת אסמסים לקבוצת אנשים שאוהבים את בדיחות והברקות. אך הכול הפך להיות הרבה יותר קל כשהגיע הפייסבוק.

השקת הפייסבוק: "פתחתי את הפייסבוק ב2007, כשעוד לא היה שם כמעט מישהו וכל תחילת סטטוס היה חייב לפתוח ב…AMIR IS אח"כ פייסבוק שינו את זה כי הבינו שזה פחות עובד. התחלתי מ-10 לייקים וכשהשיא לסטטוס טוב מגיע ל30 לייקים"

הפיכה לאושייה: "התחלתי לגדול לאט לאט, מ-30 לייקים ל-100, משם ל-400 אח"כ 1,000. כל שנה הקהל הלך וגדל בהדרגה. הקפיצה הגדולה ביותר היתה בשנה שעברה כשחנוך דאום המליץ עלי בעמוד שלו, רק מהסטטוס הזה עלו לי עוד כ- 3,000 עוקבים. היום בכל חודש אני עולה באלף עוקבים נוספים שמצטרפים".

בדיון חשוב על תולדות האורז והשיטות המוזרות שחשבנו שעוזרות לבישול שלו

מה באמת עשית בשביל שחנוך דאום, ישתף אותך? "מכרתי כליה ונשארו לי עוד 12 ניקובים אצלו. ועכשיו ברצינות אני לא שילמתי כלום לחנוך ואפילו היו ימים שצחקנו על זה שיש אנשים שחושדים. יש בנינו קשר טוב, אני אפילו עוזר לו לקדם מידי פעם הופעות בשיחות ווטסאפ משעשעות".

סטטוסים מציצים: "לא יודע אם לספר כי זה ממש טיפשי, בזמנו של סטטוסים מציצים, היה לי קובץ אקסל שבו הייתי רושם את כל הסטטוסים שלי ששותפו בעמוד. ובגלל שאני איש שנורא אוהב סטטיסטיקות, הייתי מחשב לפי נוסחה קבועה לכמה לייקים יגיע הפוסט. בד"כ הייתי גם צודק".

צריכים משו: "אני עכשיו בדיאטה מצריכים משו, בהתחלה הייתי מטריל המון 7-8 פעמים ביום, זו היתה תקופה סוערת. המנהלים ביקשו ממני להירגע ולרדת להטרלה אחת ביום, השלב הבא הצמידו לי בייביסיטר שיעקוב אחרי ההטרלות שאני עושה. הייתי יושב לפעמים רבע שעה".

 

 

מרגיז בפייסבוק: "אנשים שחושבים שאני עובד אצלם. אנשים מקבלים ממני תוכן חינם, שהם לא שילמו עליו כלום ויש להם דרישות על איזה נושאים לכתוב או לא לכתוב".

התבגרות ופוליטיקה: "בשנה האחרונה אני משתדל לא לעשות רק צחוקים, אלא גם להביע דעה על נושאים חשובים. למרות שאנשים שלא אוהבים את הדעות שלי כותבים לי להתרכז במצחיק".

"מנגן ושר…" ובין לבין כותב סטטוסים

למה לך פוליטיקה עכשיו? "כי זה מה שעושה לדעתי את ההבדל ביני לעוד הרבה מצחיקים. מי שנשאר רק במצחיק, יש איזה שהוא רף שהוא לא יצליח לעבור. כי יש אנשים שעוקבים אחרי בגלל המצחיק ויש כאלה בגלל הדעות. אני רואה גם את הבמה ויכולת הכתיבה שלי להביע עמדה או נושא כסוג של שליחות. כי אני חושב שהרבה ימניים צריכים נשק בוויכוחים שנוצרים על כל מיני נושאים פוליטיים ובגלל שיש לי את החשיפה אני יכול לתת להם כלים בדיונים האלו".

המופע עם מוחמד נעמה: "אני עושה איתו מופע משותף בשם 'הכיבוש המצחיק' בזכות השידוך של אור רייכרט בינינו. ואגב הוא לא כזה ערבי כמו שאני מתנחל לצורך העניין, אבל הכי חשוב שהחיבור בנינו מצחיק".

 

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו