"עוד נשוב לשם": נוער גוש קטיף במחווה לעמונה

נוער גוש קטיף הגיע למדרשת עפרה שם מתאכסנות באופן זמני המשפחות שגורשו בשבוע שעבר מהיישוב עמונה וערכו שם מפגן תמיכה מרגש

"עוד נשוב לשם": נוער גוש קטיף במחווה לעמונה

"קבוצת הווטסאפ של נוער נווה דקלים רעשה וגעשה בזמן הגירוש מעמונה", כך מספר יהודה נאומבורג, בעצמו ממפוני גוש קטיף.

נאומבורג סיפר כי "ללכת לפינוי עצמו, היה גדול עלינו אז הלכנו לבקר את התושבים מיד לאחר מכן במתחם המדרשה בעפרה. חילקנו להם דברים מתוקים שתושבי גוש קטיף הביאו ותלינו שלט עליו רשום 'גם לשם נשוב', מכיוון שנוער נווה דקלים מאמינים שיום יבוא ויחזרו לביתם יחד עם תושבי עמונה וכל המגורשים האחרונים".

מגורשי גוש קטיף היו רק חלק ממתנדבים רבים שהגיעו בימים האחרונים למדרשת עפרה להקל על תושבי עמונה המתאכסנים במקום לאחר הפינוי הקשה וכואב שעברו.

משפחת זהבי וויזרלביץ, נציגי בית חינוך ממ"ד ע"ש אורי אורבך בפתח תקווה, הביאו עשרות משחקים לילדים שפונו מעמונה ואמרו כי הגיעו "לחזק את התושבים ולהראות להם שהם לא לבד, ולעלות להם חיוך בתקופה קשה זאת".

רגע לפני כניסת השבת, הגיעו נשות עיר דוד לחזק ולחבק את נשות עמונה שהתארחו במלון לאונרדו עם משפחותיהם, כל אחת מהנשים קיבלה תכשיט זהב יחד עם מכתב הערכה על פועלן וחלקן במאבק.

למדרשה בעפרה, הגיעו כל העת צעירים ומבוגרים שטיפלו בילדים, עזרו ונתנו יד לפי הצורך. בנוסף נשלחו למתחם כמויות אדירות של מיני מאפה ובישולים.

המתנדבים הרבים הגיעו בין השאר על מנת לסייע למשפחות המפונות לארוז את ביתם. לאחר עיכובים רבים, שטופלו על ידי אנשי המועצה האזורית בנימין, אפשרו כוחות הביטחון החוסמים את ההר למתנדבים לעלות עם המשפחות לעמונה ולסיים את מלאכת האריזה.

יחד עם המתנדבים, צוותים רבים של המועצה האזורית וכן נציגי ההנהלה, מלווים, מסייעים ודואגים לכל המשפחות בימים קשים אלה, כל משפחה לפי צרכיה ורצונותיה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
אין מה להשוות בין גירוש גוש קטיף לעמונה
יוחנן | 07-02-2017 11:08
עם כל הכאב והוא גדול על הריסת עמונה, אין כלל מה להשוות לגוש קטיף. בגוש קטיף אנשים וקהילות נעקרו ממרקם חייהם הכללי,איבדו פרנסתם ונשארו תלושים ואבודים. עקורי עמונה נשארו במועצה שלהם עם מוסדות החינוך ומעטפת תומכת , רובם הגדול נשאר בעבודתו.