אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

אם אתה אוהב את א"י אל תגיע לעמונה / תגובה

אין לכם בושה? להאשים אותנו בשיקולי אגו במאבק על עמונה?! כי האגו לא משחק תפקיד ולא שיחק מעולם!!! הערכים והעקרונות כן. ולפיהם – כרגע לא צריך להיות בעמונה איש – למען האמירה שארץ ישראל שייכת לעם ישראל ולא לשום גוי שטוען בעלות עליה

אם אתה אוהב את א"י אל תגיע לעמונה / תגובה

אלירז פיין מגיבה למאמרו של אברהם בלוך

אנחנו תמיד היינו הראשונים לעמוד לצדכם – עת הונפה החרב על ראשכם!

אנחנו, שמקיזים את דמינו על האדמה הזו במשך שנים. שנאבקים על כל עץ ועל כל שעל.

אנחנו, שישבנו במאחזים הקטנים שפונו פעם אחר פעם והצילו (ועדיין מצילים) את היישובים מסכנת פינוי כי הממשלה מתעסקת בנו ולא בכם.

אנחנו, שמוכנים לחטוף בזיונות מהציונות הדתית ומההתיישבות הבורגנית – שמעל כל מקרופון וגלי רדיו או אינטרנט – משתלחים בנו.

אנחנו, שדחקתם אותנו בלי סוף אל עבר השוליים, אל העשבים השוטים, מחוץ לישובים, בסטיגמות של ילדים מופרעים וטיפשים – בלי להבחין שכבר יש פה ציבור שלם שלנו שלומד, עובד וגם מחזיק אפילו נכדים.

אנחנו, שנתתם רשות לשב"כ לענות את חברינו כמו אחרוני המחבלים.

אין לכם בושה?! להאשים אותנו בשיקולי אגו במאבק על עמונה?! כי האגו לא משחק תפקיד ולא שיחק מעולם!!! הערכים והעקרונות כן.
ולפיהם – כרגע לא צריך להיות בעמונה איש – למען האמירה שארץ ישראל שייכת לעם ישראל ולא לשום גוי שטוען בעלות עליה!

לא מבינים? נתחיל מההתחלה: ההתיישבות הבורגנית – מועצת יש"ע, אמנה – עד היום עמדה ועומדת מאחורי השיטה "עוד דונם עוד עז".  המטרה – ליישב ולבנות עוד גבעה ועוד גבעה. האופן – קומבינות והשתקה. כך הם רואים את זה – כאפשרות של רווח והפסד.

אם תפרסם שאתה בונה בארץ ישראל עוד מקום ועוד גבעה כי היא שייכת ליהודים – השלטון ילחם בך (יש טוענים "יאלץ" להלחם בך) ותבנה 50 בתים ב-100 שנה. ולכן עדיף להתרחב! מהר ובשקט!

לו היתה בוחרת הנהגת ההתיישבות להלחם כבר אז על האמירה שהקרקעות האלה הן שלנו ולבנות בגאון, היא אכן היתה נתקלת בקשיים רבים ומתפתחת פחות, אבל את מה שהיתה מצליחה לבנות כבר לא היה אפשר לערער.

היום – ההתיישבות פורחת וגדולה!

כשחרב הגירוש מונפת שוב ושוב, הציבור הלאומי עומד בכל פעם מול אותה השאלה: האם להמשיך את השיטה הישנה או להלחם על האמירה שאנחנו כאן מכוח הבטחת ה' לאבותינו ואין חלקה ששייכת לגוי כזה או אחר! לא כבשנו. חזרנו. זה שלנו!!!

ומכיון שאנחנו לא עונים על השאלה, מתחמקים, מתפתלים – אנחנו עומדים מולה פעם אחר פעם, וכל פעם ישוב אחר נופל חלל.

חתימת הסכמים על ארץ ישראל ממשיכה את דרכה של אמנה ומועצת יש"ע. חתימת הסכם מביעה הסכמה שיש חלקה כזו או אחרת ששייכת לגוי ואנחנו מוכנים לקבל חלקה אחרת במקומה.  תחלופת נדל"ן פשוטה – מה שלא שלי – לא שלי ומה ששלך שלך.

אמירה כזו בעצם מעקרת את כל הבסיס שעליו עומדת ההתיישבות. אם זה לא שלנו- אז מה בעצם אנחנו עושים פה!?

גם לפרקטיקנים שבינינו, ולא האידיאולוגים הרומנטיים כדאי לדעת שעד היום לא עמדה המדינה בהתחייבויותיה בשום הסכם לקראת פינוי; במגרון. בגבעת האולפנה. ברמת גלעד. בחוות גלעד. בגבעת אסף ועוד. והרי ברור שהממשלה לא תעמוד בהתחייבויות.

משל לאדם שהלך עם אשתו בדרך ופגעו בו ליסטים. אמרו לו: "אם תאמר שהיא אינה אשתך, ניתן לך להשאר יחד איתה, ואם תאמר שאשתך היא, ניקח אותה ממך". מיד עמד ואמר: "אישה זו איננה אשתי" צחקו הליסטים ואמרו: "אם אינה אשתך אין סיבה שתתנגד שניקח אותה", וחטפוה.

תמצית המשל היא מה שהתרחש בעמונה עת חתימת ההסכם ומה שיתרחש בכל ישוב שיבחר בדרך הזו.

לו היה מתעקש אותו אדם להחזיק באמירה שאישה זו היא אשתו והיה נאבק וזועק זעקה, אז גם אם היו הליסטים חוטפים אותו ממנה, היה מפורסם בעולם שזו אשתו והיו באים אחרים לעזרתו עד שהיה מחזיר אותה אליו.

אז מה אנחנו מציעים אתם שואלים?

דבר ראשון – בשום פנים ואופן לא לחתום ולבזות את ארץ ישראל בהסכמים. הישוב הראשון שיהיה אמיץ וחזק דיו לעמוד מול הפיתוי של רווח והפסד לטווח הקצר (קרי-הסכמים) ויבחר ברווח לטווח הארוך (קרי-מאבק גם אם פאסיבי) – ייתכן ויפונה. אבל בפעמים הבאות הממשלה תזכור את המראות האלה.

לא ביבי ולא בנט ולא אף שר מהימין – יושבים בנוח בכסא כשעולות תמונות פינוי. ומעל הכל הם חוששים מתג מחיר שיבוא כתוצאה מפינוי שלא ברצון (ביבי אמר זאת במפורש בחתימת ההסכם עם עמונה), מתוך הבנה שלא יְחַתמו יותר הסכמים – הם יעשו הכל כדי למנוע את הפינויים הבאים ולהשאיר את היישובים על מקומם.

אז למה לא צריך להיות כרגע בעמונה אף אחד?

כדי שגם הישובים הבאים ידעו שבחתימת הסכם הם מסתכנים גם בכך שההסכם לא ימומש מצד הממשלה וגם באובדן מוחלט של תמיכת הציבור במידה וההסכם ייפול. אי אפשר למכור את ארץ ישראל וגם לצפות מהציבור שיבוא להלחם על הבית הפרטי שלך, אחרי שמכרת את העקרון שלמענו הציבור נלחם. (והציבור נלחם על ארץ ישראל ולא על עמונה. זו הסיבה שכל כך הרבה בני נוער הרגישו נבגדים אחרי שקפאו בקור העמונאי בפעם הקודמת, והסכם נחתם על גב המאמץ שלהם).

עמונה לא נפלה היום. עמונה נפלה ברגע שנחתם ההסכם. כרגע מי שנמצא שם – נלחם על קראוונים חסרי משמעות. את כבודה של ארץ ישראל הוא לא ימצא שם.

אין לנו טענה אישית כלפי תושבי עמונה. ברור לנו שהנסיון הוא גדול. וזה כואב ושורף לשבת בשקט כשמנגד מתבצעות זוועות. במיוחד לנו שרגילים להיות אקטיביים, ויודעים כמה יזע אפשר להשקיע באדמת טרשים.

אבל,

אם אנחנו אוהבים את ארץ ישראל ושואלים מה נכון להמשך המאבק אז להיות בעמונה כרגע אולי ישקיט את המצפון -אסטרטגית, בשביל ארץ ישראל זה לא נכון.

=======

אלירז פיין היא אמא לשניים, נערת גבעות שבגרה וממשיכה להיות חלק מציבור הגבעות

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 8 דיונים מיין לפי
1
דווקא המשל בעייתי
יהודי | 01-02-2017 12:51
"אמרי נא אחותי את וחיתה נפשי בגללך" בבנין ירושלים ננוחם
כמה אתה צודק.
גילעד | 02-02-2017 7:07
מעשה אבות סימן לבנים. אותו דבר עם יצחק ועוד פעם עם אברהם. לא כזה פשוט שצריך להגיד: זאת אישתי!!! ולמות. לא פעם שווה להפסיד בקרב ולנצח את המערכה. עניין טקטי לא אסטרטגי. "חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלוקינו וב' יעשה הטוב בעיניו"
2
מדהים כל מילה חקוקה בסלע מחזק את הלב
יהודי מאמין | 01-02-2017 13:24
3
צודקת!
גג | 01-02-2017 13:34
יום אחרי שלא הסכימו לחתום על ההסכם הקודם, אני נערה בורגנית אוהבת ישראל הגיעה לעמונה כדי לחזק את שלהם, ואם לא היו חותמים על ההסכם שבא אחר כך, היום הייתי נמצאת שם איתם. זה עדין כואב ועדין מזעזע, אבל כל מה שכתוב כאן צודק וחזק!
4
שום דבר קדוש ככל שיהיה לא שווה יותר מחיי אדם שם!!!
ליאור | 01-02-2017 14:15
5
תודה, עכשיו רואים שמסירות נפש על א"י לא מונופול שלכם
היינו לפניכם ונהיה גם אחריכם | 01-02-2017 16:30
מנסים להציג בשחץ וגאווה כאילו מאבקים על ארץ ישראל היא נחלתכם הבלעדית. והנה, אתם משחקים "ברוגז" ילדותי ולא מגיעם לעמונה ובכל זאת לא חסר נוער איכפתי שמגיע ומתייצב. . מאבקים על ארץ ישראל היו לפני שפרצו לחיינו "נוער הגבעות" וממשיכים גם כשהם כבר מיואשים ומייאשים אתם רק קומץ שולי ומופרע שמחפש את המאבק ולא את ההתיישבות
6
בואו ונשים את הדברים על השלחן
בורגני | 02-02-2017 9:44
העניין הוא לא ארץ ישראל אלא המרד הקדוש !!!!!! אנחנו מורדים ואנחנו יודעים ואנחנו נקים !!!! כשתראו לי מקום אחד שהקמתם ויכול היות במקום עם עם ישראל ולא על גיבעה מנותקת - אתחיל להקשיב לכם עד אז - לכו ותצחקו על כולם - יום אחד תתבגרו ותראו שגם בכם בילדים שלכם מורדים ותמצאו אותם במושבת הקודש שבאומן !!!!
7
מה שנכון נכון
יהודה | 04-02-2017 23:35
זה לא מאבק על א"י זה ניחום אבלים של מגורשי עמונה
8
מוזרה
רחל רוזנצוויג | 23-04-2018 17:17
סתם התנפחה! וניפחה את העניין. דברי חכמים בנחת נשמעים.. הזויה!