אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

נעצרה כנופית הערבים שסחטה פרוטקשן בצפון

בתום פעילות סמויה של מספר חודשים, משטרת ישראל בשיתוף רשות המסים חשפו ועצרו הבוקר חברי כנופיה מטובא זנגרייה שסחטה פרוטקשן במשך שנים מבעלי עסקים, חקלאים וקבלנים בצפון

נעצרה כנופית הערבים שסחטה פרוטקשן בצפון
  (צילום דוברות המשטרה)

המשטרה שמה סוף לכנופיית הפרוטקשן של ערביי טובא זנגריה בגליל העליון

בתום פעילות סמויה של מספר חודשים, משטרת ישראל  בשיתוף פעולה עם רשות המסים חשפו ועצרו הבוקר חברי כנופיה שהטילה במשך שנים את אימתה על כל אזור הצפון וסחטה מבעלי עסקים סכומי כסף גדולים תמורת "שמירה". לבעלי עסקים שבחרו לא לשלם היו חברי הכנופיה גורמים נזקים כלכליים כבדים.

בהינתן האות פשטו מאות שוטרי משטרת ישראל וביניהם לוחמי יחידות מיוחדות ,בלשי ימ"ר צפון, חוקרי מכס ומע"מ חיפה והצפון, חוקרי יחידת יהלום, מבקרי משרד מע"מ בטבריה וגופי אכיפה נוספים על הכפר טובא זנגרייה. פעילות היחידות מרשות המסים התמקדה בחשד להפצת חשבוניות פיקטיביות והלבנת הון שבוצעו לכאורה על ידי חברי הכנופיה.

שנים של סחיטת חקלאים, בעלי עסקים וקבלנים

במהלך הפעילות נעצרו חברי כנופיה שעסקה במשך שנים  בסחיטה של חקלאים, בעלי עסקים וקבלנים שהגיעו לבצע עבודות עפר או  לפתוח  בתי עסק באזור הצפון. הכנופיה נהגה לדרוש תשלום עבור "דמי שמירה" למטעים, מאגרי מים ,ציוד מכני כבד או לאתרי עבודות עפר. במידה והבעלים היה מסרב היו "נגרמים" לו נזקים בשווי של מאות אלפי שקלים לתוצרת החקלאית, ציוד חקלאות, לציוד המכני הכבד או לבית העסק.

במהלך השנים הכנופיה הטילה אימתה וקבלנים מאזורים שונים בארץ שילמו להם "דמי שמירה" כחלק מהסידורים שעליהם לבצע לפני עליית כלי העבודה לשטח אתר העבודה. שמה של הכנופיה עורר פחד בכל אזור הצפון כך שבפועל היא לא נזקקה להציב שומר באתרי הבניה או בתי העסק שנפתחו. על פי השיטה לאחר קבלת תשלום חודשי שנע בין :15,000₪-2,000₪ "נציגי" חברת השמירה הדביקו  מדבקה הנושאת את לוגו חברת השמירה שסימל כי המקום "מאובטח" על ידי הכנופיה מטובא, למרות שבפועל לא הוצב מאבטח במקום. חקירה מקצועית, יסודית, ארוכה ומסועפת  משטרת ישראל הצליחה לאתר 87 קורבנות שהסכימו להגיש תלונה בגין הסחיטה ו"דמי השמירה" שנכפו עליהם.

לפנות בוקר נעצרו 27 חשודים ובמהלך הפשיטה נתפסו 10 כלי רכב ביניהם רכבי יוקרה, נתפסו כספים במזומן בסכום של מיליוני שקלים וכן נתפס רכוש בשווי של מיליוני שקלים שבתום ההליך המשפטי בכוונת המשטרה לבקש את חילוטם. במקביל לפעילות נהרסה גדר שהקים חשוד שתחמה שטח של 3 מגרשים שיועדו לשיווק לבנייה על קרקע השייכת למינהל מקרקעי ישראל. שני החשודים העיקריים האחד בן 45 והשני בן 35 מתגוררים בבתי פאר בכפר טובא זנגרייה ומנהלים אורח חיים ראוותני.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
כפר של עבריינים
| 16-01-2017 13:41
כבר שנים שהמשטרה לא מצליחה למגר את הפשע
2
צריך לשים פצצה של 10 טון במרכז הכפר ומי שישאר בחיים לרס
משה | 16-01-2017 18:47
לרסס למעלה ממטוס כפר של חמסניקים בריונים פושעים