נתניהו: "חוזר ואומר לאופוזיציה אל תמהרו עם החגיגות"

"חוזר ואומר לאופוזיציה אל תמהרו עם החגיגות"
  משדר עסקים כרגיל. נתניהו (יונתן זינדל/פלאש90)

פרשת ביבי-נוני, אחרי פרסום תמלילי השיחה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, מנסה נתניהו לשדר עסקים כרגיל.

בישיבת שרי הליכוד, שנערכת לפני ישיבת הממשלה, חזר נתניהו על דף המסרים שלו לפיו החקירה תסתיים בלא כלום. "מטבע הדברים, אני לא יכול להיכנס לגופם של דברים. מה שאני יכול לומר לכם זה שיש קמפיין של הדלפות מגמתיות שנועדו להטעות את הציבור ולעוות את התמונה האמיתית כאילו היו כאן עבירות שלא היו והדברים הללו יתבררו בהמשך."

"לכן כמו שאמרתי ואתם כבר יודעים: לא יהיה כלום כי אין כלום.  ראיתי את תהלוכות השמאל במוצש. אני חוזר ואומר לחברינו באופוזיציה – אל תמהרו עם החגיגות. אנחנו נהיה פה ונמשיך להוביל את המדינה עוד שנים רבות."

אמש נחשף כי נתניהו הציע למוזס להכניס איש ימין לעריכת העיתון. את חגי סגל הוא פסל בגלל מינויו לעורך מקור ראשון, אבל הציע את "הכדורגלן הזה, אבי רצון".

עורך ידיעות: "כולנו היינו עוזבים"

"אתמול בערב התברר לי שאני לא רק העורך הראשי של העיתון החשוב והמשפיע במדינה. אני גם זה שמחזיק ביד את סולם ריכטר. אני אחראי על "רעידת האדמה שתהיה פה". או יותר נכון על זו שהייתה יכולה להיות פה, ב"ידיעות אחרונות", אם מישהו היה מנסה לשנות את הקו של העיתון". כך כתב הבוקר (ראשון) רון ירון העורך של העיתון 'ידיעות אחרונות'.

ירון המשיך וכתב כי "בית 'ידיעות אחרונות', גם הישן בתל־אביב ובטח זה החדש בראשון־לציון, בנוי היטב. ולא רק הבניין, אלא בעיקר האנשים שעובדים בו. ולכן, אני מעריך את הרעידה שעליה דיבר מוזס ב־10 בסולם ריכטר. כזו ש"לא תוארה עדיין בכתב". בטח לא מעל דפי "ידיעות אחרונות". ובמילים אחרות: אין מצב שהעיתון הזה היה שורד את רעידת האדמה הזו. כולנו, כאיש אחד, היינו עוזבים ומחפשים בית אחר. ואז, ממילא "ידיעות אחרונות" כבר לא היה העיתון שאתם מחזיקים כרגע ביד".

על אף הביקורות נגד מוזס, ירון ביקש להדגיש כי "נוני מוזס נאמן עד בלי די לקוראי העיתון ולמפעל חייו, זה שייסדו אביו וסבו לפני 77 שנים. ועדיין, אני לא מתכוון לייפות את הדברים או לרכך אותם. הפרסומים, אם הם מדויקים, בנוגע לפגישות שלו עם ראש הממשלה — קשים מאוד".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו