אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

עורך 'ידיעות אחרונות' מגיב לראשונה

העורך של העיתון 'ידיעות אחרונות', מגיב לראשונה לסערה שהתפוצצה סביב המו"ל של העיתון: "אני לא רק העורך הראשי של העיתון אני גם זה שמחזיק ביד את סולם ריכטר"

עורך 'ידיעות אחרונות' מגיב לראשונה
  (צילום: Moshe Shai/Flash90)

"אתמול בערב התברר לי שאני לא רק העורך הראשי של העיתון החשוב והמשפיע במדינה. אני גם זה שמחזיק ביד את סולם ריכטר. אני אחראי על "רעידת האדמה שתהיה פה". או יותר נכון על זו שהייתה יכולה להיות פה, ב"ידיעות אחרונות", אם מישהו היה מנסה לשנות את הקו של העיתון". כך כתב הבוקר (ראשון) רון ירון העורך של העיתון 'ידיעות אחרונות'.

ירון המשיך וכתב כי "בית 'ידיעות אחרונות', גם הישן בתל־אביב ובטח זה החדש בראשון־לציון, בנוי היטב. ולא רק הבניין, אלא בעיקר האנשים שעובדים בו. ולכן, אני מעריך את הרעידה שעליה דיבר מוזס ב־10 בסולם ריכטר. כזו ש"לא תוארה עדיין בכתב". בטח לא מעל דפי "ידיעות אחרונות". ובמילים אחרות: אין מצב שהעיתון הזה היה שורד את רעידת האדמה הזו. כולנו, כאיש אחד, היינו עוזבים ומחפשים בית אחר. ואז, ממילא "ידיעות אחרונות" כבר לא היה העיתון שאתם מחזיקים כרגע ביד".

על אף הביקורות נגד מוזס, ירון ביקש להדגיש כי "נוני מוזס נאמן עד בלי די לקוראי העיתון ולמפעל חייו, זה שייסדו אביו וסבו לפני 77 שנים. ועדיין, אני לא מתכוון לייפות את הדברים או לרכך אותם. הפרסומים, אם הם מדויקים, בנוגע לפגישות שלו עם ראש הממשלה — קשים מאוד".

ירון ביקש לעשות סדר בדברים: "לכל מי שמנסה להבין בתוך מבוך הפרסומים הללו מי נגד מי, אני רוצה להשוות את עבודת העיתון לגלריה של אמנות. בעל הגלריה הוא המו"ל. מנהל הגלריה הוא העורך. את התמונות שתלויות בגלריה מציירים הכתבים. אנחנו העורכים מחליטים באיזה סדר הן יוצגו בחלל הגלריה. מי יקבל בולטות גדולה יותר, מי פחות. לעיתים חסר לנו איזה ציור מסוים. נניח, משהו בצבעים עזים יותר, כי יתר הציורים קצת קודרים. ואז אנחנו מזמינים ציור חדש. אבל, וזה אבל גדול מאוד, לבעל הגלריה אין באמת השפעה על התמונות או על מיקומן על הקיר. המקסימום שהוא יכול זה לפטר את המנהל ואת כל הציירים ולהחליפם באנשים אחרים. וכל עוד זה לא קרה, היו סמוכים ובטוחים שהגלריה הזו נראית ומנוהלת מצוין".

"אתמול בלילה נכנסתי לדסק החדשות של העיתון, דקות ספורות אחרי מהדורות הטלוויזיה. כל העורכים, הכתבים והמעצבים עמלו כבכל לילה על העיתון שאתם קוראים כרגע. ואחרי שלושת העמודים שמוקדשים לפרשת נתניהו־מוזס תמצאו עוד עשרות ידיעות, בשלל תחומים, ועוד ארבעה מוספים: "24 שעות", "ממון", "ספורט" ו"זמנים בריאים". כולם עמוסים בחומר עיתונאי מצוין, מעניין ומקצועי".

בסוף דבריו ביקש ירון להבהיר: "אני לא מנסה לומר ש"עסקים כרגיל", וגם לא מסתיר שיש באוויר ובלב של כולנו תחושת מועקה קשה. עם זאת, אנחנו ממשיכים לעבוד מתוך אמונה פנימית חזקה, שאנחנו מציירים עבורכם בכל יום מחדש, וגם היום, את ה"מונה ליזה".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו