אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

דובר צה"ל שיקר: מח"ט כפיר הציע עסקה לאביו של אלאור אזריה

דובר צה"ל מוטי אלמוז נתפס בשקר. בניגוד להכחשות מח"ט כפיר הוקלט כשהוא מציע עסקה לאביו של אלאור אזריה: ויתור על הערעור ושקט תקשורתי תמורת הקלה בעונש

מח"ט כפיר הציע עסקה לאביו של אלאור אזריה
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

 משפט אלאור אזריה. דובר צה"ל וראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז נתפס בשקר.

שלשום חשף הכתב הצבאי של ערוץ 2 ניר דבורי כי בצה"ל הציעו עסקה למשפחת אזריה: בתמורה לשקט מצד המשפחה, והחלפת קו ההגנה התוקפני, ישקול צה"ל להקל בעונשו של החייל שירה במחבל מנוטרל והורשע בהריגה.

בצה"ל הכחישו את הדברים, והודעה של דובר צה"ל לכתבים הצבאיים כינתה את החשיפה כשגויה. לטענת צה"ל "מטרת הפגישה היתה לבחון אם נדרש סיוע כלשהו למשפחה".

אלא שאתמול פירסם דבורי את הקלטת הפגישה, בה נשמע מח"ט כפיר אל"מ גיא חזות אומר במפורש "אני גם אומר פה בצורה מאוד ברורה, אני לא מייצג רק אותי, אני מייצג את כל הצבא… מה שאני מציע לך זה את הדברים הבאים: אני יכול להפגיש אותך עם הסניגור הראשי של צה"ל, שהוא ישמיע לך איזה אפשרויות אתה יכול להתקדם איתן דרך הסניגוריה של צה"ל, בין אם זה ייעוץ בנוסף ובין אם זה לצרף מישהו לצוות של ההגנה. אין לי השכלה משפטית, אני יודע רק ממה שקראתי וממה שלמדתי בסוף השבוע האחרון, הקו הגנה הזה, לפחות ממה שקראתי, הוא לא היה מוצלח עד עכשיו".

והמח"ט המשיך: "אני יכול להגיד לך (משיחות) עם חברים משפטנים וממה שקראתי ולאור פסק הדין, הכל יצוק כמו שהוא ניתן. הסיכויים שערעור כזה יתקבל – עוד פעם לא אני אומר, אני לא מבין בזה, זה מה שאומר פה סופר (המתווך שנכח בפגישה) – הם קלושים. ואז מה?!".

המח"ט גם אמר שהוא מוכן לבדוק אפשרות לפיה לאחר השחרור יוכל לקבל אזריה רישיון לאקדח כדי להגן על עצמו, משום שיהיה חשוף לפגיעה של פלסטינים.

 מוטי אלמוז לא ראוי להיות מפקד בצה"ל

כזכור, כפי שפורסם בסרוגים, נגד מינויו וקידומו של האלוף אלמוז לראש אכ"א הוגשה עתירה לבג"צ בגין רשלנות מקצועית וגרימת מתחים בחברה הישראלית.

התנועה למדינה יהודית, אשר עתרה לבג"צ נגד מינויו של מוטי אלמוז לראש אכ"א, מגיבה על חוסר האמינות מהודעת דובר צה"ל בעניין פגישת מח"ט כפיר למשפחת אזריה: "נחשפנו לעוד שקר ממפעל השקרים של האלוף מוטי אלמוז. "מטרת הפגישה עם המח"ט, היתה לבחון אם נדרש סיוע כלשהו למשפחה", הודיע דובר צה"ל כשההקלטות מלמדות אחרת. מוטי אלמוז מוכיח שוב עד כמה הוא לא ראוי להיות מפקד בצה"ל. לא מעט קצינים הודחו בעבר בעקבות חוסר אמינות, ועל כן אנו ממשיכים לקוות כי בג"צ יקבל את ההחלטה הנכונה ויפסול את מינויו לראש אכ"א. חיילי צה"ל ראויים למפקדים טובים וישרים יותר מאלמוז ".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
העם יודע שזה היה משפט ראווה מכור, שגרם לחיילים לברוח.
הצבא מנותק | 12-01-2017 11:23
2
היכן נאמר עזרה במקום ערעור לא הצלחתי לקרוא
א | 12-01-2017 11:53
לא מצאתי מילה משפט המאשר את הכותרת לכתבה.
3
מגבלות המטכ"ל במשכל
חנן ויס | 14-01-2017 16:01
איני חושב שהצמרת מטומטמת אני יודע בוודאות. כשופט בדין נחקרתי תחת אזהרה בגין שוחד במשך 7 שנים כולל פוליגרף מזוייף.  להגנתי טענתי שהחוקרים והקמצרים לדורותיהם מושחתים וטפשים.  יידעתי את המפכל ואת ראשי:  השבכ, המוסד והצבא ויועצמ לממשלה מנדלבליט, את אילנה דיין ואת קירשנבאום ונוני מוזס וגם חכ אלעזר שטרן (הם לוקחים אחד מצבע; חובש כיפה, עדות מזרח, אישה, אישה מעדות המזרח, עולם תחתון וכיוצב) בסוד הדברים ובקשתי את התערבותם. להפתעתי, למרות IQ נמוך יחסית,  הם גם האמינו לי והודו בבורותם. והוחזרתי לשירות בתפקיד בכיר. חנן וייס, סאל מיל' קצין משטרות שופט בכיר בדין משכל 180 + קצין מודיעין מטכל אגף המבצעים מגיסטר Emba