הישג גדול לבנט: "לא ניתן שישרפו אותנו מבפנים"

לפני מספר דקות עברה בקריאה טרומית וברוב של 51 חברי כנסת הצעת החוק שמקדם שר החינוך נפתלי בנט למניעת פעילות ארגונים הפועלים נגד מטרות החינוך ונגד צה״ל.

הישג גדול לבנט: "לא ניתן שישרפו אותנו מבפנים"
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

לפני מספר דקות (רביעי) עברה בקריאה טרומית וברוב של 51 חברי כנסת הצעת החוק שמקדם שר החינוך נפתלי בנט  למניעת פעילות ארגונים הפועלים נגד מטרות החינוך ונגד צה״ל.

את הצעת החוק, שכבר זכתה לכינוי 'חוק שוברים שתיקה', הגישה חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי.

השר בנט שנשא דברים מעל בימת הכנסת בירך על העברת החוק ואמר: "החוק שאנחנו מחוקקים היום בבית הזה איננו חוק של נגד הוא חוק של בעד. הוא בעד מדינת ישראל, הוא בעד צבא הגנה לישראל, הוא בעד חינוך אמיתי, חינוך לערכים, לציונות, לגיוס משמעותי לצה״ל ושליחות".

"זהו חוק של ישראל הפשוטה, הציונית והשפויה שמגנה על עצמה ועל הצבא שלה ולא מוכנה להשלים עם כאלו שבדומה לימי חורבן בית שני, מבקשים לשרוף את מחסני המזון ולשרוף את הבית שלנו מבפנים.  אבל אנחנו למדנו את הלקח ולא ניתן שוב להחריב לנו את הבית. בתי הספר בישראל יחנכו לסולידריות הדדית, ולא לפגיעה של איש ברעהו, להכרת הטוב כלפי החיילים ששומרים עלינו, ולא לפגיעה בהם בעולם".

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד), החתום על הצעת החוק להוצאת ארגון 'שוברים שתיקה' מבתי הספר בישראל, מברך על העברת החוק בקריאה טרומית במליאת הכנסת: "מערכת החינוך הישראלית איננה מגרש המשחקים של השמאל הקיצוני ועלינו לומר בקול ברור: ארגונים אנטי ישראליים המשמשים את גדולי שונאי ישראל בעת החדשה – לא בבית ספרנו!".

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, אחד מיוזמי החוק למניעת פעילות ארגונים הפועלים נגד צה"ל בבתי הספר אמר: "אני לא אתן שיפגעו בחיילי צה"ל. ילדים העומדים בפני גיוס לא צריכים לשמוע עדויות שקריות ולראות צילומים מפוברקים שכל מטרתם לשכנע אותם שצה״ל הוא צבא כיבוש אכזרי וישראל תמיד אשמה".

"לתעשיית השקרים יש גם שותפים ישראלים. פעם אחר פעם הוכח ש״שוברים שתיקה״ משקרים, אבל לתומכיהם – גם בבית הזה – לא אכפת. אצלכם ישראל תמיד אשמה".

"במדינת ישראל יש חופש ביטוי. כל המרחב הציבורי פתוח בפני השקרים של ״שוברים שתיקה״, אבל מותר למדינה להרחיק אותם מבתי הספר. זה מידתי, זה סביר, זה לא סוף הדמוקרטיה ולא נעליים".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע