קול חדש במוזיקה: הכירו את פינחס דולינסקי

מעבר למיטב חדשות התרבות שאנו מפרסמים מידי יום אצלנו במדור, בכל יום שלישי ( 'פעמיים כי טוב' לא?) אנו נשתדל לחשוף לכם את הקולות החדשים במוזיקה היהודית והישראלית והפעם ראיון מיוחד עם הזמר החדש 'מעבר לפינה': פינחס דולינסקי, תהנו!

קול חדש במוזיקה: הכירו את פינחס דולינסקי
  (צילום: מנחם פלדמן)

מעבר למיטב חדשות התרבות שאנו מפרסמים מידי יום אצלנו במדור, בכל יום שלישי ('פעמיים כי טוב' לא?) אנו נשתדל לחשוף לכם את הקולות החדשים במוזיקה היהודית והישראלית והפעם ראיון מיוחד עם זמר חדש ומפציע 'מעבר לפינה': פינחס דולינסקי, תהנו! ואם גם אתם מכירים קולות חדשים במוזיקה, שכולנו חייבים להכיר- שלחו לנו מייל media.srugim@gmail.com עם הכותרת:'קול חדש במוזיקה'.

הכירו את הקול החדש המפציע 'מעבר לפינה': פינחס דולינסקי, שהשיק אתמול את סינגל הבכורה שלו- 'מעבר לפינה' עם מילים ולחן מקוריות שלו.(אנחנו אוהבים יוצרים, את זה כבר אמרנו?) קצת עליו: פינחס (25) נשוי פלוס ילד מתגורר ביד בנימין, ביום יום הוא מדריך בפנימייה פוסט-אישפוזית ובלילה חולם להופיע על הבמות הגדולות ולמלא את תחנות הרדיו בשיריו.

איפה המוזיקה תפסה אותו? הוא גדל בבני ברק ולמד בישיבת תורת החיים של הרב שמואל טל ביד בנימין. את המפגש שלו עם עולם המוסיקה החל בגיל שש-עשרה, אז התחיל לנגן בגיטרה ולהלחין בעיקר מילים מקוריות שכתב, אך גם פסוקים.

בתחילת דרכו בישיבה, השמיע לחבריו את השירים שלו, והרגיש שהשירים העמוקים מצליחים לגעת בסובבים אותו. "הרצון להפוך את השירים ליצירות מוסיקליות של ממש תמיד היה אצלי בגדר של חלום רחוק" – הוא נזכר. לאט לאט החלום החל לקרום עור וגידים, כשהלך בהמלצת חברים אל המפיק המוסיקלי אבי טל (אהרן רזאל, אודי דוידי, הראל טל ועוד).

ההחלטה להשיק סינגל בכורה: "כבר כמה וכמה שנים שאני חושב על העניין" מספר פינחס לסרוגים "את השיר "מעבר לפינה" זכיתי להלחין ולחבר לפני מספר חודשים ומיד ידעתי והרגשתי שאני חייב להוציא אותו".

החלום הגדול: "בעזהי"ת הלוואי ונזכה להתקרב לקרב ולהאיר את עצמנו ואת הסובבים אותנו. לצאת בהופעות לציבור הרחב, וכמובן גאולה!".

סינגל הבכורה 'מעבר לפינה': "הסינגל החדש שרואה אור בימים אלה, וגם נושא את השם האלבום, מדבר לכל כך הרבה אנשים בדורנו, שכמוני רוצים אבל מוצאים את עצמנו עומדים מול מסכים, חסימות, כאבים וחטאים שאנחנו בעצמנו יצרנו! וכאן באה הנחמה הגדולה שה' גם שם, והוא מסדר הכל, וכל המסכים נועדו בשביל ללמוד ללכת 'כמו ילד גדול' ".

אלבום בכורה: "כבר מעל לשנה אני עובד על אלבום בכורה, הצפוי להיקרא 'מעבר לפינה' יחד עם המפיק אבי טל והגיטריסט עמית יצחק. האלבום עתיד לצאת בחצי שנה הקרובה ויכלול בעז"ה שירים עמוקים ונוגעים לצד כמה שירים קצביים יותר. בעיקר רוק רך, בסגנון ישראלי עכשווי".

חולם לשתף פעולה עם: "הייתי שמח מאוד לשתף פעולה עם הרבה אמנים, אבל עם שניים בעיקר- סיני תור, שהוא אמן שגדלתי על שיריו, ובתקופת הנערות שיריו חיזקו וקירבו אותי מאוד. והשני הוא יונתן רזאל- שהמורכבות של לחניו ורבגוניותם, ממש כובשת ונוגעת".

 במת חלומותיי: "במה להופיע, לא משנה. העיקר שנהיה מחוברים חזק לשירים לתוכן ולאבא שבשמים!".

 

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע