אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בית הלל גייס 10,000 ש"ח למען הילדים בסוריה

בכנס 'לא תוכל להתעלם' של ארגון רבני הלל הקריאה רחלי פרנקל את התפילה למען שלום העם הסורי, הרב רא"ם הכהן אמר: "לא יכול להיות שלא נזעק על רוע כל כך נורא"

בית הלל גייס 10,000 ש"ח למען הילדים בסוריה

כ- 400 איש השתתפו אמש, צום עשרה בטבת, בכנס לימוד להעמקת השיח היהודי והרתמות לסיוע סביב המצב ההומניטרי בסוריה שקיים ארגון רבני ורבניות בית הלל.

הכנס שהתקיים במכון ון ליר בירושלים תחת הכותרת 'לא נוכל להתעלם', כלל מעגלי לימוד, שיעורים, פאנל והרצאות, ולקחו בו חלק הרבנית חנה גודינגר דרייפוס, הרב רא"ם הכהן, הרב מאיר נהוראי, הרבנית רחלי פרנקל, הרב רפי פויירשטיין, הרבנית הדסה פרומן, ד"ר רות קלדרון, הרב יהודה גלעד, דרורי יהושע ועוד.

לאורך הערב גויסו תרומות למען ילדים בסוריה על סך 10,000 ₪. בארגון מציינים כי מעבר לקול הזעקה והמחאה על הנעשה בסוריה הם קוראים לאנשים לתרום למען הילדים: "כל תרומה ולו הקטנה ביותר הינה כהצהרה 'איננו אדישים'". בארגון מדגישים כי הוחלט להתמקד בסיוע לילדים בלבד אשר הם ודאי קורבנות חפים מפשע 'באשר הם שם', במוצרים ולא בכסף ודרך ארגון IFA שהינו ארגון אמין שפועל בתאום עם רשויות המדינה ומוודא שהתרומה תגיע ליעדה הנכון.

רחלי פרנקל קוראת את התפילה לשלום העם הסורי

מטרת הכנס הייתה להביא להעמקת השיח התורני והערכי בשאלת אחריותנו לבני עמים אחרים מתוך המקורות ושורשי היהדות. מבין הנושאים שנידונו בערב התקיימו דיונים סביב השאלות – מה האחריות של עם ישראל למוסר העולמי? המשמעות של צדקה ליהודים ולגויים? כיצד מתייחס הרמב"ם לדרכי שלום עם הגויים? האומנם גם בימינו "עם לבדד ישכון"?

במהלך הכנס התייחסו הנואמים לפיגוע שהתרחש בארמון הנציב ואף נקראו פרקי תהילים לרפואת הפצועים. " הצרה של ההרג והטרור היא צרה עולמית, היא קיימת כאן וקיימת גם בסוריה. אנחנו מבינים שהמלחמה שלנו רחבה יותר ולכן מתפללים עלינו ומתפללים גם על חפים מפשע שנמצאים שם ונמצאים בצרה." הרבנית רחלי פרנקל פתחה את המושב המרכזי בתפילה שניסח הרב שרלו עבור העם בסוריה.

איסוף תרומות

לא יכול שלא לחשוב על מיליון וחצי ילדים בשואה

הרב יהודה גלעד חבר הוועד המנהל בארגון: "אנחנו עם ריבוני בארצנו וחלק מהותי מהסיבה שלשמה באנו לארצנו היא כדי להביא מסר לאנושות כולה. המהות  של הלאומיות שלנו היא להביא טוב לעולם. הגאולה היא כשאנו חוזרים לארצנו ויכולים להיות אור לגויים, ברגישות המוסרית של עם שמתנהג אחרת ואשר במצב של מלחמה עדיין דואג לאויבים באֶרץ אויב."

חברת הכנסת לשעבר מיש עתיד, ד"ר רות קלדרון אמרה: "אני מצטערת שאנחנו לא עושים דברים כמו הערב הזה ביחד. ציבורים שונים מהחברה הישראלית יכולים בכל זאת להתחבר. להתחבר סביב הנקודה הזו של המצב בסוריה, זאת נקודה פשוטה אמתית ונכונה שיכולה להוות מקום של חיבור."

הרב ראם הכהן

הרב רא"ם הכהן, ראש הישיבה ורב היישוב עתניאל שלקח אף הוא חלק בכנס: "אם כי הפסוק 'הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב' מופיע בתורה צריך לזכור שאלה מילים שנאמרו על ידי נביא רשע. אנו נמצאים בתקופה שבה עלינו להעביר מהלך. לא מספיק שנילחם כדי לשרוד, אנו נלחמים כדי לממש את הייעוד הגדול שבאופק של עם ישראל. שאיפתנו המתמדת לשלום אין בה כדי להפחית מעוצמת מלחמתנו ברשע, להיפך. אם 400 ילדים יכולים להירצח ביום ואדם ממשיך בשגרת יומו  זה דבר נורא. לא יכול להיות שאנחנו לא נזעק ולא נתפלל על רוע כל כך גדול."

הרב רפי פויירשטיין, חבר הנהלת 'צהר': "יש אנשים מפלצות. אסור לנו לטשטש בין הטוב לרע, אלאור אזריה שעמד למשפט לא דומה בכלל למה שקורה בסוריה, שם אין שופט, שם יש רוע לשמו. דווקא בגלל שהאנשים האלה שופכים דם, דווקא בגלל שהם מפלצות צריך לעזור להוציא את הילדים מהידיים של הרוצחים האלה. תרבות הרצח עוד יותר מגדילה את האחריות שלנו כלפיהם. כשאני חושב על הילדים האלה אני חושב על מיליון וחצי יהודים שנרצחו בשואה."

IMG_0323

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 4 דיונים מיין לפי
1
חבל... שימו את הכסף שלכם ליהודים
טיפשים | 09-01-2017 20:58
עניי עמך קודמים, מה עוד שמדובר בעם ששונא אותנו ומחנך את ילדיו להשמידינו, ואין שום מצווה לתמוך בהם אלא להיפך....
2
כמה תרם הרב נויברט מת"א?
כחלון | 09-01-2017 22:42
3
יש אשה אחת בכל הקהל עם כיסוי ראש...
זה אומר הכל | 09-01-2017 22:51
יושבים במעורב
4
אני מבין שסיימנו לפתור את כל הבעיות שלנו
יוסף המספר | 10-01-2017 8:08
עד שרצים לעזור לעם סורי אני מבין שלכל הקשישים בארץ יש חימום ומזון, שכל ניצולי השואה מסודרים, שלכל ילדי ישראל ישנים שבעים, שאין חולים שלא מקבלים טיפול בגלל מחסור בכסף וכו'..... תעזרו לאחים שלכם לפני שאתם רצים לעזור לכל העולם!!