אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המונים יגיעו לקברו של יהושע בן נון בשומרון

לרגל הילולת "יהושע בן נון" החלה השנה בשבת פרשת שמיני תוקדם העליה ורבבות צפויים לעלות בליל שישי אור לכ"ה ניסן לציונו הקדוש השוכן בכפר כיפאל חארס בסמוך לישוב אריאל שבשומרון. התפילה מאורגנת ומאובטחת על ידי כוחות הביטחון

המונים יגיעו לקברו של יהושע בן נון בשומרון

במשך מאות שנים נהגו יהודים לעלות לפקוד את ציונו של יהושע בן נון ביום ההילולא כ"ו בניסן כפי שמובא בספר הקדמון יחוסא דצדיקיא וכך לשונו "תלמידי החכמים מירושלים הולכים אחר הפסח עם עולי הרגלים ולומדים על קבר יהושע בן נון את ספר הזוהר שנים ימים"

בימים האחרונים התקיימה ישיבת היערכות מסכמת בין אנשי "אגודת יסוד עולם" שפועלים על ארגון ההילולה לבין קציני החטיבה המרחבית אפרים שבפיקודו של מפקד החטיבה החדש אל"מ אבי גיל ובו סוכם על היערכות צה"ל וכוחות הביטחון למתן אבטחה מקסימלית למתפללים שיגיעו לתפילה במקום, וכן לאפשר זרימה חופשית ברחבי הכפר בכל שעות הלילה גם לציוניהם של כלב בן יפונה ונון אבי יהושע הטמונים אף הם בכפר זה.

הכניסה לכפר תתאפשר אך ורק דרך צומת אריאל מהשעה 23:30 ועד 04:00 לפנות בוקר משם תינתן אפשרות לבאים להכנס רגלית עד למתחם הציון או באוטובוסים חינם שיעמדו במקום בכל שעות התפילה לטובת אלפי המתפללים.

מידי שעה תתקיים במקום תפילת "עלינו לשבח" המיוחסת ליהושע בן נון ברוב עם כפי שנהוג לקיים במקום , במקום תערך תפילת רבים מיוחדת על צרות הכלל והפרט. רבנים ואישי ציבור צפויים אף להשתתף בעליה זו.

"אגודת יסוד עולם" המארגנים את העליה נערכים כבר מספר שבועות לקליטת ההמונים שיגיעו למקום, חניון מחודש ומורחב הוכשר במיוחד בצומת אריאל לקליטת אלפי הרכבים הפרטיים שיגיעו למקום ובנוסף האגודה מארגנת שירות נסיעות במחיר מסובסד מכל רחבי הארץ וכמובן הכנסת אורחים שתופעל במקום לאורך כל שעת התפילה.

מהאגודה נמסר כי בהילולא אשתקד הגיעו במשך הלילה למעלה מעשרת אלפים איש מכל הזרמים והגוונים בעם ישראל מתוך אחדות נפלאה המזכירה את ל"ג בעומר במירון, והשנה הם מקוים להכפיל את כמות הבאים לעשרים אלף כפי שהיו מגיעים למקום בהילולות קודם פרוץ האינתיפדה בשנת 2000 עוד אמרו כי הרבה אנשים לא יודעים שציון "יהושע בן נון" נמצא במרחק נסיעה של חצי שעה בלבד ממרכז הארץ.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו