אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בן ארי לסרוגים: "להשעות את שדר גל"צ לאלתר"

חבר הכנסת מכאל בן ארי התייחס לסערת הראיון בגל"צ ודורש את השעייתו של שדר גל"צ יעקב ברדוגו: "אם שדר היה מסביר את הרצח המתועב של שירה בנקי באותו האופן שעשה ברדוגו הוא לא היה רואה אולפן רדיו מבפנים בשום מקום"

בן ארי לסרוגים: "להשעות את שדר גל"צ לאלתר"
  (צילום: Tomer Neuberg/FLASH90)

סערת הראיון בגל"צ.

יו"ר מפלגת 'עוצמה יהודית', חבר הכנסת לשעבר מכאל בן ארי, קורא להשעות את שדר גל"צ יעקב ברדוגו, בעקבות הראיון שערך אמש (שלישי) עם בנו של הדיין מחיפה שנורה מוקדם יותר אתמול.

כאמור, אמש הצליח ברדוגו לעורר סערה ברשתות החברתיות כאשר במהלך הראיון תהה ברדוגו בפניו של בנו של הדיין שנורה אודות מדיניות הגיור של מדינת ישראל והאם לא הגיע הזמן להקל את התהליך עבור מי שרוצה להתגייר.

דמם של דיינים מותר

"זו היתה אנטישמיות מובהקת", אומר בן ארי בשיחה ל'סרוגים'. "על פי שדר גל״צ דמם של דיינים מותר".

בן ארי מוסיף כי הוא "דורש להשעות את השדר לאלתר", וטוען כי "אם שדר היה מסביר את הרצח המתועב של שירה בנקי באותו האופן שעשה ברדוגו הוא לא היה רואה אולפן רדיו מבפנים בשום מקום".

תגובתו של יעקב ברדוגו טרם נמסרה ל'סרוגים' אך באחת קבוצות הוואטסאפ בה הוא חבר, השיב ברדוגו לטענות וכתב: "אינני מתכוון להכנס כאן לא לשיח ולא לעימות באשר לנושא. יחד עם זאת אני לוקח לתשומת ליבי את ההתייחסות שאני מבין שבאה ממקום טוב ואמצא את הדרך להתנצל אישית בפניו".

0 ברגישות בסיסית

כתב העיתון 'בשבע' ופעיל בציונות הדתית, אבישי גרינצייג, כתב: "רק בגלי צה"ל יכולים כמה שעות אחרי רצח וניסיון רצח נוסף, לראיין את בנו של הקרבן הרב יחיאל אילוז ראש מערך הגיור בחיפה שנפגע קשה בניסיון החיסול, ולשאול אותו אם לא הגיע הזמן להקל על הבאים בשערי בית הדין".

"יעקב ברדוגו, קיבלת ציון 0 ברגישות בסיסית. קיבלת ציון 10 בהצדקת הרוצח, בושה" חתם גרינצייג.

הוא אחראי על מדיניות הגיור?

העיתונאית טל שניידר הביעה גם היא את זעמה על ברדוגו: "יסלחו לי החברים בגל"צ עכשיו, אבל משוחחים עם הבן של הקרבן- ניסו היום לרצוח את הדיין שזה כמו שופט – והם מעסיקים אותו בשאלות על גיור", כתבה בחשבון הטוויטר שלה.

"מה הקשר?", הוסיפה שניידר. "את אביו ניסו לרצוח על רקע התפקיד שלו. הבן אחראי עכשיו על מדיניות הגיור (פסולה ככל שתהיה) של מדינת ישראל?".

האלימות משתלמת

גם הכתב הפוליטי של האתר החרדי 'כיכר השבת', ישי כהן, מתח ביקורת על ברדוגו: "בושה! ברדוגו מראיין את בנו של הדיין שנורה ונפצע. מתחיל לנהל דיון האם צריך לעשות שינוי במערך הגיור ובשיטה. האלימות משתלמת".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו