אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

השוטרים הרסו את שבת הארגון של עזרא מרכז

את מופע שבת הארגון של סניף עזרא 'מרכז' בקטמון, הרס שוטר עירוני נמרץ מדי, שהחליט כי הצעדה ומופע הת"סים רועשים מדי, והחליט להפסיק אותם, למורת רוחם של החניכים

השוטרים הרסו את שבת הארגון של עזרא מרכז
  המשטרה עוצרת את צעדת שבת הארגון של עזרא מרכז

את מופע שבת הארגון של סניף עזרא 'מרכז' בירושלים, הרסו שני שוטרים נמרצים מדי. בשבת האחרונה התקיים המופע השנתי של סניף 'מרכז' – הסניף הגדול והמרכזי של התנועה בירושלים, אך הוא נהרס על ידי השוטר העירוני שהחליט כי מדובר בהפרעה לשכנים.

כמו בכל מוצאי שבת ארגון (או 'שבת סניף' כמו שקוראים לזה בירושלים), התקיימה התהלוכה מבית הספר 'חורב' בשכונת קטמון לסניף הממוקם ברחוב הצפירה בשכונה. אלא שהשוטרים שליוו את הצעדה החליטו שהילדים עשו רעש "בלתי סביר" וחסמו בגופם את הכניסה לסניף, כשהם מונעים את קיומו של האירוע השנתי – שהשנה היה חגיגי במיוחד לציון 80 שנה להקמת הסניף.

אחד ההורים סיפר לסרוגים: השוטר היה עוין כבר מהרגע הראשון וחיפש כל סיבה כדי לסגור את האירוע. הילדים שלנו המתינו בקור בכניסה לסניף במשך שעה. בלי שום סיבה מיוחדת".

מי שהצילה את המצב הייתה סגנית ראש עיריית ירושלים חגית משה שהגיעה גם היא למופע ולבקשתה נעתרו השוטרים והתירו להכניס את הילדים ולקיים את האירוע. אלא שזמן קצר לאחר  שמשה עזבה את המקום, נכנסו השוטרים שוב והודיעו שהרעש עבר את הגבול, והחרימו את הרמקול.

הורסים את שבת הארגון

"האירוע היה בשעה 20:15 שלכל הדעות מותר בהשמעת מוזיקה, ומראש בגלל התחשבות בשכנים הנמיכו מאוד את עוצמת הרמקולים." מספרים לסרוגים בסניף קטמון, "אך ככל הנראה לשוטר הקהילתי יש קשר עם אחד השכנים שלא אוהב את הרעש, והוא אסר על המשך  קיום האירוע."

צריך לציין כי מדובר בליל "הסילבסטר" בו נערכות מסיבות פרועות גם בשעות הקטנות של הלילה, אך כאן היה מדובר על צעדה ומופע עם דגלי ישראל שנערך בצורה סולידית, כמו בכל שנה.

"לאחר סאגה של עוד כשעה כשכולם קופאים מקור ובכי של כמאה ילדות קטנות שעמלו שבועות רבים על הכנת הריקוד ומופע הדגלנות, הגיע חגית משה שוב מביתה בשעה מאוחרת, והזעיקה קצין בכיר יותר שנתן אישור לסיים את הריקוד עם בקרה אישית שלו שהכל נעשה בשקט.

לא עמדו בתנאי הרישיון

מהמשטרה מסרו לסרוגים, כי הרישיון המשטרתי לצעדה ניתן בהתניות מסוימות, לפיהן הצועדים לא יחסמו כבישים ולא ירדו לכביש. מכיוון שהצועדים הפרו את התנאים השוטרים, כבר בשלב הזה הצועדים הפרו את תנאי הרישיון. לאחר מכן, במהלך ההופעות, הגיעו תלונות על הפרעה לשכנים, בשל רעש חזק מדי. השוטרים התריעו פעמיים בפני המארגנים, ובפעם השלישית וקיבלו התחייבות להנמיך את מערכות ההגברה. לאחר פעמיים, הגיע קצין משטרה והחרים את מערכות ההגברה, כמו שנעשה בכל הפרעה לשכנים כדוגמת קריוקי. בעקות התחייבותה של סגנית ראש העיר ירושלים להפעלה סבירה של מערכות ההגברה, התאפשר המשך האירוע והרמקולים הוחזרו.

שאול דה-מלאך, מזכ"ל תנועת הנוער עזרא מסר בתגובה: "הארוע מתקיים באותה מתכונת ובאותו מקום למעלה מ-10 שנים, ומעולם הארוע לא הופסק. רכז האזור היה בקשר עם המשטרה שבוע לפני הארוע כדי לתאם את כל הנדרש".

בנוסף אמר:"אנו דואגים לקבל מראש את כל האישורים הנדרשים ולעבוד ע"פ הנחיות גורמי הבטחון ורשויות החוק. הופתענו מאוד מהתנהלות המשטרה, שפגעה מאוד בחניכים ובהוריהם, במדריכים ובכל צוות הסניף שעמל רבות להצלחת הערב הזה, הן בפן החינוכי והן בפן הבטיחותי. הארוע הסתיים לפני השעה 23:00. חשוב לציין שכל הארוע היה יכול להסתיים מוקדם הרבה יותר אילולי התערבות המשטרה והעיכובים שנגרמו בשל כך. אנו מודים לסגנית ראש העיר הגב' חגית משה על עזרתה הרבה בארוע המיותר".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
6 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
כול הכבוד לחגית
דרור הלוי | 01-01-2017 12:43
חגית היחידהאשת עשייה עזרה לסניף המון!!
2
דהן
יוני | 01-01-2017 13:21
חגית את אלופה. אשת ציבור רציני. כל הכבוד לך !!
3
משטרת ישראל.-עזרא
הורה. | 01-01-2017 13:29
מי שלא ראה טימטום משטרתי כמו שהיתה שם לא ראה טימטום מימיו. בליל סילווסטר כאשר תחת כל עץ רענן אמורות להתרחש מסיבות של פרוס השנה האזרחית, משטרת ישראל מקצה לאירוע זה משהו כמו שישה שוטרים ושלוש ניידות. לא פחות. הרעש שנוצר בעקבות טיפולה הלא מתפשר של המשטרה , היה פי כמה אלמלא האירוע היה מתנהל כרגיל ומסתיים בשעה סבירה. פשוט אוסף של טמבלים אטומים שלא לדבר על אותו שוטר חובש הכיפה שהסתער במסירות נפש על הרמקול המאולתר שאחד המדריכים המתוסכלים הפעיל והחרים אותו לתפארת משטרת ישראל..........זה היה שיעור מביש באזרחות רעה.
4
שוטר טראבל מייקר !
חיים | 01-01-2017 14:30
משועמם ומרגיש טוב כשלובש מדים
5
זה לא שיטור יתר זה דור של פרחחים ללא משמעת שקיבלתם.
אסתר | 01-01-2017 15:13
גם בקרית אתא חווינו , כשכנים של סניף עזרא, תופעות של ונדליזם כל השבוע בשעות הלילה וגם בשישי בערב שהיה אמור להיות שיא הפעילות שלכם השבת. כשניסינו לומר להם ביום שישי בערב לא לשחק כדורגל בכביש ובין המכוניות שסופגות את הכדורים. איים גברבר בהתרסה ״אני כבר בן 16 מה תעשו לי?״ והאחראית : לא רואה ולא שומעת....תקיאו חבורה חדשה זו של פרחחים על מנת שישמר שמכם הטוב. הבעיה אינה המשטרה
6
דתיים הפכו למתרד ציבורי
כרמי | 01-01-2017 16:05
שוטרים התרגלו בהר הבית, מאחזים, הפגנות וכדו' שדתיים הם אזרחים סוג ג' שאפשר לעשות אתם מה שרוצים. מי יזעק את כאבם?