יעלון: "נתניהו בהתחלה חשב כמוני ואז עבר צד"

שר הבטחון לשעבר, משה יעלון, תקף בחריפות את נתניהו, את העברתו של חוק ההסדרה ואת תושבי עמונה: "היה ברור שהם צריכים להתפנות משם"

יעלון: "נתניהו בהתחלה חשב כמוני ואז עבר צד"
  (צילום: Miriam Alster/Flash90)

שר הבטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, התייחס אמש (רביעי) למספר סוגיות שעל סדר היום ותקף בחריפות את ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

בשיחה עם תלמידי כיתות יב' במסגרת סדרת הרצאות של אישים משפיעים במסע "שירות משמעותי בצה"ל ובחברה הישראלית "שמקיימת התנועה הקיבוצית מידי שנה, התייחס יעלון בין היתר לפרשת החייל הלוחם אלאור אזריה.

נתניהו עבר צד

"הפוליטיקאים זיהו את הפרשה כהזדמנות", אמר יעלון. "הכריזו פתאום שהחייל גיבור והתחילו להפיץ כל מיני שמועות בהתחלה נגד ראש הממשלה, נגדי ונגד הרמטכ"ל. אח"כ לצערי רה"מ עבר צד והחליט לחבק את המשפחה והחייל. זהו עניינו, לא ענייני. אני החלטתי לתת גב למפקדים ונותרתי לבד במלחמה זו. לכל הדרג הפיקודי היה ברור שזה מעשה שלא ייעשה. המפקדים הם שצריכים לקבוע את נהלי פתיחת באש ולא פוליטיקאים כמו חזן וליברמן".

צה"ל בלי ערכים יראה בסוף כמו דאע"ש

יעלון הוסיף ואמר כי "צה"ל הוא צבא שאם יאבד את הערכים הבסיסיים שלו ואת התוקף המוסרי- בסוף הוא עלול להיראות כמו דאע"ש. על זה צריך להגן מכל דבר אחר. צריך לדעת לנצח במלחמות אבל גם להישאר בני אדם. זה מה שאני מאמין, הפוליטיקה לצערי מושכת את זה לכיוון אחר".

"שרים התחילו לשחק משחקים"

בנושא פינוי עמונה וחוק ההסדרה אמר יעלון: "אף ממשלה לא אישרה אותה (את עמונה; ג"ע). היה ברור לחלוטין שהם (תושבי עמונה; ג"ע) צריכים להתפנות משם. במקום שראש הממשלה והשרים יגידו בצורה ברורה שאין ברירה וימצאו להם תחליף, הם התחילו לשחק משחקים. משם זה נזרק לבג"ץ וגם אותו תקפו. הכי חמור זה שהולכים לחוקק חוק שהוא בלתי חוקתי".

"חוק ההסדרה הוא התנהלות מדינית חסרת אחריות. חלק מלקבל אחריות זה לקבל החלטות לא נעימות מול קהל הבוחרים שלך. הרוח הרעה הזו היא שהביאה עלינו את החלטת מועצת הביטחון לצערי".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
פודל | 29-12-2016 11:25
יעלון, תתבייש לך, האם באמת אתה סבור כפי שאתה אומר, שהחלטת מועצת האום באה בגלל נתניהו וממשלתו ? אתה לא יודע על עשרות החלטות חריפות באום נגדנו בכל עת מצוא בכל ששנות קיום המדוינה ? יעלון, אתה הזוי ואובססיבי. האם לדעתך אובאמה לא עויין את מפעל ההתייישבות ומנסה לכפות הסדר שיוביל ליותר שפיכות דמים ?