הנשיא פוטין חשף: זו הסיבה שעם ישראל שורד

"עמים רבים היו ונעלמו, אך עם ישראל שורד דור אחר דור מזה אלפי שנים. בטוחני, שזה אך ורק בגלל שמירת התורה והמצוות" כך אמר נשיא רוסיה בפגישה עם רבה הראשי של רוסיה

הנשיא פוטין חשף: זו הסיבה שעם ישראל שורד
  (צילום: באדיבות איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה)

"אני רוצה לברך אותך ואת כל יהודי רוסיה לכבוד חג החנוכה ולאחל כל טוב, לך, לבני משפחתך, בני העמים וכל יהודי רוסיה. אני חייב לומר, שיש התפתחות טובה מאוד ברוסיה, בתי כנסת חדשים ומרכזים יהודים חדשים נפתחים, ועל כך אני מודה לכם מאוד. אני מקווה כי העבודה המשותפת שלנו, תימשך ותגבר הלאה"

כך איחל ואמר נשיא רוסיה וולדימיר פוטין בעת פגישה מיוחדת שערך עם רבה הראשי לרוסיה הגאון רבי בערל לאזאר, לכבוד חג החנוכה בלשכתו שבקרמלין, במרכז העיר מוסקבה.

בהמשך דבריו אמר הנשיא לרב הראשי: "עמים רבים היו ונעלמו, אך עם ישראל שורד דור אחר דור מזה אלפי שנים. בטוחני, שזה אך ורק בגלל שמירת התורה והמצוות, וההקפדה על מסורת ישראל בכל הדורות ובכל התנאים".

"אני רוצה להודות לכם שוב, על פיתוח הקהילות היהודיות והגברת הפעילות היהודית בכל התחומים ולכל הגילאים, כאן ברוסיה מדינתנו", המשיך פוטין ואמר.

בפגישה שנערכה לכבוד ימי החנוכה, השתתף גם נשיא איגוד הקהילות היהודיות ברוסיה, אלכסנדר ברדה. חלקו הראשון של המפגש, היה פתוח לתקשורת הרוסית הכללית, אשר סיקרה ודיווחה על כך בצורה אוהדת ומכובדת. ובמהלך המפגש, עלו מספר נושאים חשובים למען המשך התפתחות המוסדות היהודיים הרבים בכל ערי רוסיה, ובכללם השבת מבנים היסטוריים ששימשו בעבר כבתי כנסת ומוסדות חינוך, כאשר הנשיא תומך בחום בכל הפניות והיוזמות.

הפגישה הסתיימה לאחר שעה ארוכה, מתוך תחושה עמוקה של כוונת מילות הברכות בזמן הדלקת נרות חנוכה "בימים ההם בזמן הזה".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע
תגובה אחת מיין לפי
1
גם לי הוא אמר את זה
הרב יצחק יוסף | 28-12-2016 22:38
גם לי הוא אמר את זה ואמר שזה גם בגלל הרבנים