כך התמכרות הנוער למסכים פוגעת בצה"ל

"בתקופתי כילד וכנער אני זוכר משפחות רבות יוצאות לטיולים של מספר ימים, ישנות בשטח, מנווטות באמצעות מפה ולומדות היטב את הארץ על ידי הרגליים. כיום, הטכנולוגיה כמעט ומכריעה את המצב, לשלילה"

כך התמכרות הנוער למסכים פוגעת בצה"ל
  (צילום: שאטרסטוק)

כיצד משפיעה העובדה שהנוער הישראלי מתנתק מהשטח ומתרכז בעיקר במסכי הסמארטפונים על אופן הלחימה של צה"ל היום?

כנס מיוחד שיתקיים ביום ראשון הקרוב, יעסוק בנושא סיירוּת וטיילוּת בישראל מזוויות שונות.

להציל את מה שנשאר

"זהו לא סוד שעם ישראל כבר לא מחובר לשטח כפי שהיה מחובר בעבר", אומר ירון רוזנטל, מנהל בי"ס שדה כפר עציון ויוזם יום העיון. "בתקופתי כילד וכנער אני זוכר משפחות רבות יוצאות לטיולים של מספר ימים, ישנות בשטח, מנווטות באמצעות מפה ולומדות היטב את הארץ על ידי הרגליים. כיום, הטכנולוגיה כמעט ומכריעה את המצב, לשלילה. משרד החינוך חייב להיכנס לעובי הקורה על מנת להציל את מה שעוד אפשר להציל".

ביום העיון המיוחד ייקחו חלק ויישאו דברים בין היתר: תא"ל אליעזר טולדנו, אלוף (מיל') עוזי דיין, לביא זמיר, יאיר צורן, סגן אלוף במיל' יהודה זיו, אל"ם במיל' משה גבעתי, אל"ם במיל אהרון אשל (ארול), יוסי פלדמן ושוקה רווק.

יש לציין כי בתקופת מבצע שובו אחים, היו אלה מדריכי בי"ס שדה כפר עציון שהיו שותפים מלאים לחיפושים אחרי שלושת הנערים החטופים. בזכות העובדה שמדריכי בית הספר הכירו את השטח היטב הם הצליחו למצוא את הנערים החטופים.

תא"ל טולדנו, מח"ט צנחנים בתקופת מבצע שובו אחים, נתקל אז בניתוק של החיילים שהשתתפו בחיפושים בשטח מחד ובהיכרות הטובה של מדריכי בי"ס שדה כפר עציון מאידך. לאחר המבצע החליט תא"ל טולדנו לייסד קורס מיוחד לסיירוּת והיכרות השטח לחייליו בחטיבה על מנת לשפר את הביצועים והיכולות שלהם.

בתחום אחד האויב יותר חזק מאתנו

ירון רוזנטל, שבעצמו שירת בסיירת צנחנים ונלחם במלחמת לבנון השנייה, מסביר את החשיבות העילאית של העיסוק בנושא: "חשוב לזכור כי האויב שלנו חלש מאיתנו בתחומים רבים, אך בתחום אחד, ודי מרכזי, הוא חזק מלוחמינו והוא ההיכרות עם השטח והיכולת להסתדר בשטח ובמצבי קיצון בשטח. חייבים לסגל לכלל הלוחמים בצה"ל את היכולות וההיכרות עם השטח, היום יותר מתמיד".

לכתבה זאת לא התפרסמו תגובות. היה הראשון להגיב!

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע