אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב צבי רימון: "לסטודנטיות של קמפוס טל יש תפקיד חשוב"

"מציאות שלמה תיווצר כשנחבר את אור ה' לעולם החומרי". את הדברים הרב צבי רימון ביום עיון שהתקיים היום במדרשת טל של המרכז האקדמי לב לחג החנוכה, שעמד תחת הכותרת "אל האור- לצאת מאפלה לאורות"

"לסטודנטיות של קמפוס טל יש תפקיד חשוב"

השבוע התקיים יום עיון במדרשת טל של המרכז האקדמי לב לקראת חג החנוכה, שעמד תחת הכותרת "אל האור- לצאת מאפלה לאורות".

ביום העיון השתתפו ראש בית המדרש במרכז האקדמי לב הרב צבי רימון, ראשי מדרשת טל הרב יהונתן והרבנית תהילה אורן, הרבנית שרה אליסף, הרב יעקב שמעון, ראש קמפוס טל אתי שטרן.

הרב יוסף צבי רימון, ראש בתי המדרש של המרכז האקדמי לב ציין כי "הדלקת המנורה נעשית מחוץ לפרוכת העדות. הרב קוק מלמדנו שמטרת האור לפרוץ החוצה, ומטרתנו להראות שהעולם הרוחני מחובר לחיים הרגילים החומריים. מציאות שלמה תיווצר רק כאשר נצליח לקחת את האור הפנימי האור הקדוש- אור ה', ולחבר אליו את העולם החומרי, העולם המדעי. לכן כסטודנטיות של קמפוס טל יש לכן תפקיד חשוב: אתן פותחות את היום בלימודי קודש, לא רק כיוון שחשוב ללמוד תורה, אלא כדי שנפנים שהכל נובע מתוך התורה".
ראש מדרשת טל הרב יהונתן אורן ציין כי "החושך שיוון הביאו עלינו אינו הטכנולוגיה והדמוקרטיה, אלא הראייה שלהם כי זוהי התכלית וחזות הכל".

הרבנית תהילה אורן נגעה במבט כולל של הוספת אור כדרכם של בית הלל וכדרך חיים, והרב יעקב שמעון עסק בשאלה מדוע אנו מברכים להדליק "נר חנוכה ולא "נרות חנוכה", כבסיס ההבדל בין פרט לכלל במצוות חנוכה והארת האור הפנימי של כל אחד ואחת.
ראש קמפוס טל אתי שטרן: "אנחנו משקיעים רבות בלימודי הקודש ובמדרשה וחשוב לנו שבת שיוצאת מקמפוס טל תצא גם עם רמת לימודים אקדמית גבוהה, אבל לא פחות מכך עם בסיס תורני ורוחני טוב להמשך החיים. לכן אנו משקיעים גם רבות בלימודי קודש וגם בימי עיון שאנו עושים לאורך השנה עם מיטב המרצים".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו