אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

בעקבות דבריו: עשרות בנות דתיות נגד אלחנן גלט

עשרות חיילות דתיות פרסמו מכתב נגד מנכ"ל מרכז ישיבות בני עקיבא, אלחנן גלט, בעקבות דבריו כי התנועה לא תעודד בנות להתגייס לצבא.

בעקבות דבריו: עשרות בנות דתיות נגד אלחנן גלט
  (צילום מסך מתוך דף הפייסבוק מכינת 'צהלי')

עשרות חיילות דתיות פרסמו מכתב נגד מנכ"ל מרכז ישיבות בני עקיבא, אלחנן גלט, בעקבות דבריו לפיהם התנועה לא תעודד בנות להתגייס לצבא.

במכתב, שתוכנו פורסם באתר 'וואלה', כתבו הבנות: "אל תתנו לנו את ההרגשה שאנחנו צריכות להוכיח את עצמנו גם בבית פנימה. אנחנו לא מורדות. תאמינו בנו שלא נתקלקל בצבא, שנצליח לעמוד בכל האתגרים".

לא רוצות הנחות וויתורים

עוד כתבו הבנות כי "חלקנו העדיפו לבחור מסלול שירות ישראלי ולאו דווקא מגזרי כדי להיות ביחד עם כולם, משום שלהבנתנו זאת המשמעות בלהיות אדם דתי", נכתב. "לא ביקשנו לעצמנו הנחות וויתורים. רצינו להוכיח לעולם ולעצמנו שגם דתיות יכולות להיות שוות בין שווים. אל תעזבו אותנו לבד במערכה הזאת. אל תתנו לנו את ההרגשה שאנחנו צריכות להוכיח את עצמנו גם בבית פנימה".

הבנות אמרו כי הן כולן בוגרות גאות של התנועה. "אל תראו בנו מורדות, כי אנו הממשיכות שלכם. אנו רוצות וצריכות את הגב, הליווי והתמיכה שלכם בנו ובבחירתנו. אנו מבקשות שתאמינו בנו. תאמינו שאנחנו רוצות לעשות כאן שינוי. תאמינו שאנחנו יכולות. תאמינו בנו שלא נתקלקל בצבא, שנצליח לעמוד בכל האתגרים", ביקשו.

מימוש הערכים של האולפנות

"בוגרות החינוך הממלכתי דתי המתגייסות לצבא רוצות להתחבר והן בוחרות בשירות צבאי כדי לממש בו את הערכים שעליהן התחנכו בבני עקיבא ובאולפנות", אמרה מיכל נגן, ראש מכינת 'צהלי', המיועדת לבנות דתיות. "הן מחפשות את החיבור והקשר אל המוסדות שגדלו בהם על מנת להעמיק את יכולתן לעמוד באתגרי השירות הצבאי", הוסיפה.

גלט: "איננו מעודדים גיוס בנות"

מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא, אלחנן גלט, מסר: "איננו מעודדים שירות צבאי לבנות וסבורים שיש לשרת שירות לאומי משמעותי למען המדינה. אנו מדגישים תמיד שגם בת המתגייסת לצה"ל תמשיך למצוא אוזן קשבת וליווי אישי מצוות האולפנא בכל עת. פניתי לצוות 'צהלי' עם קבלת המכתב ואני מקווה להגיע בקרוב לפגוש את הבנות לשמוע אותן ולשוחח על הנושא ישירות".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
14 תגובות - 14 דיונים מיין לפי
1
כל הכבוד להן.
| 26-12-2016 15:43
עלו והצליחו.
2
אל תאמין בעצמך עד יום מותך
נועה | 26-12-2016 15:54
אם הרבנות אוסרת, אל תהיו חכמולוגיות
3
לא על פיהן ישק דבר, ליחיזוק אלחנן גלט
דרור אברהם | 26-12-2016 15:58
אלחנן גלט, אמר דברו לחיזוק דעת הרבנות ורבני הציונות הדתית, זה שחלק מהבנות, גם אם לחלקן יש היתר, אינו קשור להבעת הדיעה הברורה והמוחלטת שהעניין אינו בתמיכת התנועה ורבניה. זה לא אומר שלא יתמכו בהן, שידירו אותן ח"ו, אך הן לא מיינסטרים וזה צריך להיות ברור. ישר כח ר אלחנן !
4
אשליה
| 26-12-2016 16:35
בנות יקרות, חיות באשליה שהצבא זה גוף שיבוא לקראתן, שלא יהיו להן קשיים בקיום המצוות ובאמונה בגלל שהן מלוות בארגונים שנותנים כתף. אבל, הנסיון מאוד גדול וממש לא מומלץ באופן גורף. בנות יורדות ברמה הרוחנית בצבא, נתקלות במצבים מאוד בעיתיים ובדילמות קשות. למה לעשות את זה לעצמכן? בגלל המדים שקוסמים לכן? ההתלהבות שלכן - טעות יסודה. אכן, יש בנות דתיות שעושות דברים משמעותיים בצבא וגם מקדשות שם שמיים בשילובן, אבל לבוא בצורה מאורגנת ומתלהמת,במין התרסה ש"אני כל יכולה ואני אוכיח לכולכם שאתם טועים" זו הנחת יסוד שגויה שגוררת מחירים כבדים.
5
בנות יקרות, ניסיתי להבין את הטיעון שלכן.. כנסו דחוף.
| 26-12-2016 17:32
1. שירות מגזרי לעומת ישראלי.. למיטב הבנתי בשירות הלאומי יש אפשרות לשרת במגוון אוכלוסיות ומגזרים והם גם ישראלים. הצבא לעומת זאת ברובו אוכלוסיה של בני 18-23 עתירי הורמונים. אוסיף שקראתי על מחקר שנעשה בצבא ארה"ב שחקר את הנושא של שירות מעורב, שם מצאו שנוכחות של נשים משפיעה על תוצאות נמוכות יותר בקרב!! 2. צבא נועד להגן על עם ישראל ולווא דווקא זהו המקום המתאים לספק צורך של מימוש עצמי, לא חסר מקומות בהם ניתן לתרום ולחוש סיפוק ומימוש עצמי. 3. טוב שאתן סומכות על עצמכן, וגם אנחנו סומכים עליכן. אבל האם אתן סומכות על שיקול דעת התורה? או על אנשים עתירי ניסיון מכן? האם אתן מבינות שיש מצבים שרק לסמוך על עצמכן זה לא מספיק כדי לא להיכשל או להכשיל? 4. שלומם של בחורי ישראל וניצחוננו מול אויבנו חשוב מאוד, לכן עלינו לשמור על המחנה טהור, וזה אומר שרווקים ורווקות לא צריכים לשרת ביחד. בטח לא בצבא בו אנחנו זקוקים לסיעתא דישמא מיוחדת, חובה לשמור על המחנה טהור.
6
אמר לי ראש אולפנא משפט מזעזע: הנוער
חיים תימורי | 26-12-2016 18:37
לא רואה את עצמו מחויב לשיח ההלכתי. אני לא יודע מה זה שיח הלכתי אבל כנראה שהאמת קרובה מאד לדבריו הכואבים של אותו ראש אולפנא.
7
ערכים מזויפים
שאול | 26-12-2016 19:02
במקום לרכוש השכלה ולהתחתן, הבנות הללו רוצות לקפץ על ג'בלאות בשם אחדות עם ישראל. נו שוין.
8
"נשים דעתן קלה"
משה | 26-12-2016 20:41
רוצה לראות כיצד גדוד טנקיסטיות מסתער על גבעה שבראשה ניצב עכבר. הרי זו בדיחה כולם יודעים שבנות לא יכולות לסחוב ולשאת משא כמו בנים . אפילו באולימפיאדה יש תחרויות נפרדות . אז מה הקטע שלכן? סתם רגשי נחיתות ותו לא
9
נשים...
משה | 26-12-2016 20:46
אם הייתי גושניק מהר עציון נראה לי שהייתי מוצא פגם בביטוי "נשים דעתן קלה" וטוען שהמעתיק שכח 'ל' אחת והתכוון ל "נשים דעתן קללה". בטח כולן מדברות שם ב"כזה כאילו" ... מזל שרוב הנשים לא כאלו טיפשות
10
אני חושב שראשי...
מ | 26-12-2016 21:58
אני חושב שראשי האולפנות לא סגורים על עצמם בנושא גיוס בנות אם היו סגורים על עצמם כל ראשי האולפנות והרבנים בציונות הדתית אז הנוער הם כחומר ביד היוצר ואנו המחנכים והמחנכות מעצבים אותן ואותם
11
כל הכבוד לאלחנן גלאט!!!!
לאה | 27-12-2016 8:30
בנות שמתגייסות יוצאות נגד הרבנות הקאשית ונגד ההלכה. חושבות את עצמן לחכמות גדולות. מכניסות את עצמן לנסיונות עצומים ורבות מהן נופלות. אני מכירה משהי שהתחילה עם חצאית ארוכה ובתהליך של חודשים החצאית התקצרה והפכה למכנסיים. היא התחילה לעשן . כואב!!! היא היתה בטוחה שתצליח כי היא חזקה. זה בתהליך . לא ברגע. אני לא בטוחה שזה במודע. אבל הרבה בנות מדרדרות!!! כואב!!
12
הדרדרות רוחנית גדולה
נתניתית | 27-12-2016 8:36
יש בנות בודדות שאכן מסוגלות להתמודד. הן עושות את הרעש ואחריהן הרבה בנות נגררות ומדרדרות.' הרבנים' שעוסקים רבות בעניין מדרדרים בנות רבות ואני לא מקנאה בהם .. כרגגע יש הרבה כסף מהצבא שזורם... הרבה בנות הולכות אחריהם ויש להם השפעה , כבוד וכסף. אבל הנזק הרוחני שהם מובילים ישפיע לרעה ובסופו של דבר יצמח מזה בזיון גדול... הם לא ישארו רבנים אורתודוקסים. ימים יגידו..
13
אין דבר יותר חמור משירות בנות בצבא!
ד"ש | 27-12-2016 14:13
החינוך הנפלא והערכי שבנותינו בציונות הדתית מקבלות ייהרס כולו בצבא! הבעיה של הצבא היא שאין בו מספיק דתיים והחילונים המופקרים שולטים בו! צריך בו יותר ייצוג לאנשי הציונות הדתית הנעלה כמו אופק בוכריס!
14
"להבנתנו זאת המשמעות בלהיות אדם דתי"
ענת | 30-01-2017 11:54
הן כבר מחליטות מהו אדם דתי. הן שאלו רב? הרי הרבנות אוסרת את זה מכל וכל