אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הטכניון מגיב: עץ האשוח הוצב לצד החנוכייה

בטכניון מתנערים מדבריו של הרב אלעד דוקוב שאסר על סטודנטים להיכנס לבניין בו יש עץ אשוח: "הדברים משקפים את דעתו האישית בלבד ולא את עמדת הטכניון בנושא", וציינו כי לצד עץ האשוח הוצבה חנוכייה

הטכניון מגיב: עץ האשוח הוצב לצד החנוכייה
  אריה יואלי

עץ האשוח בבית הסטודנט. בטכניון, מתנערים מדבריו של רב בית הכנסת הרב ד"ר אלעד דוקוב, שפסק כי אסור לסטודנטים להיכנס לבית הסטודנט בקמפוס בגלל הצבתו המופגנת של עץ אשוח בבניין.

בשו"ת שפורסם אתמול בסרוגים, כתב הרב דוקוב בין השאר: "עץ האשוח הינו סמל דתי לא נוצרי אבל פרובלמטי יותר -פגני. מפורש בהלכה (רמב"ם הלכות עבודה זרה) שבכל מקרה בו ניתן להקיף ולא לעבור במקום שיש בו משום עבודה זרה חובה לעשות זאת. לכן אין להיכנס לבית הסטודנט בכל מקרה בו ניתן להקיף."

על השאלה האם זה אומר שאין לקנות אוכל בבית הסטודנט? השיב הרב דוקוב: "לצערי הרב אינני רואה לכך כל היתר, בפרט שיש בעיה להזכיר שם שמים וברכות במקום בו מצויה פרובלמטיקה כזו.".

לא משקפים את עמדת הטכניון

"דבריו של הרב דוקוב, המשמש כרב בית הכנסת שבטכניון,  פורסמו בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו ומשקפים את דעתו האישית בלבד ולא את עמדת הטכניון בנושא.", מסרה דוברות המוסד דורון שחם, לסרוגים.

"עוד בטרם פתח הטכניון את שעריו, לפני כמאה שנה, הצהירו מייסדיו כי המוסד שהם שואפים להקים יהיה פתוח לכל ללא הבדל דת, גזע ומין. לפיכך, בטכניון לומדים כיום אלה לצד אלה – ובשוויון מלא – סטודנטיות וסטודנטים יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים, צ'רקסים, חילונים ודתיים. כל אלה מקיימים ביניהם שיח מתמיד, ענייני, פתוח וסובלני המשמש דוגמה ומופת לסובלנות ולדו-קיום בחברה הישראלית."

"גם באגודת הסטודנטים בטכניון מאמינים שהטכניון חייב להיות פתוח בפני הסטודנטים מכל הדתות והקהלים. ואכן, בהנהלת האגודה יושבים יחד נציגי הסטודנטים על שלל השתייכויותיהם החברתיות, הדתיות והתרבותיות." נמסר.

עץ האשוח הוצב לצד החנוכייה

לגבי הצבת העץ האשוח בבית הסטודנט הוסיפה שחם: "אגודת הסטודנטים מציינת כמובן מאליו את כל החגים היהודיים, ובמקביל מאפשרת גם לסטודנטים בני דתות אחרות לבטא את עצמם מתוך כבוד וסובלנות. החגים השונים מצוינים בטכניון במגוון פעילויות, וגם במקרה זה הוצב עץ האשוח לצד החנוכייה.

כפי שהעיר חיפה מציינת מידי שנה את "החג של החגים", ובערים אחרות ברחבי העולם מתקיימת הדלקה פומבית של נרות חנוכה, גם אגודת הסטודנטים ביקשה לתת ביטוי לכל הדתות יחד, כשהדגש הוא על המחבר ולא על המפריד.

ראוי לציין גם כי בבית הספר הבינלאומי בטכניון לומדים מאות סטודנטים מכל העולם, ויש לכבד גם אותם. אנו נחושים להמשיך ולשמש דוגמה ומופת לסובלנות ולדו-קיום בחברה הישראלית.".

על שאלתנו לגבי התייחסות הטכניון לדרישתו של ח"כ יוסף ג'בארין מהרשימה המשותפת, להדיח את הרב ולפתוח נגדו בחקירה בגין הסתה לגזענות, טרם נמסרה תגובה.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
5 תגובות - 5 דיונים מיין לפי
1
למה אתם חושבים ששונאים את היהודים?
| 20-12-2016 16:03
יהדות לא הולכת עם דתות אחרות! היא שוללת את הקיום של כל הדתות באשר הם!
2
מעורבת בנושא מההתחלה
שקרנים | 20-12-2016 16:53
לאחר שעשינו רעש על האפליה הבוטה כנגד כל מה שיהודי (שמתמשכת כבר למעלה משנה וחצי במגוון תחומים) הם שלחו את אחד העובדים שלהם להביא חנוכייה. וכל מי שעיניים בראשו יוכל לראות את הבדיחה שזה יצר - חנוכייה אפורה פשוטה לצד כל הדבר הזה. הם עושים צחוק, שקרנים, וחושבים שהציבור טיפש. למזלנו אנחנו שם ואנחנו יודעים את האמת..
3
הרב אמר את דברו. אל תשכחו שאנחנו במדינה יהוד לא נוצרית
| 20-12-2016 22:57
4
זה עבודה זרה וזה הלכה מפורשת שאסור לדרוך שם-כל מי שגדל
בחו"ל יודע-היכן שיש עץ אשוח אסור להיות | 21-12-2016 2:46
וזה לא מחמירים או חרדים-זה פשוט הלכה בסיסית!
5
תגובה לדברים
סטודנט | 23-12-2016 1:47
החנוכיה הוצבה שם רק לאחר שסטודנטים הקימו קול צעקה על הביזיון הזה, אז האגודה השתיקה אותם ע"י הצבת חנוכיה מאובקת בפינה. ניסיונות של הרב אלעד למצוא פשרה נענו בשלילה. עם זאת, הרב לא הסיר את הכשרות מבתי העסק במקום, אלא הורה (למי שמעוניין לשמוע לו) שלא לעבור שם, במידה ואפשר אחרת