אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לראשונה בקולו ולצד אשתו: בוכריס הודה בעבירות מין

בנוכחות אשתו ולראשונה בקולו הודה תא"ל אופק בוכריס בעבירות המיוחסות לו במסגרת עסקת הטיעון שנחתמה בין הצדדים. פרקליטת המתלוננת: "סגירת מעגל"

לראשונה בקולו ולצד אשתו: בוכריס הודה בעבירות מין
  בוכריס עם רעייתו נעמה(צילום: מוטי קמחי, ynet)

תת-אלוף (במיל') אופק בוכריס הודה לפני זמן קצר (ראשון) במסגרת עסקת הטיעון שנחתמה בין הצדדים, בעבירות המין שיוחסו לו ובהתנהגות מינית שאינה הולמת קצין כלפי קצינה אחרת בזמן ששירת כמח"ט גולני לפני כחמש שנים.

על פי הדיווח באתר ynet, בוכריס התייצב לדיון עם אשתו נעמה ושני אחיו, וזכה לתמיכה של כמה מחבריו – בהם קצינים במיל'. א', המתלוננת העיקרית נגד הקצין הבכיר לשעבר, התייצבה גם כן בדיון מלווה באביה. אל"מ אורלי מרקמן, נשיאת בית הדין, קיבלה את הודאתו של בוכריס, הרשיעה אותו והפנתה אותו לבצע הערכת מסוכנות מינית.

כתב האישום החדש שגיבשה הפרקליטות הצבאית במסגרת הסדר הטיעון בין הקצין הבכיר לשתי המתלוננות נגדו, נכתב על פני עמוד אחד ומונה שני סעיפי אישום בלבד – בעילה אסורה בהסכמה והתנהגות שאינה הולמת קצין – זאת בניגוד לניסוח הראשון של הפרקליטות, שכלל שבעה עמודים עם 17 סעיפי אישום חמורים ובכללם מעשי אונס, ביצוע מעשים מגונים וביצוע מעשה סדום.

העונש שסוכם על שני הסעיפים: מאסר על תנאי והורדה לדרגת אלוף-משנה. עם זאת, כתב האישום החדש כולל נספח עם ציון יחסי המין האסורים שקיים בוכריס עם פקודתו. בוכריס הודה למעשה בקיום יחסי המין לאחר חודשים ארוכים של הכחשות גורפות.

"זהו יום חשוב מבחינת המתלוננת ומהווה סגירת מעגל", אמרה עו"ד אביטל בן נון, הסנגורית של המתלוננת א', לאחר הודאתו בעבירות כתב האישום. "א' יצאה לכל הדרך הזו כדי לסגור מעגל, ולא מטעמי נקמה. היה מאוד חשוב עבורה לשמוע אותו לוקח אחריות על המעשים ומודה, בעיקר לאור הכחשותיו לאורך כל הדרך".

התובעת, אל"מ שרון-זגגי פנחס, אמרה במהלך הדיון: "נערכו דיונים מפורטים בהליך הגישור. בעקבות הגישור ובהמלצת המגשר הגענו להסדר שבמסגרתו הנאשם יודה במעשים ויטול עליהם אחריות מלאה בעבירת בעילה אסורה בהסכמה כלפי א', והתנהגות שאינה הולמת בשל מעשיו כלפי ל'. הסדר הטיעון מבטא את האינטרס הציבורי ומגן עליו. הוא ראוי ומאוזן ומתחשב בכלל נסיבות המקרה. ההסדר זכה לברכת ותמיכת המתלוננות".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
12 תגובות - 6 דיונים מיין לפי
1
אז המתלוננת שיקרה... לכלא
| 18-12-2016 10:39
יש שתי מתלוננות שעברו גיהינום כי העזו להתלונן .
אישה זועמת | 18-12-2016 16:47
די עם ההשמצות שלהן. בוכריס הודה בעבירות מין אחרי שבניגוד למתלוננות שצעירות ממנו בשני עשורים נכשל בפוליגרף.
2
תמוה
יוסף | 18-12-2016 11:15
לאן נעלמו כל האשמוץ האחרות שלה כלפיו? אם הוא כל כך הרע לה למה זה מגמר בהרבה פחות,כאילו היעקר שנדפוק אותו איך שהוא.. ונגיד והכל כהויתו,היא ניסתה להוציא עליו דיבה וליחס לא מעשים שלא עשה!! עוד נקודה ואותה אני רושם בערבון מוגבל, אם לא מדובר באונס אלא בהרבה פחות,יחסים בהסכמה ומעשה שאינו ראוי לקצין,למה לקח להן כל כך הרבה זמן להודות בזה ועוד בעיתוי פיקנטי כל כך? מקווה שלשאלות האלו יהיו תשובות ובקרוב.
יש שתי מתלוננות שעברו גיהינום כי העזו להתלונן .
| 18-12-2016 16:47
די עם ההשמצות שלהן. בוכריס הודה בעבירות מין אחרי שבניגוד למתלוננות שצעירות ממנו בשני עשורים נכשל בפוליגרף.
3
שקר וכזב
אביבית | 18-12-2016 15:54
''סגירת מעגל'' איזה מעגל בדיוק רצית לסגור? שלא יהיה רמטכ''ל אולי? אני מבינה אותו למה רצה לסיים את הסיפור אבל את המתלוננת אני לא מבינה כי אם נאנסהת למה הסכמת להסדר טיעון עצם הגעתך היום לדיון מוכיח שגם אם היו דיונים לאונס לכאורה היית יכולה לעמוד מולו ועל האמת שלך אבל אולי אין לך אמת בכלל
המתלוננות הגיבורות ראויות לכל הערכה
מאור | 18-12-2016 19:25
הן מנעו מעוד נשים אולי לסבול. את לא מבינה קורבן של עבירת מין אבל כן מבינה עבריין מין? בוכריס הודה הוא גם נכשל בפוליגרף כשהמתלוננות עברו אותו לומר שהן שקרניות זה הלבנת פנים ללא ביסוס. תקראי באחת מתוך אחת אם באמת לא מבינה מה קורה. שימי לב איך נשים מפחדות להתלונן על החבר כנסת במשטרה ואחר כך תשמיצי את המתלוננות הגיבורות
די להמשיך ולהשמיץ את המתלוננות שסבלו מספיק
שיר | 18-12-2016 19:19
את שאולת למה היא לא רוצה בית משפט אחרי ששמה פורסם בניגוד לחוק והיא סובלת תשעה חודשים מהשמצות כמו מאנשים כמוך. לידיעתך קורבנות עבירות מין עוברות תהליכים פסיכולוגיים קשים. שתי המתלוננות הגיבורות העזו להתלונן בניגוד למתלוננות חבר הכנסת שהשעה עצמו. במקום להמשיך ולהשמיץ קורבנות של עבירות מין תקראי באחת מאחת. את שופכת דמים בהשמצה שלך.
4
בוכריס צדיק כי נגע בחילוניות ולא בדתיות.
| 18-12-2016 21:19
הוא כמו דוד המלך. שתגדנה תודה שהתייחס אליהן גם אם לא מאד רצו.
וואי איזו תגובה שתולה כדי להשניא דתיים..
| 03-01-2017 14:22
איזה דתי, עזבו, איזה בנאדם שפוי יאמר זאת אם לא בשביל להיות טוקבקיסט מתסיס.. איזה עצוב.
5
אם ההסדר זכה לברכת המלוננות
דוד מודיעין | 20-12-2016 8:42
כלומר שכל מה שהם רצו להשיג שהוא יודה ששכב עמם . איזה תועלת יש להן מזה ?
ההסכמה שלהן מעוררת תהיות!
אמא | 21-12-2016 23:23
לצערי, כמי שהיכירה לאחרונה את מערכת המשפט בישראל, ברור שעדיף להודות ולערוך הסדר טיעון, אם אין ברצונך לשבת בכלא מספר שנים. אין שום קשר לצדק ולאמת! צר לי על קצין מוכשר כבוקריס, שנפל במלכודת הזו. כמה צדקו חזל בסייגים שקבעו ביחסים עם נשים!
6
לבבינעם עושה חיים:למה היה צריך לבזות אשתו?רוע.כבודהאשה?
אבינעם בן מפליץ פתאום אין צער האשה? | 22-12-2016 13:45
כפו אותו להודות כי אם לא היו עושים לו כמו קצב[ההוא שאמר לגוש קטיף שילכו לבגץ ולשופטים ונענש]