אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

חיילים מגבעתי הוקפצו בשבת לפינוי עמונה

לוחמים מחטיבת גבעתי הוקפצו באוטובוסים במהלך השבת לגבעת אסף הסמוכה לעמונה. הרבצ"ר הרב אייל קרים מכחיש כי מדובר בפעילות הקשורה לפינוי עמונה

חיילים מגבעתי הוקפצו בשבת לפינוי עמונה
  כוח גבעתי מגיע לגבעת אסף (באדיבות המצלם)

המאבק על עמונה. שערוריה בצה"ל, לוחמים מחטיבת גבעתי הוקפצו במהלך השבת כדי לסייע בחסימות הכבישים לקראת פינוי עמונה.

אוטובוסים ורכבים צבאיים ובהם לוחמים מחטיבת גבעתי, הגיעו סמוך לשעה 16:00 – בעיצומה של השבת, לגבעת אסף – המאחז שנמצא 4 קילומטרים מדרום לעמונה.

לפי עדות ראייה של תושב עמונה הרב גיורא ברנר,2 אוטובוסים וכ-6-7 רכבים צבאיים הגיעו לצומת ומהם ירדו עשרות חיילים ונערכו סביב צומת גבעת אסף. לדבריו "ב15 שנה שהוא גר בישוב, הוא לא זוכר ארוע כזה".

לפי ההערכות, מדובר בכח שנועד לחסום את כביש 60 – המוביל לישוב עפרה ועמונה – כדי להקל על כוחות הפינוי של הישוב עמונה.

בגבעת אסף זעמו על המהלך: "כנראה שלגרש יהודים מוגדר "פקוח נפש"!. על זה נאמר "עברה גוררת עברה" אסור לשתוק על כבוד שבת קודש וכבוד ארץ הקודש!".

הרב קרים: האירוע אינו קשור לפינוי

בעקבות הפרסום, הבהיר הרב הצבאי הראשי תא"ל הרב אייל קרים בהודעה שפרסם לרבנים צבאיים: "עם צאת השבת פנו אליי בטלפונים רבים לגבי תנועת כוחות סמוך לגבעת אסף במהלך השבת.

הפונים, ביניהם רבנים צבאיים, החליטו באופן ברור וחד משמעי ובלא כל בדיקה, שהדבר קשור לפינוי עמונה וזעקו על חילול השבת.
האירוע נבדק ביסודיות, ומסתבר שכתוצאה מהתראה נקודתית הוקפצו כוחות לאבטח את הציר. הדבר אינו קשור לפינוי, לחסימת ציר בפני יהודים ועוד כהנה טענות לא מבוססות

רבותיי, חשוב מאוד להציף שאלות ובעיות, אך חשוב לא פחות להימנע מהסקת מסקנות לא בדוקות ולא ברורות. חכמים, היזהרו בדבריכם."

הרבש"ץ: לא היה אירוע חריג שמצדיק פעילות

בתגובה להודעה של הרב קרים, מסר רכז הבטחון (רבש"צ) של גבעת אסף, נתנאל רפאלי, הודעה המכחישה את הטענות לצורך מבצעי מיוחד. "לאורך השבת לא התקבלה שום התראה בגזרה, למעט רכב נטוש בשבת, בשעה 15:15. מספר אוטובוסים רכבי בטחון רבים וכמות חיילים בלתי רגילה בכל קנה מידה היתה בצומת הישוב ובסמוך לו", מסר רפאלי.

"כמו כן ביררתי מול חמ"ל המבצעים החטיבתי ונעניתי שאין, ולא היתה אף התראה למעט הנ"ל. ממליץ לרבנות הצבאית לוודא שוב את טענתם."

ביקשנו את תגובת צה"ל לדברים, אך זו לא התקבלה.

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
9 תגובות - 9 דיונים מיין לפי
1
יישר כל לרב אייל קרים
| 17-12-2016 19:59
פעם ראשונה שיש דיווח שעובר לציבור ולכוחות הרבנות על תלונה של חיסול שבת. עד היום לא זכינו למענה אודות בעיות שהוצפו מעלה.
2
כל הכבוד לצה"ל!
| 17-12-2016 20:06
יש לפעול בנחישות נגד פורעי החוק!
3
מכיוון שיש חשש כי התושבים ינהגו באלימות
פיקוח נפש | 17-12-2016 20:17
הרי שיש חשש אמיתי לפיקוח נפש.
4
אסור לשתוק עלאק...
1 | 17-12-2016 20:23
אם לא הייתם שותקים על הפגיעה בלומדי התורה לא הייתם מפונים! בפתיחה למדרש רבא למגילת איכה, המדרש שקוראים אותו בתשעה באב: רבי שמעון בר יוחאי אומר: אם ראית עיירות נתלשות ממקומן בארץ ישראל - דע שלא החזיקו בשכר סופרים ובשכר משנים, שנאמר ´על מה אבדה הארץ? ויאמר ה´ על עזבם את תורתי´ .
5
| 17-12-2016 21:36
השבת תתבע את עלבונה
6
לרפאלי המטומטם
עמית | 17-12-2016 21:48
איזה גבר יא אללה, הוצאת את הרב קרים שקרן. אתה אידיוט מדופלם. מקווה שעמונה תפונה רק בשביל שתישאר ללא ג'וב, יא מכונת הרג אנושית חסר כישרונות. לך תחפש עבודה בחיסולים בשביל העולם התחתון. מוח של אפרוח. תפסיקו להילחם בצהל!!! תילחמו בדעות של האחים שלכם בתל אביב והרצליה!
7
סרוגים - רשע עטוף באיצטלא של יראת שמים.
קריאה מפוכחת | 17-12-2016 23:48
שימו לב לנבזות של הכתבה הזו, זה פשוט לא יאמן. סרוגים לוקחים מידע: 'חיילים ירדו מאוטובוסים בשבת מעריכים ומפרשים אותו עפ קוצר ראותם: חיילים מגבעתי הוקפצו בשבת לפינוי עמונה ומציגים את הרב אייל קרים, שהוא אולי היחיד שיודע באמת לשם מה החיילים הוקפצו כמכחיש, כאילו יש כאן ויכוח בין שתי עדויות מוצקות. ובסוף, מה קורה, ההערכה שלהם היא כותרת ראשית, והרב קרים נדחק לשוליים. תתביישו לכם. מוציאים שם רע על חיילי צהל בכלל, וחיילי גבעתי בפרט.
8
מסבנים את הרבנים
חייל | 18-12-2016 10:24
הרב באמת בדק, וזה באמת מה שאמרו לו. אבל איזה גורם, עם מעט מח יאמר לרב שהכוחות הוקפצו בשבת בלא צורך מבצעי. לצערי גם אני הייתי נפל למקרה דומה, חילול שבת בשם 'מבצעיות', מי יאמר שזה לא מבצעי? תמיד טוב לתגבר, אז למה שלא נאמר לרב שזה מבצעי? אין גורמים שמכירים את השטח מבפנים שיכולים לומר זה פיקוח נפש, זה דוחה שבת הרב שואל קצין אגם חילוני שרוצה לבצע את המוטל עליו. אין לי אשמה על אותו קצין. רק על התמימות, של מי שאמור להיות יותר מפוכח
9
בני שמשרת בסדיר גם הוא טען שלא היה שום התראה
אלי | 18-12-2016 21:18
יש לי בן שמשרת כמפקד באיזור וגם הוא טען באזניי שלא הייתה שם התראה. ולצערי הוא טוען שגורמים מסיימים הטעו את הרב קרים