אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב אבי גיסר בביקורת נוקבת נגד תושבי עמונה

רב היישוב עפרה, הרב אבי גיסר, שיגר מכתב נוקב לתושבי עמונה בו הוא מותח ביקורת על דחייתם את המתווה ועל כך שלא הקשיבו לרבני הציונות הדתית

הרב אבי גיסר בביקורת נוקבת נגד תושבי עמונה
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

רב היישוב עפרה, הרב אבי גיסר, שיגר לפני זמן קצר (חמישי) מכתב נוקב לתושבי היישוב עמונה בעקבות החלטתם שלא לקבל את המתווה לפינוי היישוב, ואומר כי סירובם אינו תואם את דרך התורה.

עמונה עומדת לבד מול המדינה

במכתבו משווה הרב גיסר את החלטת עמונה להחלטת מגיני מצדה בזמן המרד הגדול: "החלטתה של עמונה היא אכן קיום הסיסמה: שנית עמונה / מצדה לא תיפול. מצדה לא תיפול שנית כי הקב"ה בירך את עמו במדינה וביכולת עמידה, אבל עמונה עומדת כרגע לבדה מול המדינה, לבדה גם ללא תמיכה ציבורית ותקשורתית שהיו מנת חלקה עד לאחרונה. גבורת מצדה אינה צריכה ראייה אבל דרכם הטוטאלית והטראגית של מגיניה ומנהיגיה אינה דרך התורה ובוודאי שאינה דרך לעם היהודי השב ומתנחל בארצו קמעא קמעא".

מקווה שההחלטה לא תפגע בהתיישבות

עוד קורא הרב גיסר שלא להחזיר אחור את ההישגים שהשיגה ההתיישבות ביהודה ושומרון בזכות מתיישבי עמונה ולהמשיך ולעסוק בהסדרה של מפעל ההתיישבות: "אני מקווה שהחלטה זו לא תסיג אחור את מחויבותם של גורמי שלטון ומשפט שכבר ביקשו לקדם, והרבה בזכות עמונה, באופן משמעותי ביותר, את מעמדנו המשפטי בקרקעות יהודה ושומרון: חוק ההסדרה, מימוש חוק נכסי נפקדים, פירוק וחלוקת שיתוף בקרקעות נפקדים, סעיף 5 בדבר הרכוש הממשלתי ביהודה ושומרון ומעמד ההתיישבות בכלל בכנסת ובזירות הבינלאומיות".

התנגשות בלתי נמנעת

בנוסף, הרב גיסר מצר על אי ההקשבה של תושבי עמונה לרבנים ולמנהיגי הציונות הדתית ואומר שהתנגשות בעמונה היא כנראה בלתי נמנעת ותוסיף עוינות וצער : "כאשר דוחים את בקשתם החכמה של זקני הרבנים וראשי הציבור הדתי-ציוני השרים והחכי"ם כולם, ברור שאנו נשארים עם הנערים המתלקטים אל ההר מכל עבר. או אז גם הנערים שעל ההר לא ישמעו בעצת הזקנים שבמקום, ההתנגשות הזאת תרבה בקרב הנערים את עוינותם למדינה ולכל מוסדותיה ותבעיר בתוכנו מחלוקת גדולה וכואבת".

נקבל אתכם באהבה

בסוף דבריו כותב הרב גיסר כי היישוב עפרה יקבל באהבה את מפוני עמונה ויספק להם כל צורכם: "אנו נקבל את משפחות עמונה באהבה בקרבנו ונשתדל להפיק מסקנות נכונות במצב שנוצר".

לכידה

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
10 תגובות - 10 דיונים מיין לפי
1
שכחת מישהו
| 15-12-2016 18:34
הרב דב ליאור הוא לא מספיק בשביל להיות מהזקנים,כבוד הרב?
2
הרב גיסר תתפטר עכשיו - בשעה זו היה עליך לתמוך בתושבי
יוסי | 15-12-2016 20:02
ולהוקיע את הרוע ואנטישמיות שבהריסת ישוב יהודי והחרבת בית של כ - 40 משפחות! מבלי להכנס לאותם דברי הבל של כבוד הרב, גם אם אכן כך אתה סובר יש שעה של וידום אהרון! תתבייש לך!
3
שפירא
דביר | 15-12-2016 20:36
האם כבוד הרב לא חושב שהרב דב ליאור הרב חיים שטיינר שתומכים במאבק הם לא מבכירי רבני הציונות הדתית?או שמא בגלל שהם לא חושבים כמו כבודו אז הם ירדו מגדלותם? האם כבודו לא למד את דברי הנודע ביהודה הפתחי תשובה והרב אברהם שפירא שרק גדולי הדור יכולים לפסוק בהלכות ציבור?הרי כבודו יודע שהוא נותן מוסר לגדולים ממנו כמו הרבנים שמניתי לעיל. ובפרט לתלמידי חכמים שהגיעו לשטח היום ותמכו במאבק(הרב ליאור הרב יהושע שפירא,הרב אלגזי הרב שמחה שטטנר ועוד)ועוד מאות בחורי ישיבות ות"ח ובתוכם מאתיים חמישים מרכזניקים שהגיעו היום.אנחנו מבינים שזה לא מסתדר עם האגנדה של הרב ובכל אופן דעת תורה של גדולי ישראל יש כאן. אולי קודם הרב ישכין שלום בעפרה ויתעסק בשאר עניניו המעשים בחמ"ד בפורום תקנה ובשאר ועדות הכנסת.
4
הוא רוצה להמשיך את ההשפלה והבזיון מגבעת האולפנה בבית אל
משיקו | 15-12-2016 22:44
שם רב בכיר בציונות הדתית פינה שכונה שלמה עבור ישיבה חדשה ובתים לאברכים שלו תושבי עמונה אחי גיבורי התהילה אתם תזכרו בספר דברי הימים של ההתיישבות בעוד אותם אלה שהעדיפו כסף ונדלן למוסדות שלהם ישכחו ברבות הימים
5
הרב גיסר משת"פ עם רפורמים וקוסרבטיבים ומכניסים לגני הילדים של החמ"ד
| 15-12-2016 23:04
אבי גיסר מאבד את זכותו להיקרא רב בישראל.
6
שאלה לרב גיסר
זכריה | 16-12-2016 0:52
אנשי עמונה שמעו לרב ליאור לרב שטיינר לרב דוד חי הכהן ועוד הם לא רבנים? רק אתה רב? במחילה מכבודו שאינני מכירו זה נשמע ...
7
התנהגות נבזית
| 16-12-2016 10:24
זו לא הפעם הראשונה שהרב גיסר תוקע סכין בגב הציבור. חוסר הבנה ורגישות משוועים בהתנהלות המזויפים הזו. אותו הרב גיסר, אישר מטעמו ובלי ליידע את הציבור, את ספריית פיג'מה לילדי הגנים בשת"פ עם התנועה הקונסרבטיבית. ממש קרן השור בן ימינו. זה לא רב צוהר, זה רב צער.
8
הרב אבי, הקרירות שלך מדאיגה. כנס...
| 16-12-2016 11:19
שמעתי אתמול הראיון אתך ברדיו. שידרת קרירות מדאיגה ומכעיסה. את הכל הצגת בצורה קורקטית ושכלתנית...תושבי עמונה בהתנגדותם למתווה החדש שלא תואם להצעה המקורית צודקים לגמרי. חוצמזה ובאופן הרבה יותר עקרוני- יש עשרות אם לא יותר החלטות בג"ץ שהמדינה מעכבת ולא מבצעת. לא היה קורה כלום אם הפינוי היה נדחה עד שיש פתרון מלא עם בתים מוכנים לקלוט את כל המפונים. לך תראה איפה ההבטחות של נתניהו על הפינוי האחרון בבית אל ומגרון. שבת שלום
9
הרב גיסר כמו תמיד הוא יהיר
שלום | 18-12-2016 10:05
חושב שכל האמת בכיס שלו
10
ומה נאמר עכשו?
אורי | 18-12-2016 15:59
כשבזכות ההתעקשות התקבל מתווה משופר? עם פתרון למספר כפול של משפחות...