אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

מועלם: "סלומינסקי צריך להשעות את עצמו"

יו"ר סיעת הבית היהודי וחברות כנסת מהקואליציה והאופוזיציה קוראות לסלומינסקי להשעות את עצמו. הוא עצמו משדר עסקים כרגיל, ובבית היהודי בינתיים שותקים

מועלם: "סלומינסקי צריך להשעות את עצמו"
  (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)

פרשת ניסן סלומינסקי. חברות הכנסת דורשות מסלומינסקי לפרוש מן הכנסת, או לכל הפחות להשעות את עצמו.

‏יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ שולי מועלם אמרה הבוקר: "אין מנוס מכך שניסן ישעה עצמו מפעילות בכנסת כדי שיעשה בירור. בעיני אין מקום למטרידים בהנהגה הציבורית".

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי מהליכוד הוסיפה: "ניסן סלומינסקי חייב להשעות את עצמו. ב 2016 נבחרי ציבור לא יכולים להסתובב בכנסת עם שובל נשים שהוטרדו."

באופוזיציה נשמעים הקולות אפילו בוטים יותר. ח"כ סתיו שפיר שהתכסחה עם סלומינסקי לא אחת בועדת הכספים בכנסת הקודמת אמרה הבוקר: "שחיתות באה בהרבה צורות. סלומינסקי חייב להתפטר. אין בכנסת מקום לאנשים שמשתמשים בכוח שקיבלו מהציבור כדי לפגוע בנשים, ואם שר החינוך בנט לא יתייצב באופן מיידי לצידן של המתלוננות ויעשה הכל כדי לשמור על כבודן, הוא מועל בתפקידו באופן החמור ביותר. הנהגת הבית היהודי צריכה לעשות חשבון נפש עמוק."

גם ח"כ מיכל רוזין (מרצ), לשעבר מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, קוראת לחבר הכנסת ניסן סלומינסקי להתפטר מהכנסת. "מוטב כי ח"כ סלומינסקי יאסוף את חפציו ויתפטר מתפקידו. הכרה פומבית במעשיו היא תנאי ראשון והכרחי, אך לא די בהשעיה ובהתנצלות. הישארותו בתפקיד הציבורי, היא ביזוי הכנסת ומעמדה. לא ייתכן שנבחר ציבור שקיבל מנדט מהעם, ינצל את מעמדו  ותפקידו לפגיעה בנשים."

בבית היהודי שותקים

בבית היהודי, למעט מועלם, בשלב זה לא מגיבים לפרשה. שרי הבית היהודי שותקים. מוטי יוגב אמר לסרוגים כי הוא אינו מתבטא עד שיכיר את הפרטים.

סלומינסקי עצמו משדר עסקים כרגיל. "חבר הכנסת סלומינסקי מעולם לא הטריד נשים", נמסר מטעמו. לדבריו: "מהפגישה עם הרבנים הבין סלומינסקי שיתכן שהתנהלותו הלבבית הידועה כלפי כל אדם באשר הוא -התפרשה לעיתים באופן אחר, ועל כך הוא מצר". על ההערכות כי הוא צפוי להשעות את עצמו מתפקידיו השונים בוועדות הכנסת נכתב כי "ח"כ סלומינסקי משרת את הציבור כ 40 שנה, כולל בכנסת, וימשיך לעשות זאת".

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
3 תגובות - 3 דיונים מיין לפי
1
לא יאמן
| 15-12-2016 14:52
חורצים דינו של אדם לפני שבכלל התחילה חקירה! אם זה היה חשדות בנושא אחר? למשל ברצח? גם אז היו אומרים שהוא רוצח ושמישהו כבר ישים אותו בכלא?
2
רכילות, הוצאת שם רע, לשון הרע
אין | 15-12-2016 15:57
תלונה במשטרה. פוסט ושיחת טלפון? זו לא סיבה להשעיה
3
תכניסו את אורית סטרוק לכנסת
אריק | 20-12-2016 15:07
ניסן אכזב אותי ובגדול . פעמיים נתתי לו את מירב הקולות בפרימריס .? מה לעשות פישל