אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סערת שילוב הלוחמות: אייזנקוט עונה לרבנים

הרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט, התייחס לסוגיות העומדות על סדר היום של הצבא והשיב לרבנים שתקפו את האפשרות שנשים ישרתו כלוחמות בחיל השריון

סערת שילוב הלוחמות: אייזנקוט עונה לרבנים
  (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

הרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט, התייחס היום (שלישי) למספר סוגיות שעומדות על סדר היום של הצבא, ביניהן שילוב לוחמות במערך הלוחם, אמירתו  של אביגדור קהלני ופרשת אופק בוכריס.

בשיחה שהעביר לתלמידי תיכון בעכו', והובאה באתר ynet, התייחס אייזנקוט להתבטאויות האחרונות שהשמיעו רבנים ואנשי צבא נגד שירות נשים ביחידות קרביות, ואמר כי "יש לנו טייסות קרב שניחנו בכישרון רב, מפקדות של ספינות בחיל הים, שבעה גדודי ביטחון שוטף מעורבים ולוחמות שעומדות בעוז באתגרים שעומדים בהם גברים".

אמירה לא ראויה

על דבריו של אביגדור קהלני לפיהם "תפקיד האישה להביא ילדים ולהיות אימא", אמר אייזנקוט כי "אם אלה הדברים שנאמרו, בעיניי זה לא ראוי ולא מאפיין את צה"ל. צה"ל משלב נשים בהצלחה ומשמש כמודל לצבאות בעולם. ביקשתי לבדוק את האפשרות לשלב נשים בשריון וקמה צעקה גדולה. גם היום יש נשים בטנקים והן מדריכות ועושות זאת מצוין".

אייזנקוט המשיך לפרט את נתוני הגיוס הנוגעים לנשים ואמר: "אנחנו נמצאים בשיא בהיקף הנשים בקצונה בכירה מאז הקמת צה"ל ועושים עבודת מטה שתרחיב שילוב נשים. יש לנו עם שיש בו אוכלוסייה דתית ואנחנו צריכים לתת מענה גם לחייל דתי שלא רוצה לשרת ביחידה מעורבת, אבל כל הצעקה שקמה מיותרת, כי כיום יש אפשרות לחייל דתי שלא רוצה לשרת ביחידה מעורבת, לשרת ביחידה אחרת".

פרשת בוכריס טופלה ביד רמה

בנוגע לפרשת עבירות המין של תא"ל אופק בוכריס אמר איזנקוט: "אני אומר, כמפקד וכאב לבנות עם רגישות לכבוד האדם, שאלו אירועים שטופלו ביד רמה. במקרה של אופק בוכריס ננקטה יד נכונה וקשה – הוא הושעה מצה"ל והתבטל תפקידו. אני בכלל רואה לרעה ניצול יחסי מרות, גם אם אף אחד לא מתלונן".

"הלוואי שיכולתי להתחייב שלא יהיו בעתיד הטרדות", הוסיף הרמטכ"ל. "תהיה אכיפה קשה מאוד שמתמודדת עם העניין כדי שכל חייל וחיילת יוכלו לשרת בהבנה שיש מי ששומר עליהם. יהיו הסברה, ענישה וגיבוי מוחלט בכל מקרה שיהיה"

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
איזנקוט אינו ניראה כמנהיג בעל שיעור קומה או כריזמה..
| 13-12-2016 17:36
בכל אופן כולנו מקווים ומאחלים לרמטכל שלנו הצלחה בתפקידו.
2
טמטוםבריבועמכוון לפוליטיקה כנראה.נשים בהריון או בשריון?
גדי בן סוסי | 13-12-2016 17:36
מה הקשר שריון וטיס.שם זה גם טעות כי בזמן הריון שיכול לפגוע בעובר בגי וראדרים עד שישימו לב הנה האשה מושבתת שנה וחצי מינימום .מה היא תהיה באיכות טיסה? אז למה קהלני לא צודק? מה הכל צבא זה פוגע באומה טמבל.מה יותר חשוב ואפקיבי.למה להשקיע כל הכסף בטיסץ במקרה הזה. עכשיו בא נאמר טיסת עקרה.אבל זה אוטונומי אינדבדואלי ולא טנק. וגם בטנק היא לא מספיק חזקה באותה רמה לפרק זחל ולטעון פגזים באותה אפקביות ועוד דברים... די דיייייי בחיאתק. למה בכדורסל אין כושיות עם כושים ב7 שחקנים הראשונים של מכבי? הם יודעים למה למה אתם לא עושים הפגנה מול הר סיני למה אין לכם רחם? ויאללה תגדילו שדיים. מצוה בבקום לחלק הורמני אסטרוגן.
3
אני מודאג שזה רמטכ"ל
אלי | 13-12-2016 19:14
לצערי הוא שכח שהוא צבא יהודי ועל הצבא נאמר והיה מחניך קדוש. כהורים לחיילים אוי לנו שזה הרמטכל
צבאיהודי?חח ר"ת צרות הבאתי לעצמי צהל צבא הכנה לפוליטקה
מדחת יוסוף | 13-12-2016 21:17
במקום להוריד F16על גנין אבדו 13[?] לוחמים...וככה מליון דוגמאות.אין הרתעה כמושג היום כלל שכחו תמילה.
4
וודאי שאינך יכול להתחייב שלא יהיו הטרדות אחרי שהכנסת
רון | 13-12-2016 21:32
אותם לטנק
5
ל 3
| 13-12-2016 21:40
איך ישכח אם מעולם לא ידע?
6
הרמטכ"ל זורה חול בעיניים, כאלו שהבעיה היא החייל הדתי
אבא של חייל | 13-12-2016 22:35
הבעיה היא כל הצבא, על מה מדבר כבוד הרמטכל שהורידו את המדדים בגל חיילות? שהמשימה העיקרית היא משימת השלוב ולא נצחון האוייב? שחיילים וחיילות ביחד בטנקים ובפילבוקסים? איזה צבא הוא רוצה? מה הפחדנות הזו מארגוני הנשים והשמאל שרוצים להחליש את הצבא. צבא מעורב ביחידות לוחמות לא מנצח בשום צבא בעולם!!! די עם השקרים וחצאי האמיתות. מגמת החלשת צהל השתרשה בכולו, החייל הדתי יתמודד אך קצינים דתיים כבר לא יהיו בצבא כי הצבא לא רוצה אותם
7
יכולים לשרת כחיילים אבל לא כמפקדים
אפליה | 14-12-2016 9:27
למה יהיו תנאי דתי לאומי גרועים מתנאי נשים? שיקבלו אותו יחס שמקבל ננחל החרדי. שם כבומן לא חושבים לשלב לוחמות