הרב צבי טאו על פקודת השירות המשותף: הרמטכ"ל וראש אכ"א מתנהלים כמו חונטה

הרב צבי טאו על פקודת השירות המשותף: הרמטכ"ל וראש אכ"א מתנהלים כמו חונטה

נשיא ישיבת הר המור מכנה את הרמטכ"ל וראש אכ"א כחונטה וקורא לתלמידיו לסרב פקודה לשרת בטנק יחד עם בנות: "זה ברור שאי אפשר להשתתף עם זה בכלום"

author-image
הרב טאו: הרמטכ"ל וראש אכ"א מתנהלים כמו חונטה
  ראשי המכינות פוחדים ושותקים. הרב טאו (צילום: יח"צ)

נשיא ישיבת הר המור, הרב צבי ישראל טאו יוצא להתקפה חזיתית נגד הרמטכ"ל גדי אייזנקוט וראש אכ"א האלוף חגי טופולנסקי בהקשר של פקודת השירות המשותף, והכוונה בצה"ל לבחון שירות נשים כלוחמות בחיל השיריון.

בשיעור שהעביר הרב טאו לעשרות רבנים, ביום חמישי ותוכנו הגיע לידי סרוגים, פירט הרב טאו את ההרס הרוחני שמתקיים כיום בצה"ל: "יש היום קלקולים בצבא. יש היום כפייה על שירות משותף בין בנים לבנות. זה לא צחוק. זה מאוד חמור ואנשים נופלים, ואנשים דתיים ולא דתיים נופלים. זה חלק ממגמה מפורשת של עקירת הקודש מליבותיהם של ישראל, מהאומה."

"זה לא צחוק, דבר שהוא מאוד חמור ומאוד חודרני ועסוק בשינוי כל איכות החיים וערכי החיים של הנוער והעם כולו. זה במכוון ובזדון נעשה. זה נעשה בדרך שקטה, שלא נרגיש, עוד שלב ועוד שלב. בודקים אם מגיבים או לא, ואם לא מגיבים אז ממשיכים לשלב הבא. זה התחיל עם הלהטבי"ם ושתקנו, אז ממשיכים. זה תכניות שנמצאות. אנחנו שתקנו, זה היה פיילוט ועכשיו ממשיכים. מקיימים מצעד של נאצה והתרסה בעיר הקודש ירושלים תחת שלטון עם ישראל במקום הכי קדוש, בהולי סיטי, שם לעשות צעדה של סוטי מין בצורה הנוראה ביותר, ורצו ללכת גם לכותל, הם מחכים עם זה עוד שנה, זה הם עוד לא עשו."

הרב טאו הוסיף כי המימון לקמפיין להחלשת הצבא על ידי השירות המשותף נעשה במימון של מדינות זרות, בעיקר מאירופה שראו שאי אפשר להרוס את מדינת ישראל, ולכן החליטו לפגוע בה מבפנים: "צבאית לא יכולים להתגבר עלינו אז צריך להחליש את הצבא ע"י הכנסת פקודות שיתוף מגדרי. רוצים להחליש אותנו ע"י החלשת הצבא ולעקור מהחברה כולה את הנורמליות שלה. זה חילול ה' נורא גם כלפי כל העולם. זה הולך ונכנס לכאן בכפייה, אילו העם היה יודע מה שקורה, אפילו עמך פשוט היו יודעים מזה, לא רק דתיים, רוב עמך בית ישראל, לא היו שולחים את ילדיהם לצה"ל, זה לא יעלה על דעתם. זה לא בהסכמה, זה נעשה בשקט."

חדר לידה צה"לי

השיעור שנמסר מדי יום חמישי לעשרות רבנים מ'ישיבות הקו', תלמידיו של הרב טאו המשמשים כראשי מכינות, ראשי ישיבות גבוהות, רבנים ומחנכים בישיבות גבוהות והסדר – להם אלפי תלמידים המשרתים בצבא או כאלה המשרתים במילואים. השיעור עסק השבוע בסיפור על הגרים שבאו בפני הלל להתגייר, והרב טאו ניצל את השיעור כדי לדבר על המצב בצה"ל.

"אסור לתת לזה לעבור, אסור לשתוק, זה מפיל חללים כל היום. זה ממשיך כל הזמן, זה כל הזמן מקבל ממדים יותר מקיפים שלא חלמנו עליהם. מי חלם על בחורה בתוך טנק. יש היום פילבוקסים, עמדות שמירה בכל מיני צמתים ביהודה ושומרון, זה מאויש ע"י ארבע חיילים, ובחלקם יש שני בנים ושתי בנות. הם נעולים שם במשך זמן ארוך. מה יעשה הבן ולא יחטא. זה אנשים פשוטים, זה לא פלטי בן ליש. יש שתי מיטות למעלה ושתי מיטות למטה. זה עוד לא בכל הפילבוקסים. כיוון ששתקת, אחרי זה אם תתחיל לצעוק יגידו לך, 'טוב, אנחנו כבר הרבה זמן ככה… עד עכשיו סבלת את זה, אז אל תעשה את עצמך כל כך מתרגש…'. זה שיטות של פטרנליזם בטהרתו.

יש אנשים שלא אכפת להם כלום. אם אפשר גם לתת ילד לשני גברים שחיים במשכב זכור שכל הבית מסריח ממה שהם מתעסקים כל היום, הם מתעסקים עם פי הטבעת כל היום, אז כל הבית מסריח מזה, וכך מחנכים ילד, ואת זה אפשר להעביר וכל העם שותק על זה ואף אחד לא פותח את הפה, אז הולכים שלב הלאה… הפיילוט של הלהטב"ים עבר, שתקנו וזה עבר, והיום כבר אסור להגיד אחרת ומי שאומר אחרת הוא פאסה והוא לא מכובד, הוא לא מעריך את השונה ולא מכיר אותו וכו'.

החלטנו שזה טבע אז הכול בסדר, החלטנו שהטומאה הכי גדולה היא טבע, אז עוברים לשלב הבא, זה ילך הלאה. זה יגיע ללינה משותפת. מה אתם חושבים שכולם הם פלטי בן ליש שלא נגע במיכל כמה שנים…? ככה זה יהיה אתם חושבים. יצטרכו להקים שם בתי יולדות. גם היום, על חשבון צה"ל יש הפלות. כל חיילת יכולה לקבל שתי הפלות בשנה על חשבון צה"ל. זה יילך הלאה, זה יהיה בכמויות.

סליחה שאני צריך לדבר על זה אבל אין ברירה. תראו למה מכניסים אותנו. אתם תלכו למילואים ויגידו לכם להיכנס לטנק עם אישה. זה ברור שאי אפשר להשתתף עם זה בכלום. אנחנו נאמנים לצה"ל מוכנים להילחם ולמסור את הנפש, צה"ל לא מקבל את הערך מהשחיתויות האלה, אבל בדבר הזה לא יעלה על הדעת שמישהו יעשה משהו שהוא במשהו כנגד התורה.

ראשי המכינות מפחדים שותקים

את החצים שלו מפנה הרב טאו כלפי הרמטכ"ל וראש אכ"א שמורחים גם את הרבנים: את השניים הוא מכנה 'חונטה צבאית', "זה נעשה במעטפת של דמוקרטיה שהיא תופסת את ההגה בידיים ועושה מה שהיא רוצה, היא אומרת שצריך לכבד את צה"ל, ואם לא זה סירוב פקודה וכו'.

על הרבנים שהלכו להידבר עם ראשי הצבא, אומר הרב טאו: "כשבאים לדבר אתם, עם ראש אכ"א והרמטכ"ל הם אומרים וואו לא ידעתי, נמחוק את זה… קח את הטלפון האישי שלי ותפנה אלי ביום ובלילה… ככה הוא אומר לראש מכינה. הוא הולך הביתה ואומר מעולה יש לי קשר ישיר עם הרמטכ"ל אז מה כבר יכול לקרות. זה הכול רק בשביל להשתיק אותם, אין לזה שום תוצאות בשטח ולמעשה לא השתנה כלום. עכשיו פוקחים עיניים.

ראשי המכינות מפחדים ושותקים, הם כולם מוכי אלם, הם אילמים ולא אומרים כלום. אני חושב שהדבר היחיד שאפשר לעשות פה, האנשים שיקריבו את עצמם ואת הקידום שלהם, את ההשתתפות שלהם, זה יהיו מספר מועט של אנשים כמו החייל הזה בקורס טייס שלא השתתף בשיעור התעמלות, אבל רובם לא במדרגה כזו וזה מסוכן מאוד."

לא יודע מה נאכל אחרי הסיפור הזה

בסוף השיחה ניחם הרב טאו את השומעים: "עם ישראל יתגבר על זה, אל תיכנסו לייאוש, התגברנו על אנטיוכוס ועל עוד כמה כאלה שניסו לעקור את התורה ולעקור את עם ישראל מן התורה. לא יעזור כלום. אנחנו נתגבר על זה ואחרי שנכנסו את אנטיוכוס אנחנו מדליקים נרות ואחרי שנכנסו את פלוני יש לנו אוזני המן. היום אני עוד לא יודע מה נאכל אחרי הסיפור הזה, אבל ברור שהתורה תתקיים והתורה תמשיך".

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
33 תגובות - 23 דיונים מיין לפי
1
פתאום מותר לסרב פקודה... כנראה ארץ ישראל זה לא מצווה
אליהו | 11-12-2016 12:03
ארץ ישראל זה לא מצווה חשובה מספיק שעליה מותר לפרק את שלמות העם...
הוא אמר לסרב פקודה בגירוש
| 17-12-2016 23:15
פשוט לא צעק את זה בקולי קולות. מי ששאל קיבל את התשובה הזו.
היו שותפים בתיקון במקום להתנגח
יוסף | 11-12-2016 16:08
די לקשקש ולעלות גרה בעיות מהעבר הנובעות מבערות ומאי הבנה אפילו בשורה הראשונה של ספר אורות שהוא שולחן ערוך של מדינת ישראל. ותתחילו לגם אתם להתנגד בכל תוקף לרוח הטומאה החותר להרוס את צבאנו הקדוש
2
הרב טאו מתלונן על ראשי המכינות
שלום | 11-12-2016 12:20
שלא ישכח שהוא חינך אותם
הוא דרש אתזה בפני ראשי המכינות..
| 11-12-2016 13:43
3
הזיג זג של הרב טאו
שמחה | 11-12-2016 12:49
על גירוש קטיף לא לסרב פקודה עכשיו כן ראשי המכינות שהם תלמידיו פתאום לא יודעים לדבר הצבא קודש והיום זה " חונטה" בקיצור היום ככה מחר הפוך
שמחה דבריך מעציבים
רועי | 21-03-2017 23:49
יותר קשה מארץ ישראל או גילוי העריות, ביזוי תלמידי החכמים שלך שמראים את התוכן הקיים בך כלפי כבוד תלמידי חכמים. תעשה תשובה אחי.
הרב טאו
א | 13-12-2016 16:24
בס"ד יש הבדל גדול. כאן זה עניני עריות.
4
אשרינו שזכינו לאיש אמת
| 11-12-2016 13:12
הינה לנו ההוכחה של'ממלכתים' יש גבולות ב"ה ויודעים מתי לעצור את הזרם
5
דברי חכמה
| 11-12-2016 13:18
כל מילה בסלע
6
מה שמוכיח שבטעות חוצפה ופרימיטיביות
מרק | 11-12-2016 14:13
אין הבדל בין השנוררים האשכנזים לבין השוררים לובשי השמלות הספרדים. איזה טירוף!
אתה תהיה נידון בצואה רותחת מבזה תלמיד חכם ולא יעזור לך
פרץ אמשך פרוצה? | 11-12-2016 23:32
כנראה בקרוה תבין מה זה טירוף...כדאי שתעשה תשובה מטומטם יש מידת הדין בעולם...ואם לא כאן תשלם על בג*הנם
7
מה שמוכיח שבטפשות חוצפה ופרימיטיביות
מרק | 11-12-2016 14:14
אין הבדל בין השנוררים האשכנזים לבין השנוררים לובשי השמלות הספרדים. איזה טירוף!
8
אח חרדי דואג וכואב
בוקר טוב "מיזרוחניקים" | 11-12-2016 14:46
כחרדי אני באמת אומר את זה מתוך כאב. אבל היום מתפוצצת בפרצוף עוד אשליה של אתחלתא דגאולה. השלטון הציוני הכופר ממשיך בשיטתיות מאז קום המדינה למחוק את הזהות היהודית לגמרי. ובכך למלא את חזונו של חוזה המדינה הרצל ימ"ש. יצור הכלאיים המכונה דתי לאומי מתקרב לנקודת האל-חזור בו יצטרך להחליט האם הוא יהודי או ישראלי!! אנחנו החרדים כבר החלטנו!
לשלמקה החצוף:עם פגם הברית של בניעקיבון וגיוס בנותןכו כו
אלק לימוד גמרא יותר גבוהה כחחחח | 13-12-2016 0:41
הרב קוק לא ראה אשה מגיל 9 ולא בחרדל מחנכים לבני עקיבון לכתחילה...במקרה הטוב. ואין קדושה בלי שמירת העניים והברית.ובכלל כל ענין הדעות גם כן שוק חופשי. ועל איזה גמ=רא אחרי ישיבה תיכונית אתה מדבר שהיא גבוהה יותר? זה ני כותב בתור תלמיד לאחד מגדולי גדולי תלמידיו של הרציה
אתה פשוט חצוף אחרי קצת רע יש מלא טוב!!!!!! אשרינו!!!!
שלמה | 12-12-2016 9:24
לימוד הגמרא אצלינו בישיבות הוא ברמה הרבה יותר גבוה משלכם בלמדנות ובבקיאות אצלינו עבודת השם מלאה אור אורה של תורת ארץ ישראל אצליכם לא עלינו מר ממות חושך גיהנום כי אתם מתעקשים לא להכיר בגאולה, אבל תדע שאין בליבנו חס ושלום טינה כלפיכם ואנחנו אוהבים אתכם וחפצים בהגדלת התורה אצליכם ופשוט אוהבים אתכם למרות הטעויות הגדולות שלכם בהכרת התקופה ובלשון מרן אור האורות הרב קוק זיע"א:" יסוד צפית הישועה הוא אצלו כמו ענף צדדי שאיננו יכול להתקשר עם עומק הכרת היהדות, וזה בעצמו הוא הדבר המעיד על חסרון-ההבנה שיש בשיטה-מעטת הלשד כזאת". מתפללים עליכם שתחזרו בתשובה שלמה אוהבים מלא מלא אחיכם הדתיים הלאומיים
9
רק רגע , איפה היה הרב בהתנתקות , עמונה 1 ועמונה 2
פרץ מבת ים | 11-12-2016 14:51
ובמחילה מכבוד הרב , "ללמוד אני צריך" האם יש הבדל בין אסורי תורה ? יש כאלה שמותר לעבור עליהם ?... או שמא הרב לא שמע על ההתנתקות , עמונה וכו' ואולי מה שלמדונו רבותינו , שאיסור יחוד פנויה הוא מדרבנן ולא שנגזר ע"י בית דינו של דוד המלך ע"ה , ומעתה , אין לנו לסמוך על הרבנים ? או שאולי הרב את את עצמו , האם ההנהון שלו ושל עמיתיו (פורשי מרכז הרב, החרדים ,ועוד רבים מרבני החרדלים ושאר הסרוגים )למנהיגי המדינה והצבא במקרים קודמים , הוא זה שגרם למנהיגים להבין שהרבנים מעדיפים לוותר על עקרונות ההלכה במקום שיכול להרגיז את החילונים , ומעתה החילוניות היא זו שתשלוט במוסדות המדינה . אפשרות שנראית הרבה יותר סבירה . האמת היא , שע"פ ההלכה חל איסור לשרת שרות מעורב (למרות שאפשר לטעון שאין כאן, בהרבה מצבים יחוד גמור , המציאות מוכיחה אחרת ) אבל , מי ששותק באיסורים יותר מוחלטים , לא ראוי שיפתח פיו באיסורים אחרים לא מוחלטים . ואולי הרב חזר בו מתפיסת העולם העלובה שהחזיק בה בכל מאודו , המקדשת את הממלכתיות ? נשמח מאוד לשמוע מפיו תשובה לשאלה ...הרי "ללמוד אנו צריכים" .
מחילה מכבודך אבל
חן | 12-12-2016 0:18
הרב תמך בסירוב פקודה אך רצה שלא יעשו מזה דגל כאילו אנחנו נגד קיומו של הצבא , גם עכשיו , הוא לא נגד קיומו של הצבא, הוא בא אליו בביקורת קשה וזה בסדר גמור
10
ועם ארץ ישראל מה? מותר לדבר? מותר לפרק את הממשלה?
אבישי | 11-12-2016 18:17
מותר לסרב פקודה? או שפתאום כאן נהיה ממלכתיים?? הציונות הדתית לא סתם גוססת..היא מפרפרת...
11
הרב טאו היה בעד סרוב פקודה לפנות את גוש קטיף .
שלום | 11-12-2016 18:46
הרב היה נגד איומים ונגד ברוגז עם הצבא, כאילו שנלחמים בצבא בגלל שהוא מפנה ישובים. מי שזה מעניין אותו יודע שהרב שליט"א בעצמו סירב פקודה על חילול שבת...
12
אנטיוכוס שמנטיוכוס....עוד רב שממלמל שטויות .
אורח | 11-12-2016 21:02
בשל חוסר תשומת לב.
13
ואחרי כל זה,
אליעזר | 11-12-2016 22:25
מה צריך לעשות?
14
"הם מתעסקים עם פי הטבעת כל היום"?
לא כל היום | 12-12-2016 4:52
אולי אפשר לצפות מרבנים לרמת שיח קצת יותר גבוהה?
15
גם הישיבות מסריחות ממשחקים בפי-הטבעת!!!
אלי. | 12-12-2016 10:07
הרבה מאוד רבנים לא עומדים בפיתוי של הנערים הצעירים הסובבים אותם. מספיק בדיקה קטנה בגוגל.
שתוק כבר
r | 12-12-2016 16:09
יא אנרכיסט מוגלתי
16
אני לא רואה שום ציטוט של הרב "חונטה". זו רק כותרת
קורא עברית | 12-12-2016 17:06
המילה חונטה אינה מופיעה בדברי הרב הזה. אפשר לקבל את המקור של זה ? מעניין מאד. הציטוט אינו מופיע בשום מקום, רק בכותרת ובדברי הכתב. אך לא בדברי נשוא הכתבה הזו. מדוע ?
17
זה רב זה???
מי זה | 12-12-2016 22:30
מי המסכנים שהולכים לשמוע אדם חולה כזה שמפיו יוצאות שטויות ודברי צחנה שבן תורה לא יסכים להזדהם בהם
18
בבקשה לא לשפוט אדם שעבר את גיל 80
צבי | 13-12-2016 15:40
בגיל הזה כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה
19
בשריון לא יהיו נשים בגלל מגבלות גופניות.
אריק שריונר במיל'-מגזר חרדל"י | 13-12-2016 18:35
ומספיק לומר את אותו טיעון שכל החילות מותקפות מינית כי יש סיפורים מסמרי שיער שקרו גם בשירות הלאומי וגם במגזר החרדי ותשמעו טוב גם במגזר החרדל"י ללא עזרת הצבא . אף אישה לא תוכל לשרת בטנק בגלל המגבלות המסוכנות של הכלי ולא בגלל חשש לאיזה סוטים למיניהם שמפוזרים בחברה כולה כולל המגזר ממנו בא הרב טאו לצערנו
20
הוא באמת אמר את זה?
עמית | 13-12-2016 23:35
"שכל הבית מסריח ממה שהם מתעסקים כל היום, הם מתעסקים עם פי הטבעת כל היום, אז כל הבית מסריח מזה..."
21
אבינועםבן בלהבלההטרלה בעמ אתה בעצמך גורם לדמוי הירוד
על ראש ה..מזלזל בכבוד רבנן ובאריזל ומתלונן | 15-12-2016 12:17
המחנה שלנו...אלק רבני י-ם עשו חרם על הדרדעים בזמנו ואתה יוצא נגד הזוהר..משווה את הקבלה לעבודה זרה?...עפר לפה שך מגדולי הוגי הטוקבק של האיפכא מסתברא על מנת לפרסם מערכות מיחשוב על ידי הטרלה יא טרללה. לרב שרעבי בעדות היו מגיעים נשמות כולל רשבי ובנו וגם רחל אמנו הגיע אליו והיה שר בית הזהר שלא נדבר על רבו מרא דזוהר קודש הקדשים הרב חיים סינואני ואתה יוצא נגד הזהר הארי וקבלה בכלל ונגד רבנן שליטא וזל בלשונות של רוע[עבודה זרה גנוסיס ] וזלזול ועוד קורא לעצמך יא טרול טרללה מהמחנה שלנו...!?... צטרף לרב טאו בלילה הוא לומד זוהר אולי תקבל שכל
22
זהו נפטרנו מראש ככא סליחה אכא הטפילנסקי האנטי
כנראה שבשמיים שמעו תרב טאו בקרוב הרמטכל העגלגל | 15-12-2016 12:40
תמשיכו לנבוח שמאלנים כופרים תוקעי תחת אנשי הבהמה של פי הטבעת ושאר שונאים ממחלוקת מרכז הרב לשם שמיים או ליטים שונאי הרב טאו כי מפריע לשיטתם התאותנית
23
חולה נפש מר טאו
חיים | 15-09-2022 4:23
.