אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

סקר: 81% מרוצים מהמגורים בשומרון

סקר מפתיע: על אף האיומים הבטחוניים והמדיניים, 81% מתושבי השומרון מרוצים מהמגורים ביישוב בו הם חיים. על אף גל הפיגועים - 74% מרגישים בטוחים

סקר: 81% מרוצים מהמגורים בשומרון
  הישוב יקיר בשומרון (מועצה אזורית שומרון)

על אף האיומים הבטחוניים והמדיניים, 81% מתושבי השומרון מרוצים מהמגורים ביישוב בו הם חיים.

הנתונים מופיעים בסקר "מאגר מוחות" בראשות פרופ' יצחק כץ שנערך בחודש שעבר בקרב מדגם מקיף של 1,072 משיבים, בא לבדוק בדומה לשנים קודמות את שביעות הרצון של תושבי המועצה האזורית שומרון הסקר נערך במתכונת זהה לסקרי העומק הקודמים, שנערכו בשנים האחרונות על ידי המועצה האזורית..

אחד התחומים שהוזכר בסקר הינו אמנת השירות של המועצה שהושקה לפני כשנה במטרה להטמיע את גישת – "האזרח במרכז". בשנה האחרונה שמה המועצה האזורית שומרון את נושא השירות לתושב בראש סדר העדיפויות בתהליך אותו מוביל ראש המועצה יוסי דגן תחת הכותרת "התושב כלקוח". במסגרת זו הובילה המועצה התמקצעות בתחום השירות, הושקה אפליקציה חדשה, שודרג המוקד המוניציפלי ואף הושקה אמנת שירות.

הישוב ברקן בשומרון
הישוב ברקן בשומרון (מועצה אזורית שומרון)

מרגישים בטוחים

מהסקר עולה כי רוב התושבים ( 85% ) מתושבי המועצה הביעו את שביעות רצונם מאמנת השירות לתושב.

מעבר לשביעות רצון ממקום מגוריהם, רוב מוחלט מתושבי השומרון (74%) מרגישים בטוחים או בטוחים מאד ביישוב בו חיים.

מועצת שומרון משקיעה מאמצים רבים בנושא ההסברה וסיורי עומק לפוליטיקאים ומובילי דעת קהל. בתחום זה, הרוב המוחלט מתושבי מועצת שומרון (93%) סבורים כי על המועצה האזורית להמשיך להשקיע מאמצים בביקורי פוליטיקאים, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת בשומרון ובמאמצי הסברה במטרה להשפיע עליהם ועל דעת הקהל וליצור סביבה תומכת בהתיישבות בשומרון. 93% מתושבי השומרון מרוצים  מהפעילות המועצה להבאת עולים מצרפת לשומרון.

רוב מוחלט מבעלי הדעה (96%) תומכים ב"מדיניות של חסד" הכוללת מתן סיוע וחבילות מזון לנזקקים אחת לחודש ובחגים, שהנהיגו המועצה וראש המועצה. הממצאים נשמרו יציבים וכמעט ללא שינוי בהשוואה לסקרים קודמים.

רוב גדול מתושבי המועצה (74%) סבור שתפקוד המועצה השתפר בשנה האחרונה. 92%  סבורים שראש המועצה יוסי דגן מוביל את השומרון לכיוון הנכון.

פרופסור יצחק כץ מנכ"ל מכון הסקרים "מאגר מוחות" המקיים סקרי דעת קהל עבור רשויות בכלל הארץ ציין: "באופן יוצא דופן מדד שביעות הרצון במועצה האזורית שומרון הוא מהגבוהים בארץ" עוד הוא אמר כי תחושת הביטחון של התושבים קיבלה את הציון הגבוה ביותר. באופן מפתיע למרות האיומים הבטחוניים.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
תגובה אחת מיין לפי
1
נראה שהתושבים בגדה הם מלח הארץ
| 08-12-2016 15:45
וזה מה שכואב לחילונים .