אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

לאור הלהבות: ראיון עם הקומונרית של נווה צוף

רגע לפני השיא של חניכי ומדריכי תנועת הנוער 'בני- עקיבא', תפסנו לשיחה מיוחדת את הקומונרית של 'נווה צוף', עדיה גזבר (19) שנאלצה להרים יחד עם הסניף שלה 'שבת ארגון' תוך שבוע אחד בלבד, עקב השריפה שפרצה ביישוב ושרפה כליל כ-20 בתים.

חודש ארגון בוער:ראיון עם הקומונרית של נווה צוף
  באדיבות מועצת נווה צוף

חודש ארגון, הוא אחד המועדים החשובים לסניפי בני עקיבא ולקומונריות בפרט, אך מה קורה שמישהו רצה אחרת ופרצה שריפה שהרסה כליל את חלק מבתי החניכים והמדריכים. הקומונרית של נווה צוף, עדיה גזבר (19) מספרת על הרגעים הקשים ואיך בכל זאת מצליחים להרים את שבת ארגון בשבוע אחד בלבד.

"תוך כדי שבת כבר שלחו לי הודעה שפרצה שריפה ובמוצ"ש כשפתחתי את הפלאפון וראיתי את ההודעה- נשארתי בשוק" מספרת הקומונרית עדיה, שזו שנת השרות השנייה שלה בנווה צוף. כבר באותו המוצ"ש בלי להתבלבל, לקחה עדיה את הרכב ונסעה אל נווה צוף השרופה. שם הגיע כדי להיות עם התושבים ולעזור במה שצריך, כבר לא בתור קומונרית או חודש הארגון, פשוט כדי נטו להיות שם איתם ולסייע.

כלום לא יעצור אותם

גם שריפה לא עוצרת אותם, סניף בני עקיבא נווה צוף

"שבוע ארגון"

"זה היה מאוד לחוץ, כל חודש הארגון נדחס לשבוע אחד. קראנו לזה 'שבוע ארגון'." מספרת הקומונרית עדיה ל'סרוגים'. "המדריכים שקלו בהתחלה לדחות את זה, כי פספסנו שבוע משמעותי. אך היישוב פנה אלינו וביקש שנמשיך את השגרה והמסורת".

כבר למחרת השריפה, התכנסו מדריכי הסניף והחניכים וחשבו כיצד כל צוות יכול לעזור. "החלטנו שאנחנו מורידים את הרוח מהדברים הקטנים בחודש  ארגון ויוצאים לעזור ליישוב שזקוק לנו כרגע".

מהשריפה העצומה בנווה צוף

מהשריפה העצומה בנווה צוף

במהלך שלושה ימים רצופים החניכים, המדריכים וילדי היישוב התגייסו כדי לעזור בכל מה שניתן. חלקם הלכו לסדר את התרמות שהתקבלו, חלקם היו בחמ"ל טלפונים והבנים הלכו לגזום את העצים השרופים. התרומות שהתקבלו, היו רבות מספרת עדיה "קבלנו תרומות משלל אנשים מרחבי הארץ, שהגיעו בידיים עמוסות מכול טוב, בכל שעות הלילה והיום. הגיעו מכולות עמוסות בדברים וגם המדריכים נרתמו לסייע לחניכים להתמודד עם הקושי וקנו להם ממתקים".

החניכות

החניכות בסניף בני עקיבא נווה צוף

לחלק מהמדריכים והחניכים נשרפו הבתים יחד עם כל הזיכרונות הדברים האישיים וכרגע הם עברו לדיור זמני קרוב ליישוב. "אנחנו מנסים לתמוך אחד בשני כמה שאפשר. הרבה חניכים מארחים אחד את השני כל הזמן, מנסים לראות מה קורה איתם גם כשעכשיו חזרנו לפעילות שגרתית", מספרת עדיה.

מדאגותיה של קומונרית

כשאני שואלת את עדיה אם היא פחדה שלא תהיה שבת ארגון בסוף, היא שיתפה אותי בכנות, בדאגה וברצון שלה אחרי הכול "אני התלבטתי מה נכון לנו לעשות, האמת שאני מאוד רציתי שתהיה שבת ארגון וממש פחדתי שסוף לא נעשה את השבת שכל אחד מצפה לה".

עם קצת עזרה הדדית הציחו להרים תוך שבוע שבת ארגון

עם קצת עזרה הדדית הציחו להרים תוך שבוע שבת ארגון

אך גם אחרי שלשמחתה של הקומונרית עדיה הוחלט לקיים את שבת הארגון במועדה ובזמנה, המתח והחשש לא פוסקים. "בסוף השבוע הזה פחדתי בעיקר שלא נספיק לארגן את הכול תוך הזמן הקצר שנשאר לנו ועכשיו אני נשארת בפחד גדול שלא תצא טוב". אך עם כל זאת עדיה מגלה את הצד האופטימי ומשתפת "אני מאמינה וגם כתבתי את זה לסניף, שאומנם יכול להיות שהשבת הזו לא תצא הכי  מושלם בעולם, אבל כל העזרה וכל הדברים שעשינו למען היישוב יחד שווים הרבה יותר מכך".

צעדה דרך הבתים השרופים

במוצ"ש הקרוב, תתקיים כמסורת צעדת חודש הארגון בנווה צוף, אך הפעם במסלול קצת שונה מהרגיל שיעבור דרך הבתים השרופים.

"הרעיון לצעדה הגיע מהמדריכים, זה היה כשחשבנו האם להשאיר את חודש הארגון או לדחות אותו. מצד אחד לא יכולנו להמשיך בשגרה ולהראות שהכול בסדר והכול עבר. אז החלטנו ללכת על עמק השווה ולקיים 'שבת ארגון', אך לשנות את מסלול הצעדה, שיעבור דרך הבתים השרופים ביישוב, שם נוכל לתת מקום של הזדהות עם הנזק העצום ורק לצאת מחוזקים מהשריפה האיומה הזו".

יצעדו בין ההריסות

יצעדו בין ההריסות

לסיכום עדיה מבקשת בשם כל סניף בני עקיבא להודות לכל המסייעים הרבים במלאכה "היה פשוט מדהים לראות את גודל ההתגייסות הענקית מצד עם ישראל ומצד סניפי בני עקיבא ברחבי הארץ. באיזה שהוא שלב אמרנו אל תביאו כלום, יש לנו כבר הכול. תרמו כל מה שרק בקשנו או יכולנו לבקש, אם זה הרים של בגדים, מיטות, ציוד, מכונות כביסה, ממתקים ומכתבים מרחבי הארץ ועוד"

 

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו