אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

ביטן פישל: האופוזיציה שוב ניצחה בהצבעה

יו"ר הקואליציה דוד ביטן שוב פישל והאופוזיציה הצליחה להעביר הצעת חוק בקריאה טרומית לפיו תוכפל קצבת הנכות ותשווה לשכר המינימום. עם זאת ההצעה לא תקודם

ביטן פישל: האופוזיציה שוב ניצחה בהצבעה
  המנצחים הגדולים (צילום סלפי ח"כ איילת נחמיאס ורבין)

ושוב זה קורה. יו"ר הקואליציה דוד ביטן נרדם בשמירה, והאופוזיציה הצליחה שוב לנצח בהצבעה, לראשונה מאז הרחבת הממשלה.

הצעת החוק הטרומית של ח"כ אילן גילאון ממרצ, להשוואת דמי קצבת נכות לשכר המינימום עברה ברוב של 42 תומכים מול 39 מתנגדים וזאת למרות התנגדות הקואליציה לחוק.

מי שככל הנראה הבריזו מההצבעה עם השר יעקב ליצמן מיהדות התורה ויגאל גואטה מש"ס שלא התקזזו ולא נכחו בהצבעה. עם זאת עדיין היה חסר עוד ח"כ אחד מהקואליציה כדי להפיל את הצעת החוק.

דוד ביטן טוען כי ביקש הצבעה שמית, כדי לגייס את חברי הכנסת מהקואליציה, אך מזכירת הכנסת שמעה כי הוא מוותר על ההצבעה האלקטרונית ולכן נערכה הצבעה מיידית. ביטן ביקש הצבעה חוזרת אך בקשתו לא התקבלה.

הכפלת קצבת הנכות

גילאון העלה את ההצעה בשבוע זה על רקע היום הבינ״ל לזכויות אנשים עם מוגבלויות. ע״פ ההצעה, קצבת הנכות המשולמת ע״י הביטוח הלאומי לכל מי שהוקצבו לו אחוזי נכות, העומדת על כ- 2400 ש״ח, תושווה לשכר המינימום המקובל במשק, העומד על סך כ- 5000 ש״ח.

כזכור, לפני כשנה העלה גילאון את הצעת החוק לראשונה במושב הכנסת הנוכחי, וזו זכתה לתמיכה רחבה מצד ארגוני הנכים והציבור הרחב. ההצעה נפלה על חודו של קול, בשל התנגדות הממשלה. הדברים אף הגיעו לכדי עימות חריף בין גילאון לבין שרת המשפטים, איילת שקד, במליאת הכנסת.

זו אינה הפעם הראשונה בה הקואליציה מפשלת בהצבעות. כולם זוכרים את חוק ביטול חזקת הגיל הרך, שנפל לקול מצהלות הח"כיות מהאופוזיציה, כמו הצעת חוק של קארין אלהרר בתרגיל המבריק של האופוזיציה ועוד מספר חוקים. בקדנציות הקודמות של נתניהו שלט זאב אלקין בקואליציה ביד רמה והאופוזיציה לא ניצחה אפילו פעם אחת.

יש לציין כי הצעת החוק תיקבר בהמשך ולא תקודם, כך ששמחת האופוזיציה היא סמלית בלבד.

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
2 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הקואליציה פישלה? זאת הכותרת שבחרתם? לחוק יש תמיכה רחבה בציבור ואם לא יעבור אז הקואליציה תפשל. תפרידו את המהות מהתפל
| 07-12-2016 16:55
2
רגע
?. | 07-12-2016 17:25
רגע שאני אבין לנכים לא מגיע לחיות בצורה נורמלית כמו אדם רגיל שעובד אותם לא מקבלים לעבודה בגלל סטיגמות אז חהפיל את זה אני כמצביעת ימין יעבור מדינה כי כנכה אתם שמים מכשול לפני עיוור ומרכלים מול חרש עליו