אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הנצחון המדומה של נפתלי בנט/מיכאל פואה

אנשי עמונה היקרים עד עתה אתם מובילים את המאבק באופן מעורר כבוד. אל תתפתו להצעות ההבל ואל תתנו שירמסו אתכם. רוצים לגרש אתכם מבתיכם בלי שום סיבה מוצדקת. אל תשתפו פעולה עם מחוללי העוול, הם זקוקים ללגיטימציה שלכם, אל תתנו להם אותה

הנצחון המדומה של נפתלי בנט
  (צילום: Miriam Alster/FLASH90)

כשהייתי ילד קראתי בשקיקה את הספר 'המרגל שלנו מדמשק' על אלי כהן הי"ד, ועוד סיפורים על מי שנפל בחלקם לחוות את השבי הסורי האכזרי. כילד, היה ברור לי שאנו במדינת ישראל אנושיים ולא מתעללים בשבויים בדרך זו. ככל שהתבגרתי נחשפתי לעוד ועוד סימנים שעל פיהם הבנתי שלצערי הרב גם במדינת ישראל יכולים להיות אנשים רעים שיתעללו בבני אדם סתם מרוע לב ולא לשום תכלית. ניחמתי את עצמי שלפחות מדובר במחבלים ואויבים ושמגיע להם. אבל גם זו התבררה כנחמת שווא. כן, היום ברור לי כשמש שבמדינה שלי יש אנשים בתוך מערכות הביטחון שמנצלים את כוחם ומתעללים בבני אדם חפים מכל פשע כדי לספק את יצרם האפל או כדי להשיג יוקרה וכבוד.

נכון יש עדיין מי משמבקשים את רעתנו, וצריך להילחם בהם ללא רחם, אבל אנו כבר מזמן לא במצב חירום כפי שמתעקשת ממשלת ישראל לקבוע בכל שנה מחדש, ולא נשקפת לנו כמדינה שום סכנה קיומית שהשימוש בכוח ללא שום הגבלה יציל אותנו ממנה.

ההיפך הוא הנכון; השימוש המופרז בכוח, הן במעצרים מנהליים והן בעינויים נוראיים בחקירות, לעיתים פוגע בהשגת המטרה. במקום למצוא את האשם האמיתי מקבלים הודאות כזב, ומייצרים שונאים שנלחמים על צדק כאשר פוגעים באנשים שלא חטאו ולא פשעו.

"כשאין שכל מפעילים כוח". הכהות המוסרית שלנו בענין זה בשם הביטחון פועלת לרעתנו לא רק ברמה הרוחנית אלא גם במישור הארצי.

בימים אלו מתכוונת ממשלת ישראל וכנסת ישראל לאפשר חקירות בנושאי בטחון ללא תיעוד חזותי. מדובר בעוד צעד לתוך תהום מוסרי שפוגע קשות בערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית, ומאפשר לאנשים רעים שנמצאים בתוך מערכת טובה להשחית אותה. הדגל השחור שמתנפנף לו לצערי הרב באין מפריע בהגדרת המצב הביטחוני שלנו כמצב חירום ומאפשר מעצרים וצווים מנהליים וחקירות בעינויים כמעט בלי הגבלה, הולך להשחיר את הלבן שבדגלנו הלאומי.

לצערי דווקא במחנה הלאומי נושא זה של יחס אנושי לבני אדם לא זוכה ליחס רציני ונכון. כך ראשי המחנה שבויים במאבק על ארץ ישראל תוך שהם שוכחים את ערכי החרות הבסיסים של כבוד האדם.

מאתמול אנו צופים בראשי ציבור זה שמחככים ידיהם בהנאה על ההצלחה בהסכמה לחוק ההסדרה, תוך שהם מפקירים את תושבי עמונה ומצפים שהם יאפשרו להרוס את ביתם תמורת הצלחה זו. ארץ ישראל תמורת רמיסת זכויות אדם ואזרח הכי בסיסיות – זכות הקנין והזכות שלא להיות מגורש מביתך כאשר בנית אותו באישור רשויות המדינה ובתום לב. אין בני אדם יש רק אידאלים.

המאבק על ארץ ישראל חייב לבוא מתוך ערכי החרות של עם ישראל. מתוך יחס הכבוד לביתו של אדם שבנה אותו ברשות. אם ממשלת ישראל טעתה ומיקמה ישוב במקום לא נכון היא צריכה לשאת באחריות. ממשלת ישראל צריכה לפצות את בעל הקרקע אם ישנו, ולאפשר לאזרחים שהתיישבו ברשותה להמשיך את חייהם ולא לגרש אותם מביתם. זו שורת הצדק שעליה צריך להיאבק.

מי שחושב להציל את ארץ ישראל בעזרת חוק ההסדרה, תוך הפקרת תושבי עמונה, ימצא את עצמו תוך זמן קצר בלי עמונה ובלי חוק. גם אם החוק יעבור בקריאה שלישית יש בג"ץ שיבטל אותו, ונתניהו ירשום לעצמו עוד וי קטן במאבק מול בנט בהנאה רבה.

את מי שינסה למחות נגד העוול המוסרי הזה יעצרו או ירחיקו בצו מנהלי, ואם יהיה חשש שהמאבק הציבורי יצליח, יעצרו את מנהיגיו ויענו אותם בשם הביטחון, ללא שום מגבלות ותיעוד.

כשנה לפני הגרוש מגוש קטיף הופקרה בגבעה 26 לבנת, אלמנתו של נתי עוזרי אשר נרצח בידי מחבלים, לגירוש והרס ביתה. שתיקת ראשי הציבור מול גירוש נורא זה הכשירה את הדרך לגירוש תושבי גוש קטיף. גם עתה הניצחון המדומה בהעברת חוק ההסדרה תוך הפקרה ורמיסת אנשי עמונה בדרישה מהם להתפנות מרצון תסלול את הדרך להמשך החורבן.

אנשי עמונה היקרים עד עתה אתם מובילים את המאבק באופן מעורר כבוד. אל תתפתו להצעות ההבל ואל תתנו שירמסו אתכם. רוצים לגרש אתכם מבתיכם בלי שום סיבה מוצדקת. אל תשתפו פעולה עם מחוללי העוול, הם זקוקים ללגיטימציה שלכם, אל תתנו להם אותה.

אני קורא לאנשי הצדק בתוכנו מכל המחנות: שלבו ידיים נגד העריצות השלטונית, עריצות זו מסכנת את כולנו. היאבקו לביטול מצב החירום וכל הנגזר ממנו כמו מעצרים וצווים מנהליים, והיאבקו להשארת תושבי עמונה בביתם לא מאה מטר ימינה ולא מאה מטר שמאלה. לא בגלל ארץ ישראל אלא בגלל שהם אזרחים שווי זכויות בארצם. זהו מאבק אחד על החרות במדינה שאנו כל כך אוהבים ורוצים בהצלחתה.

=======

מיכאל פואה הוא ראש הישיבה התיכונית 'חיצים' באיתמר.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
8 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
בקיצור ההבדל בינם לבין מנהיגי גבעת האולפנה בבית אל
חזק וברוך | 06-12-2016 21:51
שם ויתרו על ערכיםואמונה תמורת הטבות למוסדות הישיבה ובעמונה עומדים בגבורה למען האמת בלי למצמץ
2
כמה נכון
שורת הצדק | 06-12-2016 22:02
ממשלת ישראל צריכה לפצות את בעל הקרקע אם ישנו, ולאפשר לאזרחים שהתיישבו ברשותה להמשיך את חייהם ולא לגרש אותם מביתם. זו שורת הצדק שעליה צריך להיאבק.
3
למה אינכם נותנים להגיב
למנהלי האתר | 06-12-2016 23:03
ובמקום זה אתם כותבים שהאתר לא פעיל - זה לא נכון.
4
רוצחת הילדים מתוך שנאה וקנאה הפיצה שקרים ושם רע עליו, בגלל בדיחות שהתבדח, לפי התוכנית שלה עם מדריכיה הרודנים שתיכננו איתה לזורקם והוציאו ממנו גט כדי להכפישו בכל העולם.
| 07-12-2016 2:01
הם מנסים להסית את הציבור בשקרים , והאמת הוא שכל דבריהם שקרים. והיא עם הוריה היו מתעללים באכזריות בשני ילדים עד היום במשך שנים, והיא הודתה בפני העו״ס ויש ראיות ועדויות מפני שכך היתה עושה שנים מנפצת את ילדיה בריצפה פתחה ראשיהם שברה שיניהם, הרעיבה אותם עד שעשתה אותם שלדים, וילד אחד זרקה מהבית בגיל תשע לפנימיה, והרב שמגבה אותה תמיד מלמד אותה את המילים בערמימות איך לצחוק ולרמות את כולם בהפצת שם רע ושקרים עליו. ושולחים אנשים מהמדינה בכל העולם שרודפים את האב גם לאחר שבגדה והוציאו ממנו גט, ולא רוצה אותו, עדיין ממשיכים את ההתעללות האיומה והנוראה, בעוד שיודעים שהוא הצודק, הם נלחמים לשבור ולבטל אותו, מהרגע הראשון, אשה ששוברת חפצים ואת הראש והאף והשיניים של ילדיה ואונסת ומונעת ממנו יחסים, ושאמא שלה עליזה שברה את כל התריסים בבית ומרביצה וסורטת את נכדיה, וכשבאו לבית הוריה, הם עשו הפסקת חשמל והביאו חתולים ודבורים, וזרקו את הילדים בריצפה ורק גורמים לנכדים לבכות. ומבטיחה להפריד בין בני הזוג ומדריכה את ביתה לעשות כויות לגבר בכתף ולילדים בידים. ותראו במקום לקחת אחריות ולהתנצל אחרי שכבר הודתה, היא מפיצה עליו שקרים, כדי לחפות על מעשיה, וממציאה שהוא אמר ולא אמר.
5
ביבי עבד עליך נפתלי, הוא ידע שזה לא ילך .
חוה | 07-12-2016 7:52
זה היה צפוי , כי מביבי ובנט לא יצא טוב, ביבי שונא את בנט ומנסה להכשילו כל הזמן עוד מימי הבחירות.
6
מאמר חשוב ביותר!!!
אור | 07-12-2016 9:21
לצערי הרב שוכחים את זכויות האדם בארץ הזו רק אם הוא נולד לאם יהודיה ובפרט אם הוא מתנחל . גם אוהבי ארץ ישראל שנבחרו הפעם הודות לציבור הימני שכחו את בוחריהם ועומדים להחריב ישוב שלם. צער גדול בשמים!!
7
עם כל הכבוד, את הטיעונים על כך שהארץ שלנו היה צריך
| 07-12-2016 10:39
להציג בבג"ץ. אם מתברר שהפרקליטות בשם המדינה הפקירה את עמונה, אז אי אפשר לצאת כנגד פסיקה חלוטה של בית המשפט העליון. (אפשר, אבל זה כבר לא פשוט. בטח שלא תהיה תמיכה ציבורית נרחבת למהלך, כמו שאתם מנסים להגיד). צריך להבין, אנחנו במלחמה על הבית. אולי מאבדים בית אחד או שניים אבל לומדים מטעויות. לטווח ארוך עדיף להפעיל לחץ על פתרון ראוי לעמונה, פתרון כולל להתיישבות (כנראה שחוק ההסדרה יפול בבג"ץ אבל זה יפתח כבר דלת לפתרונות אחרים- כמו הפתרון הקפריסאי וכו') ולנקות את הפרקליטות. מי שלא עושה את עבודתו נאמנה ביצוג דעת המדינה שימצא את עצמו מחוץ לפרקליטות. וזה צריך להיות המאבק הבא (במקביל למאבק על שינוי בג"ץ).
היה מספיק זמן לעבוד על זה. ואפשר היה להעביר חוק יסוד.
| 07-12-2016 15:37
ואגב, גם לאוסלו לא הייתה תמיכה ציבורית רחבה. העבירו אותו על חודו של מיצובישי.