אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

שו"ת: איך צריך להגיב כשרואים רב מעליב רב?

ש: כיצד להתייחס לעלבונות שהטיחו תנועת צוהר נגד הרב הראשי לישראל הג"ר יצחק יוסף בטענה שהוא הטיח עלבונות נגד הרב הראשי הראשי לירושלים הג"ר אריה שטרן?

שו"ת: איך צריך להגיב כשרואים רב מעליב רב?
  (צילום: יוסי זמיר/פלאש90)

[ראיון עם הרב שלמה אבינר]

ש: כיצד להתייחס לעלבונות שהטיחו תנועת צוהר נגד הרב הראשי לישראל הג"ר יצחק יוסף בטענה שהוא הטיח עלבונות נגד הרב הראשי הראשי לירושלים הג"ר אריה שטרן?

ת: בודאי לעמוד מן הצד, לא לדחוף ראשנו בין הרים גדולים, אלא לבכות על כבוד התורה. איני יודע במה מדובר. למה יש ביקורת על הג"ר שטרן?

ש: הוא שייך לארגון צוהר, שהתיר שאשה תדרוש בבית הכנסת מול הציבור וכן שתברך שבע ברכות תחת החופה, ועל זה אמר הראשון לציון שזה גלוי פנים בתורה שלא כהלכה.

ת: זה באמת חמור. כך באמת אמר הג"ר אריה שטרן?!

ש: לא. אלא הוא שייך לארגון צוהר וארגון צוהר אמר כן…

ת: מה זה קשור?! ארגון צוהר הוא מטריה רחבה שכוללת רבנים עם דעות שונות. לא כל החלטה של הארגון מוסכמת על כל רבני צוהר. והג"ר יוסף האשים את הג"ר שטרן?!

ש: לא, רק את את ארגון צוהר.

ת: אז זו גם עלילה של ארגון צוהר נגד הג"ר שטרן. מה הם בדיוק אמרו נגד הג"ר יוסף?

ש: "מצער שדווקא הרב הראשי לישראל הוא זה שבוחר לא פעם לבזות ולהשפיל תלמידי חכמים, לפי הדברים הקשים שאמר הרב יוסף נגד רבה הראשי של ירושלים".

ת: אבל הג"ר שטרן לא אמר, אם כן הכל שפיר…

ש: והם המשיכו על הג"ר יוסף: "נראה כי הוא נותר איש ש"ס כפי שהיה ומתקשה להבין את תפקידו הרם והמכובד".

ת: ד' ירחם עליהם על אמירות נוראות כאלה. אנחנו חייבים לכבד כל הרבנים, גם אם אינינו תלמידיהם, וקל וחומר את הרב הראשי לישראל, שהוא בבחינת השופט אשר בימיך.

מצאת טעות בכתבה? התוכן בכתבה מפר זכויות יוצרים שבבעלותך? נתקלת בפרסומת לא ראויה? דווח/י לנו
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
7 תגובות - 7 דיונים מיין לפי
1
אפילו נאמני הרבנות הראשית הבינו יותר טוב
יואל יהודה לנגה | 06-12-2016 14:35
נאמני הרבנות הראשית פרסמו תגובה שהרב לא התכוון לכלל רבני צהר אלא לחלק. משמע שהיה אפשר להבין וכך גם אני הבנתי שהכוונה לכלל רבני צהר המאמץ של הרב להגן על מי שחשוב לו להגן עליו מביך
2
אני לא יכול לכבד רב שביזה עדה בישראל ורבנים חשובים!
יניב | 06-12-2016 15:20
קרה ליהדות מרוקו ולחכמיה "אנשים מדלת העם" למרות שכל מנהגי מרוקו בוררו והוכחו ע"י הגאון הרב שלום משאש זצ"ל ורבני אבוחצירא. ומספיק שהוא בשכנות עם המאפיונר דרעי שקנה לו את הכיסא ברבנות ע"י איומים על אנשים, אין לי כבוד, גם אם הוא בן של רב גדול כהרב עובדיה יוסף זצ"ל. גם הרב סתיו תלמיד חכם ראוי, ואף אחד לא התיר לאישה לנהל חופה, והלוואי שהרבנים יוסף היו עושים עשירית ממה שהוא עושה למען הציבור!
3
לחיי הפרדוקס
אוקסימורון | 06-12-2016 16:40
הרב אבינר הוא רב שמגיב בחריפות כנגד רבני צוהר שמחרפים את הרב יוסף שעלב ברב שטרן. חד גדיא חד גדיא.
4
איך צריך להגיב לרב שמערב מין בשאינו מינו (למערכת -חשוב)
| 06-12-2016 20:02
תגובת צוהר המצוטטת בכתבה הינה תגובה מלפני שנתיים(!!!) לאחד שהב יצחק יוסף דיבר נגד הרב שטרן ואמר עליו שהוא "מגלה פנים בתורה שלא כהלכה" בעניין הגיור (ושמא הרב אבינר מסכים לניסוח הבוטה?...). בתגובת צוהר להתבטאות האחרונה של הרב יוסף לא הוזכר כלל הרב שטרן בגלל שבאמת הרב יוסף לא התייחס לרב שטרן. בקיצור, דווקא הרב אבינר יוצא פה הסכסכן שמאשים את שני הצדדים בדברים שהם לא אמרו מבלי לבדוק את העובדות כמו שצריך
5
איך הרב שטרן בכלל קשור לפה ?
זאב | 08-12-2016 11:53
האם השואל המגוחך והרב אבינר בכלל קראו את הכתבות שעוסקות בנושא זה ? למשל ההפנייה של הכתבה שנמצאת פה ? לא יאמן איזו קלות דעת.
6
ר' יצחק יוסף פוליטיקאי קטן ורשע. מחרף את הציונות הדתית
אליהו | 11-12-2016 1:32
חובה להחרים את הרב יצחק יוסף, הוא מבזה באופן קבוע רבנים מהציונות הדתית, אם זה הדיינים הגאונים: הרב לביא והרב איגרא שהוא לא מגיע לקרסוליים שלהם, או הרב שטרן, או רבני צוהר, לא משנה, בשבילו כולם גויים שמצווה להילחם בהם מפני שהם שייכים לציונות הדתית בושה בושה בושה. חייבים להחרים את הפוליטיקאי הקטן הזה אני לא חייב בכבודו מפני שהוא מבזה את רבותי...
7
יוסף יצחק בעל גאווה!
| 12-12-2016 21:34
הרב אבינר דווקא בירר שלא היה דבר וחצי דבר אלא מנסים לסכסך.