אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

הרב שמואל אליהו: "אין מידע מרשיע על הח"כ"

רבה של העיר צפת, הרב שמואל אליהו שעומד בראש צוות בדיקת הטענות נגד הח"כ מהבית היהודי, מבהיר כי אין מידע מרשיע. מצפים לאסוף עוד עדויות"

הרב שמואל אליהו: "אין מידע מרשיע על הח"כ"
  (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת והעומד בראש צוות בדיקה שבודק את הטענות נגד חבר הכנסת מהבית היהודי, לפיהן הוא, לכאורה, הטריד מינית נשים שעבדו איתו, טוען כי לא היו דברים מעולם וכי אין מידע מרשיע כלפי חבר הכנסת.

"הקמנו צוות בדיקה בנושא, אספנו את כל הידיעות בתחום. בינתיים זה לא גיבש עדויות מרשיעות, מצפים לאסוף עוד עדויות, הודענו לחבר הכנסת שהמסמך קיים, והוא אמר ברגע שיהיה לכם מספיק עדויות אני אבוא ונעשה מה שצריך לעשות". הרב אליהו אף חשף כי "אנחנו דאגנו שהמידע הזה יגיע לנפתלי בנט". את הדברים אמר הרב אליהו לגל"צ.

"שופכים את דמי"

בתוך כך, מטעמו של חבר הכנסת התייחסו לפרסומים השונים  ובשיחה ל'סרוגים' נמסר כי "אנחנו רגילים כבר כי מדי כמה שנים יש המפיצים סיפורים על חבר הכנסת, ובסופו של דבר מסתבר שאין כלום. אין לנו עניין לתת פרס למלעיזים על ידי סיוע בניפוח הדברים, ולכן נסתפק בתגובה זו".

בנוסף, בשיחה שהעניק לאתר 'וואלה', מסר הח"כ כי "במשך שנים מתפרסמות ידיעות כאלה, כשבכל פעם אין אדם אחד שכותב על מי ועל מה מדובר". הח"כ הדגיש כי "כל הגורמים ששורבבו בעבר לשמועות האלה, הכחישו את זה ואמרו ש'לא היה דבר'".

לדברי חבר הכנסת, "בכל פעם שיש מפקד במפלגה, זה חוזר על עצמו. אני לא יודע על מה מדובר. זה שקר. בחיים לא היה דבר כזה ואין דבר כזה. זו שפיכות דמים שאין כדוגמתה. זה יכול להביא להרס של משפחה כשאין כלום ולא היה כלום".

"מי שנפגעה שתתלונן"

יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט, התייחס לפני זמן קצר (חמישי) לטענות ברשתות החברתיות לפיהן ח"כ מכהן מהבית היהודי הטריד מינית נשים.

גורמים בסביבתו של השר בנט מסרו ל'סרוגים' כי "עם הגעת הנושא לפתחו, יו״ר התנועה, השר נפתלי בנט, שוחח עם הח"כ הנדון שהכחיש את הדברים באופן מוחלט".

עוד נמסר ל'סרוגים' כי "השר בנט קורא לכל מי שחשה פגיעה, תמיד, ומכל אדם בכל תפקיד לגשת ולהתלונן לרשויות החוק".

אם בכתבה נמצאה טעות או פרסומת לא ראויה. דווחו לנו >
תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו
4 תגובות - 2 דיונים מיין לפי
1
הטיפול בבעיה אסור שיערב תקשורת
צחי | 01-12-2016 13:57
מי שפונה לתקשורת או לתקשורת המונים סימן שהוא עצמו נגוע בסטיה קשה
אור השמש מחטא
חיים גבעת שמואל | 01-12-2016 19:35
תקשורת ההמונים וגם הרשתות החברתיות הן חד משמעית דרך לגיטימית לחלוטין לראות אם יש עוד נפגעות שחשבו שזה רק הן ושתקו. אני מסכים שלא צריך להכריז שמות מוקדם מדי עד שתהיה חקירה אבל לגיטימי לגמרי להעלות את הנושא. ובנוסף, אולי - רק אולי - גברים יחשבו פעמיים לפני שהם פוגעים במישהי.
2
התערבות
אליהו | 03-12-2016 20:31
אניני מבין את התערבות הרב שמואל אליהו הרי הוא תמך במפלגה של יחד וממתי הוא סמכות בבית היהודי וכדאי שיתרכז ברבנות עירו צפת שמקבל משכורת, ובלל בערוגה שלו תחת האף שלו התנהלה פרשיה של הרב מצפת והוא היה חבירו של הרב ואיך לא ראה את הנעשה בישיבתו
דברי המגיב בלי טעם בלי ריח | 07-12-2016 11:20
הוא עושה התערבות עדינה מכוח היותו רב שכבר חשף מקרים כאלו ועוד שאל תשתכח שהבית היהודי קשורים באיחוד לאומי ולגיטימי שיקראו לרב שמואל