אתר הבית של המגזר הדתי
דואר אדום
זמני היום

המתנה היקרה של חתן בר המצווה לישיבת ההסדר

טקס הכנסת ספר תורה יוצא דופן התקיים אמש בישיבת 'מאיר הראל' באופקים. יצחק מאור גריל, בן ה-13, הגיע למצוות ובחר לתרום ספר תורה לבית המדרש לפאראמדיקים של מד"א בישיבת ההסדר באופקים

המתנה היקרה של חתן בר המצווה לישיבת ההסדר
  (צילום: דוברות מד"א)

במרבית המקרים, כאשר נער מגיע לגיל 13 וחוגג בר מצווה, הוא זוכה למתנות רבות ולכסף מהמשפחה והחברים – יצחק מאור גריל נער שהחליט לעשות משהו מיוחד, במקום לקבל, החליט גריל לתרום ספר תורה.

אמש (ראשון) נערך טקס הכנסת ספר התורה לבית המדרש לפאראמדיקים של מד"א בישיבת ההסדר 'מאיר הראל' שבאופקים.

בין הנוכחים בטקס, סטיבן וד"ר עליזה גריל וילדיהם שתרמו את ספר התורה, הרב (אל"מ מיל') אליעזר שנוולד ראש ישיבת 'מאיר הראל' במודיעין ובאופקים, ד"ר אלי יפה סמנכ"ל קהילה מד"א, איציק אלפסי מנהל מרחב נגב במד"א, רבני ותלמידי הישיבה, עובדי ומתנדבי מד"א, בהם 12 בוגרי מחזור א' של המסלול, פאראמדיקים בכוחות מד"א, ו-15 חניכי מחזור ב'.

ראש ישיבת ההסדר, הרב אליעזר שנוולד, שוחח עם 'סרוגים' ואמר כי "הכנסת ספר התורה לבית המדרש לפראמדיקים באופקים, תרומת משפחת גריל מניו יורק לרגל בר המצוה של בנם מקס, זוהי דרך נפלאה לחגוג את בר המצוה". הרב שנוולד הדגיש כי "ספר התורה הוא ביטוי לערך התורני הגדול שאנחנו עוסקים בו הצלת חיים, "תורה שמצילה חיים", שאין לך דבר שלא נדחה מפני פיקוח נפש. הספר נכנס לבית המדרש בימים שבו התלמידים מהווים חלק במאמץ הלאומי, אל מול גל טרור האש שמשתולל בערינו. ספר נוסף זוהי עליית קומה וחיזוק אש התורה בבית המדרש".

הרב שנוולד ציין כי "באירוע הזה השתתפו בני משפחה מהקהילה בארה"ב ביחד עם הפראמדיקים הצבאיים והחובשים הבכירים שלנו, יש בכך גם ערך מוסף, של החיבור הציוני בין הקהילה בארה"ב לחיזוק הפריפריה באופקים".

ספר תורה

(צילום: דוברות מד"א)

בנימין ליפשיץ, בוגר המחזור הראשון של קורס הפאראמדיקים של מד"א לתלמידי הישיבות שהתרגש מהמחווה שקיבלו עבור הישיבה בה הוא לומד אמר: "זו גאווה גדולה להיות פאראמדיק של מד"א ועוד במחזור הראשון של המסלול, אני שמח לשלב לימודים תורניים ושירות צבאי משמעותי. תודה רבה למשפחת גריל על תרומתם".

זו לא הפעם הראשונה שמשפחת גריל תורמת לארגונים מהותיים בישראל. גריל הם בני משפחה אמריקאית ציונית, למאור יצחק שני אחים נוספים, האחד בן 17.5 והשני לוחם בצבא ההגנה לישראל. משפחת גריל מתמידה במסורת לפיה כל בן שמגיע למצוות, תורם ספר תורה לארגון משמעותי בישראל. בהתאם לכך, יצחק מאור בחר לתרום את ספר התורה לארגון ההצלה הלאומי של ישראל.

(צילום: דוברות מד"א)

(צילום: דוברות מד"א)

המשפחה הגיעה לטקס המרגש בהרכב מלא ובסיומו ערכו סיור בתחנת מד"א אופקים שם קיבלו הסבר על פעילות הארגון בשגרה ובחירום, נחשפו לעבודתם של הפאראמדיקים שמשתלבים ככיתות כוננות לאומית במד"א, על הציוד הרפואי המתקדם ועל רכבי ההצלה.

ד"ר עליזה גריל, אמו של יצחק מאור סיפרה בהתרגשות שמשפחתה קרובה מאוד לעולם הרפואה והיא גאה בבחירה לתרום את ספר התורה לפאראמדיקים של מד"א שמצילים חיים: "היה אירוע מרגש מאד ואני רוצה להגיד תודה רבה למד"א על כל מה שהם עושים למען המדינה. מי שרק יכול לתרום לטובת ישראל זה מבורך".

(צילום: דוברות מד"א)

(צילום: דוברות מד"א)

סמנכ"ל קהילה במד"א, ד"ר אלי יפה: "תורה שיש עמה גמילות חסדים היא שילוב מנצח ואין גמילות חסדים כהצלת חיים על ידי פאראמדיקים. באירועי השריפה האחרונים שימשו עשרות הפאראמדיקים והחובשים בישיבות כעתודת מנכ"ל, עתודה חיונית שמספקת גיבוי זמין ויעיל לאירועי אסון וחירום בישראל".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אין זה מובן מאליו שנער בן 13, שחוגג את בר המצווה שלו, בוחר לתרום ספר תורה לחניכי קורס הפאראמדיקים של ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל. יישר כוח למשפחת גריל על היוזמה, הנתינה ואהבתם למדינה. כן ירבו".

(צילום: דוברות מד"א)

(צילום: דוברות מד"א)

תגובה חדשה * אין לשלוח תגובות הכוללות מידע אסור, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע. נפגעת מתגובה? דווח לנו